Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

"Pomorze na weekend" na żywo z Parku Oliwskiego

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 29 kwietnia 2016 22:57

TVP 3 Gdańsk uruchomiło nowy program „Pomorze na weekend” o tematyce lokalnej, który nadawany będzie na żywo w piątki o 19:15 z różnych miejsc na Pomorzu. Pierwszy odcinek był transmitowany z Parku Oliwskiego w Gdańsku. Prowadzącymi program są Weronika Bigus, Tomasz Sieliwończyk oraz Przemysław Toczek. Redaktorem wydania pierwszego odcinka była Jolanta Roman-Stefanowska.


Już na długo przed rozpoczęciem emisji odcinka na żywo na planie trwały próby i przygotowania. Kilkadziesiąt osób starało się dopracować każdy element programu, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Muzycy z Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku ćwiczyli swój występ, a następnie chowali się przed zimnem do budynku Muzeum Etnograficznego. Operatorzy i realizatorzy dopinali wszystko na ostatni guzik. Plenerowy plan zdjęciowy wzbudził zainteresowanie spacerowiczów, którzy przystawali i z zaciekawieniem obserwowali co to za przedsięwzięcie pod szyldem TVP 3 Gdańsk. altPunktualnie o 19:15 w Parku Oliwskim rozpoczął się pilotażowy odcinek magazynu „Pomorze na weekend”, który otworzył występ orkiestry. Kamera na wysięgniku filmowała muzyków oraz gdańszczan, którzy przyglądali się widowisku. Nad wszystkim czuwał realizator, który na ekranach podglądał przebieg programu.

– To 75 minut o tym jak ciekawie, interesująco, fajnie i sportowo spędzić weekend – powiedział Tomasz Sieliwończyk.altPlan programu był rozproszony w okolicach Muzeum Etnograficznego. Bezpośrednio pod budyniem muzeum znajdowało się stanowisko kulinarne, pod krzewami umiejscowiono kącik czytelniczy, nad strumieniem rozstawiono plan do rozmowy z gośćmi, a na dziedzińcu przygotowano miejsce dla orkiestry. Prowadzący program musieli cały czas być w gotowości i przemieszczać się pomiędzy stanowiskami.


Jednym z pierwszych stanowisk, które odwiedzili prowadzący było stanowisko kulinarne, przy którym szefowie Andrzej Ławniczak i Krzysztof Szulborski przygotowywali klops wołowy kaprów gdańskich – tradycyjne lokalne danie.altFormuła programu łączy w sobie wiele wątków, dlatego kolejnym punktem była rozmowa z osobami związanymi z Oliwą: Tomaszem Strugiem – z portalu stara oliwa.pl, Andrzejem Osipówem – przewodniczącym Rady Dzielnicy Oliwa i Wojciechem Styborem – radnym miasta Gdańska i kolekcjonerem kart pocztowych.altPogodę oraz wydarzenia kulturalne na Pomorzu zapowiadał Przemysław Toczek, który wraz z ekipą szukał odpowiedniego miejsca do zrealizowania ujęcia.


Istotny element programu stanowił również kącik książki, gdzie wystąpiły osoby związane z czytelnictwem m.in. Agnieszka Rek z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Sopocie, Dariusz Podbereski – dziennikarz i współorganizator akcji „Wyślij książkę do Komańczy”, Natalia Filipionek z Fundacji Wspólnoty Gdańskiej.


Na planie wręczano gościom i widzom flagi narodowe z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Cały program uświetniały występy orkiestry, której, pomiędzy kolejnymi ujęciami, rozdawano gorącą herbatę, czego oczywiście nie można było zobaczyć na wizji.altKolejnym tematem programu był sport: Tomasz Sielimończyk przeprowadził rozmowę z Karolina Olszową – zawodniczką piłki ręcznej z klubu „Vistal Gdynia” oraz z Andrzejem Kwaśniewskim – miłośnikiem sportu z klubu „Korsarz”.


W związku ze zbliżającymi się świętami państwowymi do plenerowego studia zaproszeni zostali także przedstawiciele Związku Piłsudczyków.


altEkipa programu zagościła również w Muzeum Etnograficznym, gdzie Waldemar Elwart oraz Iwona Świętosławska opowiedzieli telewidzom o ekspozycji.


Pierwszy odcinek magazynu „Pomorze na weekend” zakończył się sukcesem. Kolejny odcinek transmitowany będzie z Szymbarku.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież