Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 grudnia 2020 17:17

Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta Gdańska w sprawie Tadeusza Dębowskiego, który od prawie 20 lat walczy z Miastem Gdańsk o protokolarny odbiór mieszkania stanowiącego jego własność a bezprawnie przejętego przez Gminę Miasto Gdańsk w 2001 roku.


W 1996 roku Tadeusz Dębowski wraz z żoną stali się właścicielami mieszkania położonego w Gdańsku. W związku z pogorszeniem się relacji między małżonkami, w lutym 2001 roku pan Dębowski się z niego wyprowadził. W grudniu 2001 roku Zarząd Miasta Gdańska złożył pani Dębowskiej ofertę zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego w zamian za przekazanie na rzecz Miasta Gdańska drogą darowizny lokalu, którego współwłaścicielem był pan Dębowski.

Pani Dębowska, nie informując męża, który w tym czasie przebywał w szpitalu, zrzekła się własności mieszkania, złożyła oświadczenie o darowiźnie na rzecz Miasta i podpisała umowę najmu lokalu komunalnego. Odbyło się to bez wiedzy i zgody p. Dębowskiego, który nie wiedział nawet o złożeniu przez gdańskie władze takiej oferty.

5 lutego 2008 roku Sąd Gdańsk-Północ w sprawie podziału majątku wspólnego przyznał własność mieszkania Tadeuszowi Dębowskiemu.

7 kwietnia 2010 roku pan Dębowski wezwał oficjalnie Prezydenta Miasta Gdańska do „dobrowolnego wydania nieruchomości”. Dopiero 8 listopada 2012 roku Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wystosował pismo wskazujące na możliwość odebrania kluczy do mieszkania w siedzibie GZNK.

Pismem do GZNK z dnia 23 listopada 2012 roku Tadeusz Dębowski wyjaśnił, że chce odebrać klucze wraz protokolarnym odbiorem mieszkania. Od 10 lat nie miał bowiem wpływu na sposób użytkowania mieszkania, które zostało mu bezprawnie odebrane, a w 1999 roku państwo Dębowscy przeprowadzili kapitalny remont lokalu. Wobec tych okoliczności, oczekiwanie wydania nieruchomości z jednoczesnym podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, wydaje się zupełnie standardowym działaniem ze strony oszukanego obywatela.

Mimo licznych próśb kierowanych zarówna do zarządcy budynku jak i Urzędu Miejskiego, władze Miasta Gdańska odmawiają Tadeuszowi Dębowskiemu dokonania protokolarnego odbioru przejętej bezprawnie nieruchomości, a jest to niezbędne do zabezpieczenia jego praw przy ewentualnych innych sporach sądowych z Miastem Gdańsk.


- Skierowałem do Rzecznika Praw Obywatelskich skargę na działania Prezydent Miasta Gdańska, bo jak inaczej można postąpić gdy pan Tadeusz mimo wieloletniej batalii nie może odzyskać swojej własności - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS na Sejm RP. - Władze Gdańska, nie wiedzieć czemu, to jest niezrozumiałe, odmawiają mu realizacji bardzo podstawowego prawa do odzyskania nieruchomości. Zaufanie pana Tadeusza do Gminy Miasta Gdańsk jest bardzo ograniczone i pan Tadeusz nie chce brać kota w worku. To jest rzecz niezrozumiała i bulwersująca, która trwa od 20 lat. Mam nadzieję, że pan rzecznik pomoże Polakowi w potrzebie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież