Obajtek: PKOl to nie własność tej niezorganizowanej bandy » „Dowiedziałem się, że Orlen wypowiedział finansowanie Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Przeprasza... Banach i Magott ostro do prezydent Gdańska. Interpelacja jak z PiS » W Gdańsku doszło właśnie do sytuacji bez precedensu. Dwie radne związane ze środowiskami lewicowymi,... Sesja czytania uczestniczącego w Bibliotece Manhattan » W gdańskiej Bibliotece Manhattan w ramach miesiąca użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomaga... Andrzej... » Poznaliśmy się na jednej z Warszawskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. On student lubelskiego K... Nie żyje Andrzej Kołakowski. Prezydent: "Wierny zasadom" » „Bardzo smutna wiadomość. Na Wieczną Wartę odszedł Andrzej Kołakowski - bard Niepodległości, pedagog... W Sopocie pożegnanie Barbary Szczepuły » Na cmentarzu w Sopocie licznie i nader ciepło pożegnano red.Barbarę Szczepułę (82l.). Dziennikarkę w... Smoliński o deklaracji prezydenta: Racja stanu » „Deklaracja prezydenta Karola Nawrockiego ws. sędziów jest absolutnie zgodna z polską racją stanu i ... Kolesiostwo wraca. Były wojewoda z PO buduje elektrownię atomową » Donald Tusk zapowiadał „brutalną reakcję” na każdą próbę kolesiostwa i nepotyzmu. Dziś pojawił się n... Pogrzeb Żołnierza Wyklętego śp. Stanisława Szafranka » 18 października odbędzie się uroczysty pogrzeb śp. Stanisława Szafranka, żołnierza ZWZ-AK oraz WiN, ... Holland House Residence Gdańsk — kameralny adres na Długim Targu. Hanz... » Są hotele, które „robią robotę”, i takie, które dodatkowo opowiadają historię miejsca. Holland House...
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy obsłuży 3 mln pasażerów w 2013 roku

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 stycznia 2013 19:55

2 miliony 906 tys. pasażerów obsłużył w 2012 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Oznacza to wzrost o 18 proc. w stosunku do roku 2011. Pod względem ilości podróżnych, daje to naszemu lotnisku trzecie miejsce w skali kraju. Jak będzie w tym roku pod tym względem?



Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy: - Szacujemy, że w 2013 roku nastąpi kolejny 3-4 procentowy wzrost ilości obsłużonych przez nas pasażerów. Oznaczać to będzie przekroczenie w okresie obecnego roku łącznej liczby 3 miliona osób, które skorzystają z naszego lotniska. I to pomimo tego, że nie będzie u nas w Gdańsku turnieju piłkarskiego Euro i nie będzie takiego przewoźnika jakim był OLT Express.


- To czemu będziemy zawdzięczać zrealizowanie tak śmiałych planów? 
Tomasz Kloskowski: - Staniemy się bazą dla czwartego samolotu Linii Lotniczych Wizzar. Przewoźnicy tradycyjni również zapowiedzieli zwiększenie swoich ofert i podstawianie do obsługi większych gabarytowo samolotów. Zatem stabilny wzrost ilości pasażerów będzie zachowany. No i dzięki temu, jako port lotniczy, musimy iść dalej do przodu. Musimy się rozwijać. A to oznacza przede wszystkim zakup i montaż rękawów umożliwiających przejścia podróżnych bezpośrednio ze statków powietrznych do pomieszczeń naszego portu, który jest na to przygotowany. 


- Kiedy więc ruszy ta inwestycja związana z rękawami?
Tomasz Kloskowski: - Już zaczynamy przetargi na wybranie i zakup takich rękawów. Na początku będą zakupione trzy rękawy z opcją na jeszcze dwa dodatkowe w przyszłości.


- A jaki będzie koszt ich zakupu?

Tomasz Kloskowski: Dzisiaj nie odważył bym się powiedzieć o kosztach zakupu, bo to zależy od wyposażenia, wielu czynników. Generalnie przeznaczamy na tą inwestycję kilkanaście milionów złotych. Natomiast pod koniec tego roku chcemy zacząć rozbudowę nowego terminala T-2 o część przylotową.


alt



Nadmieńmy, że jak dotychczas, przylatujący pasażerowie są odprawiani w starym dworcu lotniczym. Jest on zbyt ciasny i niedostatecznie funkcjonalny, zwłaszcza przy taśmowym odbiorze bagaży.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież