Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pomaszerują 13 grudnia do niepodległości

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 09 grudnia 2011 15:11

Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej apeluje o udział w Marszu Niepodległości i Solidarności 13 grudnia w Warszawie.
- Nie bądźmy obojętni. Spotkajmy się w Warszawie – apeluje Marta Kaczyńska w umieszczonym w Internecie spocie zachęcającym do uczestnictwa w marszu.

Marsz wyruszy we wtorek, w 30. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z Placu Trzech Krzyży o godz. 18. Pójdą w nim m.in. pomorscy parlamentarzyści PiS. Na marsz wybiera się też dawny opozycjonista z WZZ Andrzej Gwiazda.- Pierwszy raz od czasu rozbiorów przedstawiciel wolnej Rzeczypospolitej zapowiedział gotowość rezygnacji z suwerenności. Hasło "suwerenność za bezpieczeństwo" ma przekonać Polaków do wyzbycia się niepodległości. Tymczasem zapowiedziano  uderzenie w  polską wieś i przedłużenie czasu pracy do 67 roku życia. Ten kto oddaje  suwerenność niech nie liczy na bezpieczeństwo.

Polska ma zrzec się suwerenności po to by Polacy spłacali cudze długi. Taki jest także sens ostatnich wydarzeń.
Jan Paweł II przestrzegał: „nie ma Europy Sprawiedliwej bez Polski Niepodległej”. Dziś trzeba przypomnieć także: bez Niepodległości nie ma bezpieczeństwa gospodarczego, socjalnego i narodowego. Tylko własne, suwerenne państwo może zapewnić Polakom  dobrobyt i rozwój.

To właśnie dlatego - stajemy dziś razem w Marszu Niepodległości i Solidarności. – piszą organizatorzy marszu na stronie internetowej www.marsz13grudnia.plIdeę marszu poparli m.in. prof. Grażyna Ancyparowicz, autorka ekspertyz z dziedziny finansów i makroekonomii, prof. Włodzimierz Bernacki, działacz opozycji w okresie PRL, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Selim Chazbijewicz, politolog, pisarz, publicysta, Anna  Chodakowska, aktorka, prof. Henryk Cioch, adwokat, profesor nauk prawnych, Krzysztof Czabański, działacz opozycji w okresie PRL, dziennikarz, Andrzej Duda, prawnik, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, członek Trybunału Stanu, Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych, Mieczysław Gil, działacz opozycji w okresie PRL, Przemysław Gintrowski, kompozytor i muzyk, prof. Piotr Gliński, socjolog, prof. Grzegorz Górski, adwokat, Andrzej Gwiazda, ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, działacz opozycji w okresie PRL, prof. Piotr Jaroszyński, prof. KUL, Seweryn Jaworski, Wiesław Johann, adwokat, obrońca w sprawach politycznych, Jan Kasprzyk, przewodniczący Związku Piłsudczyków, prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, filozof, prof. Ryszard Legutko, filozof, Katarzyna Łaniewska, aktorka, Maciej Łopiński, przewodniczący Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ks. Stanisław  Małkowski, kapelan Solidarności, socjolog, Andrzej Melak, działacz opozycji w okresie PRL, Prezes Komitetu Katyńskiego, Piotr Naimski, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, sędzia Bogusław Nizieński, prof. dr hab. Andrzej Nowak - historyk, publicysta, Jan Olszewski, działacz opozycji w okresie PRL, prof. Krystyna  Pawłowicz, prawnik, sędzia Trybunału Stanu, Jan Pietrzak, twórca "Kabaretu Hybrydy" oraz "Kabaretu Pod Egidą", Jan Pospieszalski, publicysta, Zbigniew Romaszewski, działacz opozycji w okresie PRL, prof. Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta, Paweł Szałamacha, publicysta, prawnik, Janusz Śniadek, były przewodniczący NSZZ "Solidarność", Marcin Wolski, pisarz i satyryk, prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, prof. Jan Żaryn, historyk.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież