Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milczy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 02 grudnia 2020 17:21

19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni i kierując do Dworca Głównego. Decyzja została podjęta mimo protestów mieszkańców Oruni.


Linia 210 była najdłuższą w gdańskiej sieci komunikacyjnej. Licząca 28 kilometrów trasa łączyła Orunię Dolną z Osową. Czas przejazdu wynosił ponad godzinę, a w godzinach szczytu ponad 80 minut. Przeciw skróceniu linii 210 byli mieszkańcy Oruni. Dla nich było to bezpośrednie połączenie nie tylko z lotniskiem, ale również Moreną czy Suchaninem.

alt


- Forma w jakiej dokonano tej zmiany jest bardzo przykra, ponieważ kompletnie nie uwzględniono procesów rewitalizacyjnych - powiedziała Agnieszka Bartków, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. - Rewitalizacja jak wiemy jest aspektem społecznym więc wszelkie zmiany powinny być dogłębnie przeanalizowane, skonsultowane pomiędzy wydziałami, które uczestniczą w procesie rewitalizacyjnym, ale przede wszystkim z mieszkańcami. Nie mówię już o tym, że obowiązkiem ZTM-u jest skonsultowanie zmiany w transporcie publicznym z Radą Dzielnicy, która de facto złożyła taki wniosek, taką prośbę do ZTM-u. Niestety nie zostało to uwzględnione. Zostaliśmy powiadomieni o fakcie dokonanym. Jest to przykre. Od dwóch lat aktywnie walczymy o powstanie węzła przesiadkowego żeby wzmocnić cały proces rewitalizacyjny na Oruni, za dawną ZATOKĄ, głównie z myślą o kierowcach linii 210 żeby mieli socjal. Dlaczego ten autobus jest ważny dla dzielnicy, starej dzielnicy, gdzie mieszka wiele starszych osób, gdzie jest dużo robotników, którzy często pracują na trzy zmiany? Ważne jest aby dojazd był bez konieczności przesiadania, ponieważ to wiąże się z wcześniejszym wstawaniem i wydłużeniem czasu dojazdu. Kompletnie nie rozumiemy czemu podjęto decyzję o skróceniu linii 210 od strony Oruni. Ponad 30 dni temu wysłaliśmy petycję, pod którą zebraliśmy ponad 600 podpisów. W dobie pandemii zrobiliśmy to w formie elektronicznej. Gdyby była w formie papierowej to podpisów na pewno byłoby dużo więcej. Nie mamy na petycję żadnej odpowiedzi. Tydzień temu dostaliśmy jakieś analizy. Analizujemy je przez kilka ostatnich dni i niewiele z nich wynika. Bardzo bolące są wypowiedzi urzędników o tym, że były jakieś konsultacje o czym nic nie wiemy, więc nie wiemy czemu tak mówią. Mam wrażenie, że podjęto tą decyzję, bez szerszej, dogłębnej refleksji o konsekwencjach. Patrzono na tabelki, cyferki, a nie na konsekwencje społeczne. Rewitalizowany obszar powinno się wzmacniać, a w tym momencie zafundowano lokalnej społeczności rozczarowanie. To nie jest fajne, że w mieście Gdańsk, które mówi o nie wykluczaniu ludzi, o równym traktowaniu, o solidarności z ludźmi, wyrównywaniu szans takie rzeczy się dzieją. To jest wręcz oburzające.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież