Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Pomorze na weekend" na żywo z Parku Oliwskiego

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 29 kwietnia 2016 22:57

TVP 3 Gdańsk uruchomiło nowy program „Pomorze na weekend” o tematyce lokalnej, który nadawany będzie na żywo w piątki o 19:15 z różnych miejsc na Pomorzu. Pierwszy odcinek był transmitowany z Parku Oliwskiego w Gdańsku. Prowadzącymi program są Weronika Bigus, Tomasz Sieliwończyk oraz Przemysław Toczek. Redaktorem wydania pierwszego odcinka była Jolanta Roman-Stefanowska.


Już na długo przed rozpoczęciem emisji odcinka na żywo na planie trwały próby i przygotowania. Kilkadziesiąt osób starało się dopracować każdy element programu, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Muzycy z Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku ćwiczyli swój występ, a następnie chowali się przed zimnem do budynku Muzeum Etnograficznego. Operatorzy i realizatorzy dopinali wszystko na ostatni guzik. Plenerowy plan zdjęciowy wzbudził zainteresowanie spacerowiczów, którzy przystawali i z zaciekawieniem obserwowali co to za przedsięwzięcie pod szyldem TVP 3 Gdańsk. altPunktualnie o 19:15 w Parku Oliwskim rozpoczął się pilotażowy odcinek magazynu „Pomorze na weekend”, który otworzył występ orkiestry. Kamera na wysięgniku filmowała muzyków oraz gdańszczan, którzy przyglądali się widowisku. Nad wszystkim czuwał realizator, który na ekranach podglądał przebieg programu.

– To 75 minut o tym jak ciekawie, interesująco, fajnie i sportowo spędzić weekend – powiedział Tomasz Sieliwończyk.altPlan programu był rozproszony w okolicach Muzeum Etnograficznego. Bezpośrednio pod budyniem muzeum znajdowało się stanowisko kulinarne, pod krzewami umiejscowiono kącik czytelniczy, nad strumieniem rozstawiono plan do rozmowy z gośćmi, a na dziedzińcu przygotowano miejsce dla orkiestry. Prowadzący program musieli cały czas być w gotowości i przemieszczać się pomiędzy stanowiskami.


Jednym z pierwszych stanowisk, które odwiedzili prowadzący było stanowisko kulinarne, przy którym szefowie Andrzej Ławniczak i Krzysztof Szulborski przygotowywali klops wołowy kaprów gdańskich – tradycyjne lokalne danie.altFormuła programu łączy w sobie wiele wątków, dlatego kolejnym punktem była rozmowa z osobami związanymi z Oliwą: Tomaszem Strugiem – z portalu stara oliwa.pl, Andrzejem Osipówem – przewodniczącym Rady Dzielnicy Oliwa i Wojciechem Styborem – radnym miasta Gdańska i kolekcjonerem kart pocztowych.altPogodę oraz wydarzenia kulturalne na Pomorzu zapowiadał Przemysław Toczek, który wraz z ekipą szukał odpowiedniego miejsca do zrealizowania ujęcia.


Istotny element programu stanowił również kącik książki, gdzie wystąpiły osoby związane z czytelnictwem m.in. Agnieszka Rek z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Sopocie, Dariusz Podbereski – dziennikarz i współorganizator akcji „Wyślij książkę do Komańczy”, Natalia Filipionek z Fundacji Wspólnoty Gdańskiej.


Na planie wręczano gościom i widzom flagi narodowe z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Cały program uświetniały występy orkiestry, której, pomiędzy kolejnymi ujęciami, rozdawano gorącą herbatę, czego oczywiście nie można było zobaczyć na wizji.altKolejnym tematem programu był sport: Tomasz Sielimończyk przeprowadził rozmowę z Karolina Olszową – zawodniczką piłki ręcznej z klubu „Vistal Gdynia” oraz z Andrzejem Kwaśniewskim – miłośnikiem sportu z klubu „Korsarz”.


W związku ze zbliżającymi się świętami państwowymi do plenerowego studia zaproszeni zostali także przedstawiciele Związku Piłsudczyków.


altEkipa programu zagościła również w Muzeum Etnograficznym, gdzie Waldemar Elwart oraz Iwona Świętosławska opowiedzieli telewidzom o ekspozycji.


Pierwszy odcinek magazynu „Pomorze na weekend” zakończył się sukcesem. Kolejny odcinek transmitowany będzie z Szymbarku.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież