Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Pomorze na weekend" na żywo z Parku Oliwskiego

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 29 kwietnia 2016 22:57

TVP 3 Gdańsk uruchomiło nowy program „Pomorze na weekend” o tematyce lokalnej, który nadawany będzie na żywo w piątki o 19:15 z różnych miejsc na Pomorzu. Pierwszy odcinek był transmitowany z Parku Oliwskiego w Gdańsku. Prowadzącymi program są Weronika Bigus, Tomasz Sieliwończyk oraz Przemysław Toczek. Redaktorem wydania pierwszego odcinka była Jolanta Roman-Stefanowska.


Już na długo przed rozpoczęciem emisji odcinka na żywo na planie trwały próby i przygotowania. Kilkadziesiąt osób starało się dopracować każdy element programu, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Muzycy z Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku ćwiczyli swój występ, a następnie chowali się przed zimnem do budynku Muzeum Etnograficznego. Operatorzy i realizatorzy dopinali wszystko na ostatni guzik. Plenerowy plan zdjęciowy wzbudził zainteresowanie spacerowiczów, którzy przystawali i z zaciekawieniem obserwowali co to za przedsięwzięcie pod szyldem TVP 3 Gdańsk. altPunktualnie o 19:15 w Parku Oliwskim rozpoczął się pilotażowy odcinek magazynu „Pomorze na weekend”, który otworzył występ orkiestry. Kamera na wysięgniku filmowała muzyków oraz gdańszczan, którzy przyglądali się widowisku. Nad wszystkim czuwał realizator, który na ekranach podglądał przebieg programu.

– To 75 minut o tym jak ciekawie, interesująco, fajnie i sportowo spędzić weekend – powiedział Tomasz Sieliwończyk.altPlan programu był rozproszony w okolicach Muzeum Etnograficznego. Bezpośrednio pod budyniem muzeum znajdowało się stanowisko kulinarne, pod krzewami umiejscowiono kącik czytelniczy, nad strumieniem rozstawiono plan do rozmowy z gośćmi, a na dziedzińcu przygotowano miejsce dla orkiestry. Prowadzący program musieli cały czas być w gotowości i przemieszczać się pomiędzy stanowiskami.


Jednym z pierwszych stanowisk, które odwiedzili prowadzący było stanowisko kulinarne, przy którym szefowie Andrzej Ławniczak i Krzysztof Szulborski przygotowywali klops wołowy kaprów gdańskich – tradycyjne lokalne danie.altFormuła programu łączy w sobie wiele wątków, dlatego kolejnym punktem była rozmowa z osobami związanymi z Oliwą: Tomaszem Strugiem – z portalu stara oliwa.pl, Andrzejem Osipówem – przewodniczącym Rady Dzielnicy Oliwa i Wojciechem Styborem – radnym miasta Gdańska i kolekcjonerem kart pocztowych.altPogodę oraz wydarzenia kulturalne na Pomorzu zapowiadał Przemysław Toczek, który wraz z ekipą szukał odpowiedniego miejsca do zrealizowania ujęcia.


Istotny element programu stanowił również kącik książki, gdzie wystąpiły osoby związane z czytelnictwem m.in. Agnieszka Rek z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Sopocie, Dariusz Podbereski – dziennikarz i współorganizator akcji „Wyślij książkę do Komańczy”, Natalia Filipionek z Fundacji Wspólnoty Gdańskiej.


Na planie wręczano gościom i widzom flagi narodowe z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Cały program uświetniały występy orkiestry, której, pomiędzy kolejnymi ujęciami, rozdawano gorącą herbatę, czego oczywiście nie można było zobaczyć na wizji.altKolejnym tematem programu był sport: Tomasz Sielimończyk przeprowadził rozmowę z Karolina Olszową – zawodniczką piłki ręcznej z klubu „Vistal Gdynia” oraz z Andrzejem Kwaśniewskim – miłośnikiem sportu z klubu „Korsarz”.


W związku ze zbliżającymi się świętami państwowymi do plenerowego studia zaproszeni zostali także przedstawiciele Związku Piłsudczyków.


altEkipa programu zagościła również w Muzeum Etnograficznym, gdzie Waldemar Elwart oraz Iwona Świętosławska opowiedzieli telewidzom o ekspozycji.


Pierwszy odcinek magazynu „Pomorze na weekend” zakończył się sukcesem. Kolejny odcinek transmitowany będzie z Szymbarku.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież