Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opóźnienia w budowie stadionów - powstał sztab kryzysowy?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 04 czerwca 2011 10:59

W spółce PL.2012, która nadzoruje budowę stadionów na Euro 2012 powstał sztab kryzysowy - donosi Polskie Radio. - Nie ma takiego sztabu - odpowiada PL.2012Opóźnienia w budowie pojawiły się w przypadku budowy dwóch stadionów - PGE Areny w Gdańsku oraz Stadionu Narodowego w Warszawie. Na tym pierwszym odwołano już mający odbyć się 9 czerwca mecz Polska - Francja. Gdy Polski Związek Piłki Nożnej przeniósł spotkanie do Warszawy, władze Gdańska zapewniały, że jest to decyzja pochopna, bo miasto zdążyłoby w dokończeniem prac na uroczystość. Ostatnie dni pokazują jednak, że ruch PZPN-u był słuszny - wciąż stadion nie posiada pozwoleń, które pozwaliłyby na organizację imprez masowych.


Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na Stadionie Narodowym. Miał być on skończony do końca czerwca. Już wiemy, że tak się nie stanie. Nie wiadomo nawet, czy budowlańcy wyrobią się nawet do września, kiedy to odbyć się tam ma spotkanie Polska - Niemcy. Co więcej, 1 czerwca 2011 roku Konsorcjum Alpine – Hydrobudowa – PBG otrzymało ostateczne wezwanie do usunięcia w ciągu 14 dni rażących naruszeń umowy. Jeśli to nie nastąpi, wykonawca prac może stracić kontrakt na zakończenie budowy.


W tej sytuacji "na dywanik" do Premiera Donalda Tuska w piątek trafili Minister Sportu Adam Giersz oraz szef spółki PL.2012 Marcin Herra. - Dostaliśmy nauczkę. Nie będziemy już organizować imprez na obiektach sportowych na Euro 2012, które nie zostały jeszcze odebrane - mówił Herra po spotkaniu.


Zdaniem dziennikarzy Polskiego Radia, spotkanie nie skończyło się tylko na reprymendzie. Zapaść tam miała też decyzja o powołaniu sztabu kryzysowego w spółce PL.2012, który zająłby się problemem opóźnień.


Te pogłoski szybko zdementował jednak PL.2012. "Spółka realizuje swoje zadania koordynacyjne i kontrolne w ramach oraz w trybie normalnym dla powierzonych jej zadań. Spółka monitoruje 219 inwestycji związanych z Euro 2012, realizowanych przez partnerów procesu przygotowań, m.in. Miasta Gospodarze, GDDKiA, Grupę PKP i inne podmioty. Spółka także koordynuje ponad 200 projektów organizacyjnych.

Cały czas trwa współpraca PL.2012 z Narodowym Centrum Sportu w zarówno w zakresie realizacji projektu budowy Stadionu Narodowego, jak i zakresie ryzyk zidentyfikowanych przez NCS i PL.2012, jednak nie ma ona w żadnym wypadku charakteru kryzysowego.

Realizowany jest także ciągły monitoring i zadania kontrolne w obszarze infrastrukturalnym i organizacyjnym – wszystkie działania w tym obszarze wykonywane są przez PL.2012 w oparciu o wcześniej określony plan i zakres.

Doniesienia mediów o powołaniu sztabu kryzysowego są zatem nieprawdziwe." - czytamy w oświadczeniu PL.2012.


Na razie Stadion Miejski w Poznaniu jest jedynym z czterech obiektów, który jest gotowy na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Stadion w Gdańsku czeka na szereg zezwoleń, Stadion Miejski we Wrocławiu ma być oddany do użytku we wrześniu, natomiast jeśli chodzi o Stadion Narodowy w Warszawie, to trudno przewidzieć skalę opóźnienia.


Adrian Dampc

adrian.dampc@wybrzeze24.pl


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież