Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

P. Czauderna interpeluje w sprawie budżetu obywatelskiego i parkowania przy gdańskich dworcach

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2016 13:10

Na początku listopada Piotr Czauderna, Wiceprzewodniczący RM Gdańska i Radny Klubu PiS, złożył do Prezydenta Miasta Gdańska interpelację dotyczącą sposobu realizacji i kwalifikacji projektów w ramach budżetu obywatelskiego, a do miasta interpelację w sprawie braku krótkoterminowych parkingów przy gdańskich dworcach. „(…) Gdańsk został chyba jedynym dużym polskim miastem, w którym nie można dowieźć samochodem pasażera z bagażem pod dworzec kolejowy” – napisał w interpelacji Piotr Czauderna.


- Projekty te są coraz bardziej jednostkowe i reprezentują konkretne, wąskie grupy interesów mieszkańców, na ogół o charakterze mieszkaniowo-spółdzielczym, co jest bardzo dalekie od idei obywatelskości - pisze Piotr Czauderna w interpelacji dotyczącej budżetu obywatelskiego. - Na dodatek często zgłaszane są projekty, których realizacja w ewidentny sposób powinna należeć do gestii miasta, np. budowa oświetlenia ulic czy remont drogi bądź chodnika. Od takich zadań jest Zarząd Dróg i Zieleni, a nie budżet obywatelski! Miasto zamiast finansować prawdziwą infrastrukturę społeczną typu parków, skwerów czy świetlic, finansuje na przykład sterylizację kotów lub budowę progu zwalniającego na konkretnej ulicy, co moim zdaniem jest piramidalnym niezrozumieniem idei budżetu obywatelskiego. Odpowiedź, którą otrzymałem od władz miasta w zeszłym roku, była dalece niesatysfakcjonująca i wskazująca na to, iż władze miasta w ogóle nie widzą w tym żadnego problemu. Niestety tegoroczne doświadczenia z budżetem obywatelskim tylko potwierdzają moje spostrzeżenia.


Radny w interpelacji zadał następujące pytania:
Dlatego, po pierwsze, zapytuję czy dostrzegają Państwo ten problem?
Po drugie, chciałbym wiedzieć, co władze miasta zamierzają zrobić, aby budżet obywatelski służył rzeczywiście obywatelskim ideom i pomysłom?
Czy nie należałoby, na przykład, opracować bardziej ścisłych kryteriów zgłaszania pomysłów do budżetu obywatelskiego?
A przede wszystkim, czy nie powinno się wyłączać pomysłów, których realizacja z natury rzeczy należy do obowiązku konkretnych miejskich podmiotów?


Piotr Czauderna tematem parkingów przy gdańskich dworcach zajmował się już w zeszłym roku, o czym napisał w interpelacji: „Już w zeszłym roku zwracałem się do Państwa z prośbą o zajęcie się tematem nieuporządkowanego parkowania przed dworcem PKP we Wrzeszczu od strony ul. Klonowej. Jednak  nie przyszło mi do głowy, iż miasto rozwiąże ten problem tak radykalnie, iż w ogóle nie będzie się tam można na chwilę zatrzymać, choćby po to, by wysadzić pasażerów z bagażem zmierzających na połączenia kolejowe”.
„Co gorsza, podobny pomysł zastosowano obecnie przed dworcem PKP Gdańsk Główny.” – napisał Piotr Czuderna.


Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska podkreślił, że sytuacja Gdańska w tej kwestii jest bezprecedensowa w skali kraju.
„W ten sposób Gdańsk został chyba jedynym dużym polskim miastem, w którym nie można dowieźć samochodem pasażera z bagażem pod dworzec kolejowy” – dodaje wiceprzewodniczący.


Piotr Czauderna apeluje, by władze miasta rozwiązały ten problem jak najszybciej.
„Dlatego zwracam się do władz miasta o pilne rozwiązanie tego problemu i utworzenie zatok krótkoterminowego postoju dla samochodów osobowych przed dworcami PKP w Gdańsku Głównym i Gdańsku Wrzeszczu pozwalających na wysadzenie pasażerów z bagażem zmierzających w kierunku pociągów” – napisał w interpelacji członek klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież