Holland House Residence Gdańsk — kameralny adres na Długim Targu. Hanz... » Są hotele, które „robią robotę”, i takie, które dodatkowo opowiadają historię miejsca. Holland House... Warsaw Hostel Centrum – więcej niż nocleg. Historia, komfort i 24/7 w ... » Warszawa potrafi oczarować, ale by naprawdę poczuć jej rytm, warto zatrzymać się tam, gdzie miasto b... GEMO na Długim Targu: prawdziwa Gruzja tuż pod oknami gdańskiego ratus... » Nie każdy lokal „z kuchnią świata” potrafi uchwycić to, co w danym kraju najcenniejsze: smak, rytuał... REDAKTOR Jakubowski nie żyje » Nie żyje Jan Jakubowski (84.l), dziennikarz i wydawca, w latach 1991-96 redaktor naczelny "Dziennika... Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy » Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zainicjowa... Dość obłędu - po pierwsze dziecko! » Dlaczego nie chcemy rodzić dzieci!Na łamach "Gazety Wyborczej", alarmuje prof. Piotr Szukalski, zano... Fort24 – Twój magazyn spokoju i porządku w sercu Warszawy » W szybko zmieniającej się Warszawie, gdzie każdy metr kwadratowy ma ogromne znaczenie, znalezienie m... Hotel Mokotów – nowoczesny adres w zielonej dzielnicy. Komfort, praca ... » Mokotów to Warszawa w pigułce: biurowe zagłębie i kawiarniane ulice, dużo zieleni i szybki dojazd do... Food Hall Długi Targ – jeden adres, wiele historii. Zjedz jak chcesz, ... » W samym środku gdańskiego Głównego Miasta, między Dworcem Artusa a Zieloną Bramą, jest miejsce, któr... Wolna Europa – smak polskiej i europejskiej tradycji w sercu Mokotowa.... » W samym sercu warszawskiego Mokotowa, kilka kroków od siedziby Polskiego Radia, działa miejsce, któr...
Reklama
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pięknieje wokół Dworu Oliwskiego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 kwietnia 2012 13:01

Dzięki zakwaterowaniu w Dworze Oliwskim niemieckiej reprezentacji narodowej piłki nożnej, biorącej udział w czerwcowych rozgrywkach UEFA EURO 2012, wreszcie zadbano o okolice tego pięciogwiazdkowego hotelu.




Na ulicach Bytowskiej i Kwietnej, w połowie kwietnia na jezdniach wylano i utwardzono walcami nowy asfalt drogowy. Wzdłuż ul. Bytowskiej z myślą o pieszych, z płytek betonowych ułożono też chodnik.


alt


alt



Warto wspomnieć, że sięgający początkami historycznie 1611 roku Dwór Oliwski, który już od początków maja przejmą we władanie Niemcy, położony jest w sercu zabytkowej dzielnicy Gdańska - w Oliwie. W odległości zaledwie 15 km od lotniska im. Lecha Wałęsy i 7 km od sopockiego Molo.


alt


Po budowie od podstaw przed kilku laty hotelu Dwór Oliwski, obecnie znajduje się w nim 70 klimatyzowanych pokoi, nowoczesne, w pełni wyposażone centrum konferencyjne, restauracja, winiarnia, przytulna herbaciarnia i bar oraz stylowe SPA. Do dyspozycji gości jest basen, jacuzzi, sauna sucha, łaźnia parowa, sanarium, studio cardio oraz gabinety kosmetyczne.
W stylowych wnętrzach restauracji serwowane są potrawy kuchni francuskiej, polskiej i międzynarodowej.


alt



Dwór Oliwski po opublikowaniu informacji, że będzie w nim mieszkać reprezentacja Niemiec, jest odwiedzany zwłaszcza podczas weekendów przez licznych gości. To im szef kuchni 33-letni Marcin Kowalski, jako przystawkę poleca i serwuje artystycznie przyrządzoną pikantną sałatkę z krewetkami i chorizo, a jako danie główne polędwiczki wieprzowe na cebulowej tartoletce w sosie ze... śliwowicy. Wspomnijmy też, że w zabytkowych podziemiach hotelu mieści się z ceglanym sklepieniem winiarnia, oferująca wybór spośród ponad stu gatunków win z całego świata.


alt



Utwardzenie dróg umożliwia również dogodniejszy dojazd do kuźni wodnej nad Potokiem Oliwskim, o której pierwsza wzmianka pochodzi z dokumentu z 1597 roku. Akt ten jest poświadczeniem jej sprzedaży przez Jana Klinghamera Dawidowi Konarskiemu - Opatowi Zakonu Cystersów w Oliwie.


alt



To na tyłach tej zabytkowej kuźni, znajdującej się w sercu Lasów Oliwskich w Dolinie Radości, przy ul. Kościerskiej budowane jest boisko piłkarskie. Inwestorem jest Niemiecki Związek Piłki Nożnej, który wydatkuje na to ok. 2 mln zł. Boisko będzie ogrodzone, monitorowane, a piłkarze będą dochodzić do niego wprost z hotelu. Problem w tym, że boisko będzie... niepełnowymiarowe, bo nie ma tam zbyt wiele miejsca. Utwardzany i wyrównywany plac ma wymiary 113 na 58 m. Ma służyć głównie piłkarzom rezerwowym. Podstawowi gracze mają trenować przy ul. Traugutta we Wrzeszczu.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież