Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
czwartek, 28 września 2023 12:00
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Krzysztof Kasprzak dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

P. Czauderna interpeluje w sprawie budżetu obywatelskiego i parkowania przy gdańskich dworcach

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2016 13:10

Na początku listopada Piotr Czauderna, Wiceprzewodniczący RM Gdańska i Radny Klubu PiS, złożył do Prezydenta Miasta Gdańska interpelację dotyczącą sposobu realizacji i kwalifikacji projektów w ramach budżetu obywatelskiego, a do miasta interpelację w sprawie braku krótkoterminowych parkingów przy gdańskich dworcach. „(…) Gdańsk został chyba jedynym dużym polskim miastem, w którym nie można dowieźć samochodem pasażera z bagażem pod dworzec kolejowy” – napisał w interpelacji Piotr Czauderna.


- Projekty te są coraz bardziej jednostkowe i reprezentują konkretne, wąskie grupy interesów mieszkańców, na ogół o charakterze mieszkaniowo-spółdzielczym, co jest bardzo dalekie od idei obywatelskości - pisze Piotr Czauderna w interpelacji dotyczącej budżetu obywatelskiego. - Na dodatek często zgłaszane są projekty, których realizacja w ewidentny sposób powinna należeć do gestii miasta, np. budowa oświetlenia ulic czy remont drogi bądź chodnika. Od takich zadań jest Zarząd Dróg i Zieleni, a nie budżet obywatelski! Miasto zamiast finansować prawdziwą infrastrukturę społeczną typu parków, skwerów czy świetlic, finansuje na przykład sterylizację kotów lub budowę progu zwalniającego na konkretnej ulicy, co moim zdaniem jest piramidalnym niezrozumieniem idei budżetu obywatelskiego. Odpowiedź, którą otrzymałem od władz miasta w zeszłym roku, była dalece niesatysfakcjonująca i wskazująca na to, iż władze miasta w ogóle nie widzą w tym żadnego problemu. Niestety tegoroczne doświadczenia z budżetem obywatelskim tylko potwierdzają moje spostrzeżenia.


Radny w interpelacji zadał następujące pytania:
Dlatego, po pierwsze, zapytuję czy dostrzegają Państwo ten problem?
Po drugie, chciałbym wiedzieć, co władze miasta zamierzają zrobić, aby budżet obywatelski służył rzeczywiście obywatelskim ideom i pomysłom?
Czy nie należałoby, na przykład, opracować bardziej ścisłych kryteriów zgłaszania pomysłów do budżetu obywatelskiego?
A przede wszystkim, czy nie powinno się wyłączać pomysłów, których realizacja z natury rzeczy należy do obowiązku konkretnych miejskich podmiotów?


Piotr Czauderna tematem parkingów przy gdańskich dworcach zajmował się już w zeszłym roku, o czym napisał w interpelacji: „Już w zeszłym roku zwracałem się do Państwa z prośbą o zajęcie się tematem nieuporządkowanego parkowania przed dworcem PKP we Wrzeszczu od strony ul. Klonowej. Jednak  nie przyszło mi do głowy, iż miasto rozwiąże ten problem tak radykalnie, iż w ogóle nie będzie się tam można na chwilę zatrzymać, choćby po to, by wysadzić pasażerów z bagażem zmierzających na połączenia kolejowe”.
„Co gorsza, podobny pomysł zastosowano obecnie przed dworcem PKP Gdańsk Główny.” – napisał Piotr Czuderna.


Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska podkreślił, że sytuacja Gdańska w tej kwestii jest bezprecedensowa w skali kraju.
„W ten sposób Gdańsk został chyba jedynym dużym polskim miastem, w którym nie można dowieźć samochodem pasażera z bagażem pod dworzec kolejowy” – dodaje wiceprzewodniczący.


Piotr Czauderna apeluje, by władze miasta rozwiązały ten problem jak najszybciej.
„Dlatego zwracam się do władz miasta o pilne rozwiązanie tego problemu i utworzenie zatok krótkoterminowego postoju dla samochodów osobowych przed dworcami PKP w Gdańsku Głównym i Gdańsku Wrzeszczu pozwalających na wysadzenie pasażerów z bagażem zmierzających w kierunku pociągów” – napisał w interpelacji członek klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież