Czesław Nowak - święto legendy » Benefis Czesława Nowaka z okazji 85. rocznicy urodzin odbył 31 marca w Filharmonii Bałtyckiej. Organ... Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński: wyrok w sprawie Aleksandra K. to wstyd dla wymiaru sprawiedliwości

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 czerwca 2021 17:13

Wyrok w sprawie Aleksandra K., syna gdyńskiego biznesmena, jest absolutnie nieadekwatny do popełnionego przez niego czynu - twierdzi Kacper Płażyński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wystąpił już do ministra sprawiedliwości o pilne przeprowadzenie kontroli w Sądzie Rejonowym w Gdyni, wyjaśnień chce też od prezes tej instytucji.


Aleksander K. oskarżony został o zaatakowanie trzech członków ekipy TVP. Do zdarzenia doszło 15 października ubiegłego roku przed posesją Ryszarda Krauzego (zgodził się na publikację swoich danych - przyp. red.) na Kamiennej Górze w Gdyni. To właśnie tego dnia agenci CBA przeszukali dom biznesmena, po czym zawieźli go na przesłuchanie do prokuratury w Poznaniu w związku z podejrzeniem o udział w wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki Polnord.


Już po tym syn Ryszarda Krauzego miał przed posesją zaatakować ekipę TVP, a operatora najpierw uderzyć pięścią w głowę, a gdy ten upadł, Aleksander K. miał kopnąć go w głowę. Prokuratura zarzuciła synowi biznesmena trzy przestępstwa - groźby karalne wobec pracownika TVP, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z pokrzywdzonych oraz naruszenie nietykalności cielesnej kolejnego poszkodowanego.


W śledztwie Aleksander K. przyznał się jedynie do zadania ciosu i kopnięcia jednego z poszkodowanych w głowę, tłumacząc to zdenerwowaniem w związku z sytuacją dotyczącą ojca. Groziło mu do trzech lat więzienia.


W czwartek Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował o warunkowym umorzeniu na okres trzech lat próby postępowania karnego wobec Aleksandra K. Orzekł również od oskarżonego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie pieniężne w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz obciążył go kosztami postępowania.
- Nie mam wątpliwości, że gdyby sprawa dotyczyła zwykłego "Kowalskiego", to żaden wyrok warunkowo umarzający postępowanie by po prostu nie zapadł – twierdzi poseł Kacper Płażyński. - Moim zdaniem to kolejny dowód na to, że w Polsce silni, potężni i wpływowi, z tzw. "plecami", są łagodniej traktowani w sądach i osiągają korzystniejsze wyroki niż zwykły "Kowalski". Wyrok wydany w sprawie Aleksandra K. zapisze się w historii polskiego sądownictwa jako łamiący naczelne zasady demokracji i sprawiedliwości. Pragnę bowiem podkreślić, że za taki czyn raczej standardem jest wyrok w zawieszeniu, jeśli nawet nie bezwzględnego pozbawienia wolności - zaznacza.


Poseł Kacper Płażyński dodał też, że, powołując się na obostrzenia związane z pandemią, na ogłoszenie wyroku, które miało miejsce 10 czerwca, do sądu nie wpuszczono ekipy TVP.
- To złamanie transparentności i jawności życia publicznego - nie ma wątpliwości Kacper Płażyński. - Ja zresztą domyślam się, dlaczego tak się stało. Nie wpuszczono ich do budynku, aby uniknąć wstydu. Bo ten wyrok to powód do wstydu dla polskiego wymiaru sprawiedliwości - podkreśla wyraźnie.


Wydany w czwartek wyrok w sprawie Aleksandra K. nie jest prawomocny. Wnioskowi obrońcy oskarżonego o warunkowe umorzenie sprawy nie sprzeciwiła się prokuratura i dwóch z trzech poszkodowanych. Między stronami przeprowadzono wcześniej też postępowanie mediacyjne.

źródło radiogdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież