Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opóźnienia w budowie stadionów - powstał sztab kryzysowy?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 04 czerwca 2011 10:59

W spółce PL.2012, która nadzoruje budowę stadionów na Euro 2012 powstał sztab kryzysowy - donosi Polskie Radio. - Nie ma takiego sztabu - odpowiada PL.2012Opóźnienia w budowie pojawiły się w przypadku budowy dwóch stadionów - PGE Areny w Gdańsku oraz Stadionu Narodowego w Warszawie. Na tym pierwszym odwołano już mający odbyć się 9 czerwca mecz Polska - Francja. Gdy Polski Związek Piłki Nożnej przeniósł spotkanie do Warszawy, władze Gdańska zapewniały, że jest to decyzja pochopna, bo miasto zdążyłoby w dokończeniem prac na uroczystość. Ostatnie dni pokazują jednak, że ruch PZPN-u był słuszny - wciąż stadion nie posiada pozwoleń, które pozwaliłyby na organizację imprez masowych.


Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na Stadionie Narodowym. Miał być on skończony do końca czerwca. Już wiemy, że tak się nie stanie. Nie wiadomo nawet, czy budowlańcy wyrobią się nawet do września, kiedy to odbyć się tam ma spotkanie Polska - Niemcy. Co więcej, 1 czerwca 2011 roku Konsorcjum Alpine – Hydrobudowa – PBG otrzymało ostateczne wezwanie do usunięcia w ciągu 14 dni rażących naruszeń umowy. Jeśli to nie nastąpi, wykonawca prac może stracić kontrakt na zakończenie budowy.


W tej sytuacji "na dywanik" do Premiera Donalda Tuska w piątek trafili Minister Sportu Adam Giersz oraz szef spółki PL.2012 Marcin Herra. - Dostaliśmy nauczkę. Nie będziemy już organizować imprez na obiektach sportowych na Euro 2012, które nie zostały jeszcze odebrane - mówił Herra po spotkaniu.


Zdaniem dziennikarzy Polskiego Radia, spotkanie nie skończyło się tylko na reprymendzie. Zapaść tam miała też decyzja o powołaniu sztabu kryzysowego w spółce PL.2012, który zająłby się problemem opóźnień.


Te pogłoski szybko zdementował jednak PL.2012. "Spółka realizuje swoje zadania koordynacyjne i kontrolne w ramach oraz w trybie normalnym dla powierzonych jej zadań. Spółka monitoruje 219 inwestycji związanych z Euro 2012, realizowanych przez partnerów procesu przygotowań, m.in. Miasta Gospodarze, GDDKiA, Grupę PKP i inne podmioty. Spółka także koordynuje ponad 200 projektów organizacyjnych.

Cały czas trwa współpraca PL.2012 z Narodowym Centrum Sportu w zarówno w zakresie realizacji projektu budowy Stadionu Narodowego, jak i zakresie ryzyk zidentyfikowanych przez NCS i PL.2012, jednak nie ma ona w żadnym wypadku charakteru kryzysowego.

Realizowany jest także ciągły monitoring i zadania kontrolne w obszarze infrastrukturalnym i organizacyjnym – wszystkie działania w tym obszarze wykonywane są przez PL.2012 w oparciu o wcześniej określony plan i zakres.

Doniesienia mediów o powołaniu sztabu kryzysowego są zatem nieprawdziwe." - czytamy w oświadczeniu PL.2012.


Na razie Stadion Miejski w Poznaniu jest jedynym z czterech obiektów, który jest gotowy na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Stadion w Gdańsku czeka na szereg zezwoleń, Stadion Miejski we Wrocławiu ma być oddany do użytku we wrześniu, natomiast jeśli chodzi o Stadion Narodowy w Warszawie, to trudno przewidzieć skalę opóźnienia.


Adrian Dampc

adrian.dampc@wybrzeze24.pl


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież