Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W pomorskiej weterynarii: Konflikt wygasa, ale...

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 29 kwietnia 2016 19:35

Według informacji "Gazety Gdańskiej", dr Paweł Niemczuk, wojewódzki lekarz weterynarii, spotkał się z Magdaleną Baranowską, sygnatariuszką listu do premier Beaty Szydło. Do tej pory nie odpowiedział na pytania redakcji dotyczące zakończenia konfliktu w podległej instytucji.


Mimo terminów wyznaczanych przez prawo prasowe, nowy zwierzchnik Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, dr Paweł Niemczuk, nie udzielił redakcji "GG" odpowiedzi na pytania związane z epilogiem wielomiesięcznego konfliktu w instytucji, ale... inspirowany dociekliwością dziennikarzy zdecydował o szybkim terminie spotkania z Magdaleną Baranowską, jedną z sygnatariuszek listu otwartego do premier Beaty Szydło, która do dziś nie może wrócić do pracy na stanowisku w inspektoracie w Tczewie.
- Potwierdzam fakt odbycia takiego spotkania na zaproszenie doktora Niemczuka - powiedziała "GG" Magda Baranowska. - Nie chce jednak mówić o szczegółach, miało charakter informacyjny, myślę że udało mi się przedstawić wiele spraw, których list do pani premier nie zawierał, choć je spowodował.


M. Baranowska, b. inspektor ds. pasz i utylizacji w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Tczewie, której skargi zwróciły uwagę na sytuacje w inspekcji wojewódzkiej, do dziś nie wróciła na zajmowane uprzednio stanowisko. Zaproponowano jej pracę w Pruszczu Gdańskim, której nie przyjęła. - Zwolniono mnie bezpodstawnie, nie ma żadnych przesłanek, by akceptować tę sytuację, zwłaszcza, że wiele wcześniejszych rozstrzygnięć organizacyjnych byłego szefa inspekcji w Tczewie wymaga korekt, niektórymi wątkami dotyczącymi mobbingu zajmuje się z urzędu prokuratura - powiedziała M. Baranowska.


Tymczasem, mimo upływu terminu wynikającego z prawa prasowego, dr Paweł Niemczuk nie odpowiada na pytania, które otrzymał w ubiegłym tygodniu z redakcji "Gazety Gdańskiej". Ponawiamy zatem te pytania raz jeszcze publicznie, z przekonaniem, że szefowi ważnego ogniwa administracji zespolonej nie wypada lekceważyć obowiązków, które wynikają z przepisów.
* Jak zostały rozwiązane sprawy Magdaleny Baranowskiej i Andrzeja Górzyńskiego, sygnatariuszy listu do pani premier Beaty Szydło?
* Czy zostały zawarte porozumienia, czy przywrócono ich do pracy, czy wypłacono należne odszkodowania?


Trzeci sygnatariusz listu, dr Edward Kowalke, rozważany jako jeden z kandydatów na następcę urzędującego 25 lat dr W. Przewoskiego, został powołany na stanowisko zastępcy pomorskiego lekarza weterynarii. Dr Andrzej Górzyński, mimo ugody, wciąż czeka na korektę świadectwa pracy i tzw. wyznaczenie, czyli prawo efektywnego wykonywania zawodu. Magda Baranowska pozostaje na ruchomych piaskach.


Dziwne. Gdyby nie jej determinacja do zmian w Gdańsku mogłoby nie dojść. - Zadam w tej sprawie pytania ministrowi rolnictwa i głównemu lekarzowi - mówi "GG" poseł Andrzej Jaworski, który sprawą konfliktu w weterynarii zajmuje się od wielu miesięcy.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież