Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Co 10 kierowca potencjalnym mordercą!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 07 grudnia 2011 11:17

alt4,5 tys. kierowcom będącym pod wpływem alkoholu gdańska policja zatrzymała prawa jazdy i nałożyła mandaty na łączną kwotę 150 tys. zł. Kontrole alkomatem do końca listopada 2011 r. przeprowadzono u 41 tys. kierowców. Oznacza to, że prawie, co dziesiąty skontrolowany kierowca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Czyli był potencjalnym mordercą. Dane porażające!Z tymi danymi zapoznano prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza podczas podsumowującego mijający rok spotkania Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdańsku. Relacjonująca działalność Rady BRD Agata Lewandowska powiedziała również, że do 138 gdańskich szkół, w tym 68 publicznych i 70 niepublicznych, skierowano ankietę dotyczącą realizacji wychowania komunikacyjnego. Wynika z niej, że wychowanie to jest realizowane jedynie w 4 klasie, przysposabiając do egzaminu na kartę rowerową. Dane z ankiety ukazują również, że w szkołach nie ma odpowiednio wyposażonych sal do prowadzenia takiego wychowania. Brakuje stosownych środków dydaktycznych, godzin lekcyjnych. Mało jest wyszkolonych w tym zakresie nauczycieli, a jeśli takowi się trafiają, to nie mają wsparcia ze strony dyrekcji szkół. Uwzględniając te dane Rada BRD doposażyła niektóre szkoły posiadające miasteczka rowerowe w sprzęt naukowy jak znaki drogowe czy plansze symulujące ruch drogowy.


alt


W ramach prowadzonej od 2008 roku akcji komunikacja ze społeczeństwem, umieszczono ostrzegawcze bilbordy za sumę 5 tys. zł przy 12 siedzibach szkolenia kierowców. Do edukacji komunikacyjnej zaczęto wykorzystywać wiaty przystankowe. Dla młodzieży szkolnej zakupiono kamizelki i elementy odblaskowe. Dokonano także wsparcia technicznego służb nadzoru nad ruchem drogowym i służb ratowniczych. Zakupiono sprzęt, w tym radary i parawany powypadkowe, dla policji i straży pożarnej.


Rada BRD na te powyższe cele wydatkowała 150 tys. zł, pochodzących z budżetu gminy. Jak ocenia Agata Lewandowska, aby sprostać wymogom, potrzeba jest przez kilka najbliższych lat podnoszenia tej kwoty o 50 tys. zł rocznie.


altNa 2012 rok planuje się m.in. wyedukować nauczycieli w gimnazjach prowadzących zajęcia z wychowania komunikacyjnego przy wsparciu policji i LOTOSU, jako firmy sponsorskiej.


altPlanuje się też przeprowadzić edukację motocyklistów oraz osób starszych poruszających się na rowerach. Tym bardziej, że rok 2012, to Europejski Rok Seniora. W Dzień Dziecka planuje się przeprowadzić zawody dla przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych. Przyszły rok pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego będzie szczególnie trudny, gdyż będzie to okres Mundialu, co wiąże się z przyjazdem do Gdańska wielu kibiców.

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież