Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politechnika transferuje wiedzę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 maja 2011 20:33

W dniach 28-29 maja na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbędzie się I Konferencja Doktorantów i Studentów  specjalizujących się w dziedzinach elektroniki, telekomunikacji, informatyki, inżynierii biomedycznej oraz automatyki i robotyki - ICT Young 2011. Młodzi naukowcy prezentować będą swoje dotychczasowe osiągnięcia w obszarze technologii komunikacyjno-informacyjnych (z agn. Information and Communications Technology – ICT).


Najlepsi z najlepszych
Od początku kwietnia młodzi naukowcy z całej Polski nadsyłali swoje prace, których pozytywna ocena kapituły złożonej z profesorów Politechniki Gdańskiej wybranych dziedzin oraz członka IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) kwalifikowała do udziału w konferencji. Podczas dwudniowego sympozjum autorzy najlepszych prac będą mieli okazję zaprezentowania ich swoim koleżankom i kolegom oraz doświadczonej kadrze naukowej. Prezentacja dotychczasowych osiągnięć, badań naukowych i wymiana doświadczeń zaowocuje z pewnością wieloma nowymi pomysłami i inicjatywami. Oprócz sfery naukowej, konferencja będzie też świetną okazją do integracji całego środowiska ICT w Polsce. Wygłoszone podczas konferencji referaty znajdą się  w książce, która zostanie wydana po zakończeniu sympozjum.  Publikacja ta znajdzie się na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Dlaczego ICT?
Sektor ICT jest niezwykle istotny z punktu widzenia innowacyjności i rozwoju gospodarki narodowej, wpływa ponadto wiele innych, pokrewnych obszarów i integruje je ze sobą (telefonia, Internet)  przyczyniając się do ich wzrostu, a w dłuższej perspektywie przyciągając też inwestorów i generując nowe miejsca pracy. Przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje w coraz większych stopniu opierają swoją działalność na zaawansowanych technologiach, które decydują o ich konkurencyjności i efektywności działania, zarówno na międzynarodowych, krajowych, jak nawet lokalnych rynkach – komentuje Piotr Obolewicz, absolwent Wydziału ETI PG, główny organizator konferencji.


Bezpłatny wstęp
Konferencja ICT Young 2011 organizowana jest w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki, dlatego wstęp na wszystkie jej sesje jest bezpłatny. Wolni słuchacze proszeni są jednak o zarejestrowanie się poprzez stronę internetową www.ictyoung.pl. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

gg

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież