Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 sierpnia 2022 07:34

1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NSZZ "Solidarność" bazylice Św. Brygidy w Gdańsku miała miejsce msza święta dziękczynna za zakończenie długiego i uciążliwego procesu połączenia dwóch największych firm przemysłu petrochemicznego - Lotosu i Orlenu.


Na uroczystości byli obecni prezesi obu firm z ojcem tego przedsięwzięcia - Danielem Obajtkiem. Nie zabrakło pracowników i związkowców gdańskiej rafinerii.
- To było moje marzenie doprowadzić do tej fuzji - zwierzał się prezes Obajtek. - Kilka lat życzyłem sobie tego dzieła, które jest przed wszystkim owocem prac wielu ludzi. Było także wielu adwersarzy a raczej wrogów, którzy uciekali się do chwytów brudnych, poniżej pasa. Głęboko wierzę, że jest to dzieło na rzecz Polski, mówiąc trochę górnolotnie. Ale wierzcie państwo, że tak jest w rzeczywistości.

alt


Koncelebrę mszy poprowadził proboszcz parafii - ks. Ludwik Kowalski. W homilii zdradził, jak to prezes Orlenu często był jego gościem. - Zawsze prosił mnie abym wpuścił go do kościoła - przypomniał proboszcz. - Zawsze prosił o pozostawienie Go samemu przed ołtarzem. Mijały minuty i prezes się modlił. Wiem jak modlitwa może pomóc, jaką ma moc. Wiem jak prezes bezkompromisowo był atakowany razem ze swoją rodziną przez liberalne media. Wiem jak ta fuzja narusza wiele interesów, niekonicznie polskich interesów.


Na zakończenie uroczystości prezes Daniel Obajtek szczerze podziękował wszystkim obecnym w kościele pracownikom i związkowcom firmy. Podziękował także ks. Ludwikowi za wsparcie duchowe w trudnych dla niego czasach. Wyraził wielki szacunek dla parafii św. Brygidy za wspaniałe dzieło Bursztynowego Ołtarza. Ołtarza, który jest dziełem wszystkich Polaków. Złożył deklaracje, że z pomocą kilku fundacji koncernu postara się przyczynić do szybkiego ukończenia tego niepowtarzalnego dzieła.

mp

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież