Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poseł Płażyński: wyrok w sprawie Aleksandra K. to wstyd dla wymiaru sprawiedliwości

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 czerwca 2021 17:13

Wyrok w sprawie Aleksandra K., syna gdyńskiego biznesmena, jest absolutnie nieadekwatny do popełnionego przez niego czynu - twierdzi Kacper Płażyński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wystąpił już do ministra sprawiedliwości o pilne przeprowadzenie kontroli w Sądzie Rejonowym w Gdyni, wyjaśnień chce też od prezes tej instytucji.


Aleksander K. oskarżony został o zaatakowanie trzech członków ekipy TVP. Do zdarzenia doszło 15 października ubiegłego roku przed posesją Ryszarda Krauzego (zgodził się na publikację swoich danych - przyp. red.) na Kamiennej Górze w Gdyni. To właśnie tego dnia agenci CBA przeszukali dom biznesmena, po czym zawieźli go na przesłuchanie do prokuratury w Poznaniu w związku z podejrzeniem o udział w wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki Polnord.


Już po tym syn Ryszarda Krauzego miał przed posesją zaatakować ekipę TVP, a operatora najpierw uderzyć pięścią w głowę, a gdy ten upadł, Aleksander K. miał kopnąć go w głowę. Prokuratura zarzuciła synowi biznesmena trzy przestępstwa - groźby karalne wobec pracownika TVP, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z pokrzywdzonych oraz naruszenie nietykalności cielesnej kolejnego poszkodowanego.


W śledztwie Aleksander K. przyznał się jedynie do zadania ciosu i kopnięcia jednego z poszkodowanych w głowę, tłumacząc to zdenerwowaniem w związku z sytuacją dotyczącą ojca. Groziło mu do trzech lat więzienia.


W czwartek Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował o warunkowym umorzeniu na okres trzech lat próby postępowania karnego wobec Aleksandra K. Orzekł również od oskarżonego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie pieniężne w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz obciążył go kosztami postępowania.
- Nie mam wątpliwości, że gdyby sprawa dotyczyła zwykłego "Kowalskiego", to żaden wyrok warunkowo umarzający postępowanie by po prostu nie zapadł – twierdzi poseł Kacper Płażyński. - Moim zdaniem to kolejny dowód na to, że w Polsce silni, potężni i wpływowi, z tzw. "plecami", są łagodniej traktowani w sądach i osiągają korzystniejsze wyroki niż zwykły "Kowalski". Wyrok wydany w sprawie Aleksandra K. zapisze się w historii polskiego sądownictwa jako łamiący naczelne zasady demokracji i sprawiedliwości. Pragnę bowiem podkreślić, że za taki czyn raczej standardem jest wyrok w zawieszeniu, jeśli nawet nie bezwzględnego pozbawienia wolności - zaznacza.


Poseł Kacper Płażyński dodał też, że, powołując się na obostrzenia związane z pandemią, na ogłoszenie wyroku, które miało miejsce 10 czerwca, do sądu nie wpuszczono ekipy TVP.
- To złamanie transparentności i jawności życia publicznego - nie ma wątpliwości Kacper Płażyński. - Ja zresztą domyślam się, dlaczego tak się stało. Nie wpuszczono ich do budynku, aby uniknąć wstydu. Bo ten wyrok to powód do wstydu dla polskiego wymiaru sprawiedliwości - podkreśla wyraźnie.


Wydany w czwartek wyrok w sprawie Aleksandra K. nie jest prawomocny. Wnioskowi obrońcy oskarżonego o warunkowe umorzenie sprawy nie sprzeciwiła się prokuratura i dwóch z trzech poszkodowanych. Między stronami przeprowadzono wcześniej też postępowanie mediacyjne.

źródło radiogdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież