Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Politechnika transferuje wiedzę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 maja 2011 20:33

W dniach 28-29 maja na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbędzie się I Konferencja Doktorantów i Studentów  specjalizujących się w dziedzinach elektroniki, telekomunikacji, informatyki, inżynierii biomedycznej oraz automatyki i robotyki - ICT Young 2011. Młodzi naukowcy prezentować będą swoje dotychczasowe osiągnięcia w obszarze technologii komunikacyjno-informacyjnych (z agn. Information and Communications Technology – ICT).


Najlepsi z najlepszych
Od początku kwietnia młodzi naukowcy z całej Polski nadsyłali swoje prace, których pozytywna ocena kapituły złożonej z profesorów Politechniki Gdańskiej wybranych dziedzin oraz członka IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) kwalifikowała do udziału w konferencji. Podczas dwudniowego sympozjum autorzy najlepszych prac będą mieli okazję zaprezentowania ich swoim koleżankom i kolegom oraz doświadczonej kadrze naukowej. Prezentacja dotychczasowych osiągnięć, badań naukowych i wymiana doświadczeń zaowocuje z pewnością wieloma nowymi pomysłami i inicjatywami. Oprócz sfery naukowej, konferencja będzie też świetną okazją do integracji całego środowiska ICT w Polsce. Wygłoszone podczas konferencji referaty znajdą się  w książce, która zostanie wydana po zakończeniu sympozjum.  Publikacja ta znajdzie się na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Dlaczego ICT?
Sektor ICT jest niezwykle istotny z punktu widzenia innowacyjności i rozwoju gospodarki narodowej, wpływa ponadto wiele innych, pokrewnych obszarów i integruje je ze sobą (telefonia, Internet)  przyczyniając się do ich wzrostu, a w dłuższej perspektywie przyciągając też inwestorów i generując nowe miejsca pracy. Przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje w coraz większych stopniu opierają swoją działalność na zaawansowanych technologiach, które decydują o ich konkurencyjności i efektywności działania, zarówno na międzynarodowych, krajowych, jak nawet lokalnych rynkach – komentuje Piotr Obolewicz, absolwent Wydziału ETI PG, główny organizator konferencji.


Bezpłatny wstęp
Konferencja ICT Young 2011 organizowana jest w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki, dlatego wstęp na wszystkie jej sesje jest bezpłatny. Wolni słuchacze proszeni są jednak o zarejestrowanie się poprzez stronę internetową www.ictyoung.pl. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

gg

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież