O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Opóźnienia w budowie stadionów - powstał sztab kryzysowy?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 04 czerwca 2011 10:59

W spółce PL.2012, która nadzoruje budowę stadionów na Euro 2012 powstał sztab kryzysowy - donosi Polskie Radio. - Nie ma takiego sztabu - odpowiada PL.2012Opóźnienia w budowie pojawiły się w przypadku budowy dwóch stadionów - PGE Areny w Gdańsku oraz Stadionu Narodowego w Warszawie. Na tym pierwszym odwołano już mający odbyć się 9 czerwca mecz Polska - Francja. Gdy Polski Związek Piłki Nożnej przeniósł spotkanie do Warszawy, władze Gdańska zapewniały, że jest to decyzja pochopna, bo miasto zdążyłoby w dokończeniem prac na uroczystość. Ostatnie dni pokazują jednak, że ruch PZPN-u był słuszny - wciąż stadion nie posiada pozwoleń, które pozwaliłyby na organizację imprez masowych.


Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na Stadionie Narodowym. Miał być on skończony do końca czerwca. Już wiemy, że tak się nie stanie. Nie wiadomo nawet, czy budowlańcy wyrobią się nawet do września, kiedy to odbyć się tam ma spotkanie Polska - Niemcy. Co więcej, 1 czerwca 2011 roku Konsorcjum Alpine – Hydrobudowa – PBG otrzymało ostateczne wezwanie do usunięcia w ciągu 14 dni rażących naruszeń umowy. Jeśli to nie nastąpi, wykonawca prac może stracić kontrakt na zakończenie budowy.


W tej sytuacji "na dywanik" do Premiera Donalda Tuska w piątek trafili Minister Sportu Adam Giersz oraz szef spółki PL.2012 Marcin Herra. - Dostaliśmy nauczkę. Nie będziemy już organizować imprez na obiektach sportowych na Euro 2012, które nie zostały jeszcze odebrane - mówił Herra po spotkaniu.


Zdaniem dziennikarzy Polskiego Radia, spotkanie nie skończyło się tylko na reprymendzie. Zapaść tam miała też decyzja o powołaniu sztabu kryzysowego w spółce PL.2012, który zająłby się problemem opóźnień.


Te pogłoski szybko zdementował jednak PL.2012. "Spółka realizuje swoje zadania koordynacyjne i kontrolne w ramach oraz w trybie normalnym dla powierzonych jej zadań. Spółka monitoruje 219 inwestycji związanych z Euro 2012, realizowanych przez partnerów procesu przygotowań, m.in. Miasta Gospodarze, GDDKiA, Grupę PKP i inne podmioty. Spółka także koordynuje ponad 200 projektów organizacyjnych.

Cały czas trwa współpraca PL.2012 z Narodowym Centrum Sportu w zarówno w zakresie realizacji projektu budowy Stadionu Narodowego, jak i zakresie ryzyk zidentyfikowanych przez NCS i PL.2012, jednak nie ma ona w żadnym wypadku charakteru kryzysowego.

Realizowany jest także ciągły monitoring i zadania kontrolne w obszarze infrastrukturalnym i organizacyjnym – wszystkie działania w tym obszarze wykonywane są przez PL.2012 w oparciu o wcześniej określony plan i zakres.

Doniesienia mediów o powołaniu sztabu kryzysowego są zatem nieprawdziwe." - czytamy w oświadczeniu PL.2012.


Na razie Stadion Miejski w Poznaniu jest jedynym z czterech obiektów, który jest gotowy na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Stadion w Gdańsku czeka na szereg zezwoleń, Stadion Miejski we Wrocławiu ma być oddany do użytku we wrześniu, natomiast jeśli chodzi o Stadion Narodowy w Warszawie, to trudno przewidzieć skalę opóźnienia.


Adrian Dampc

adrian.dampc@wybrzeze24.pl


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież