Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milczy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 02 grudnia 2020 17:21

19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni i kierując do Dworca Głównego. Decyzja została podjęta mimo protestów mieszkańców Oruni.


Linia 210 była najdłuższą w gdańskiej sieci komunikacyjnej. Licząca 28 kilometrów trasa łączyła Orunię Dolną z Osową. Czas przejazdu wynosił ponad godzinę, a w godzinach szczytu ponad 80 minut. Przeciw skróceniu linii 210 byli mieszkańcy Oruni. Dla nich było to bezpośrednie połączenie nie tylko z lotniskiem, ale również Moreną czy Suchaninem.

alt


- Forma w jakiej dokonano tej zmiany jest bardzo przykra, ponieważ kompletnie nie uwzględniono procesów rewitalizacyjnych - powiedziała Agnieszka Bartków, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. - Rewitalizacja jak wiemy jest aspektem społecznym więc wszelkie zmiany powinny być dogłębnie przeanalizowane, skonsultowane pomiędzy wydziałami, które uczestniczą w procesie rewitalizacyjnym, ale przede wszystkim z mieszkańcami. Nie mówię już o tym, że obowiązkiem ZTM-u jest skonsultowanie zmiany w transporcie publicznym z Radą Dzielnicy, która de facto złożyła taki wniosek, taką prośbę do ZTM-u. Niestety nie zostało to uwzględnione. Zostaliśmy powiadomieni o fakcie dokonanym. Jest to przykre. Od dwóch lat aktywnie walczymy o powstanie węzła przesiadkowego żeby wzmocnić cały proces rewitalizacyjny na Oruni, za dawną ZATOKĄ, głównie z myślą o kierowcach linii 210 żeby mieli socjal. Dlaczego ten autobus jest ważny dla dzielnicy, starej dzielnicy, gdzie mieszka wiele starszych osób, gdzie jest dużo robotników, którzy często pracują na trzy zmiany? Ważne jest aby dojazd był bez konieczności przesiadania, ponieważ to wiąże się z wcześniejszym wstawaniem i wydłużeniem czasu dojazdu. Kompletnie nie rozumiemy czemu podjęto decyzję o skróceniu linii 210 od strony Oruni. Ponad 30 dni temu wysłaliśmy petycję, pod którą zebraliśmy ponad 600 podpisów. W dobie pandemii zrobiliśmy to w formie elektronicznej. Gdyby była w formie papierowej to podpisów na pewno byłoby dużo więcej. Nie mamy na petycję żadnej odpowiedzi. Tydzień temu dostaliśmy jakieś analizy. Analizujemy je przez kilka ostatnich dni i niewiele z nich wynika. Bardzo bolące są wypowiedzi urzędników o tym, że były jakieś konsultacje o czym nic nie wiemy, więc nie wiemy czemu tak mówią. Mam wrażenie, że podjęto tą decyzję, bez szerszej, dogłębnej refleksji o konsekwencjach. Patrzono na tabelki, cyferki, a nie na konsekwencje społeczne. Rewitalizowany obszar powinno się wzmacniać, a w tym momencie zafundowano lokalnej społeczności rozczarowanie. To nie jest fajne, że w mieście Gdańsk, które mówi o nie wykluczaniu ludzi, o równym traktowaniu, o solidarności z ludźmi, wyrównywaniu szans takie rzeczy się dzieją. To jest wręcz oburzające.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież