Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowy rozkład jazdy pociągów

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 08 grudnia 2012 21:02

Kolej wprowadza go w nocy z 8 na 9 grudnia. Warto się z nim zapoznać, gdyż oprócz zmian godzin odjazdów i przyjazdów, zlikwidowano kilka pociągów.W województwie pomorskim likwiduje się linię Czersk-Kościerzyna. Znikną też dwa z dziesięciu pociągów kursujących między Kościerzyną a Chojnicami i dwa z ośmiu w relacji Chojnice-Szczecinek. Jak uzasadnia to Ryszard Świlski z Urzędu Marszałkowskiego, jest to podyktowane ograniczeniem wysokich dotacji na pomorską mało rentowną kolej.

Natomiast, jak informuje Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych w Gdyni, w związku z kolejnym etapem prac inwestycyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, m.in. na odcinku Pruszcz Gdański – Gdynia Główna oraz Szymankowo - Malbork (modernizacja linii E65) skrócono relacje sześciu pociągów na odcinku Tczew – Gdynia – Tczew, dwóch pociągów na odcinku Gdynia- Pruszcz Gdański - Gdynia oraz sześciu pociągów na odcinku Gdańsk Główny – Gdynia. Wiąże się to z koniecznością przesiadania pasażerów na stacji Tczew lub Gdańsk Główny.


Dla podróżnych na odcinku Gdańsk Główny – Gdynia Chylonia we wszystkich pociągach PKP SKM honorowane będą bilety okresowe Spółki Przewozy Regionalne. A w siedmiu wyznaczonych pociągach PKP IC kategorii „TLK”będą honorowane zakupione w kasach biletowych bilety jednorazowe i okresowe Spółki Przewozy Regionalne.


PKP PLK kontynuuje też prace modernizacyjne na linii nr 213 Reda – Hel i w związku z tym na odcinku Władysławowo –Hel od 9 do 19 grudnia 2012 będzie kursowała zastępcza autobusowa komunikacja kolejowa.


Natomiast na niektórych odcinkach linii kolejowych obsługiwanych autobusami szynowymi nastąpią ograniczenia oferty przewozowej aż 56 pociągów o najmniejszej frekwencji podróżnych. Dotyczy to głównie połączeń miejscowości: Chojnice, Kościerzyna, Czersk, Szczecinek, Słupsk, Ustka, Starogard Gdański i Tczew.


altPociągi Szybkiej Kolei Miejskiej od niedzieli (12 grudnia) też będą kursowały według nowego rozkładu jazdy. W dni powszednie w godzinach szczytu kolejki jeździć będą co 10 minut, a nie jak dotychczas co 7 minut. W ciągu dnia co 15 minut. Będzie mniej kolejek nocnych w weekendy.
Jak mówi dyrektor ds. marketingu i sprzedaży SKM Marcin Głuszek, ta zmiana wynika z potrzeby realizacji zaplanowanych prac zarówno na infrastrukturze SKM, jak i bezpośrednio do niej przylegającej, a należącej do PLP PLK. Zmniejszoną częstotliwość wymuszają też prowadzone przez SKM modernizacje przystanków Gdańsk Żabianka AWFiS oraz Gdańsk Wrzeszcz, których zakończenie planowane jest na koniec września 2013 roku. To pozwoli na rozpoczęcie budowy przystanku Gdańsk Śródmieście wraz z wydłużeniem o ponad kilometr torów SKM z peronu nr 3 w Gdańsku Głównym w kierunku nowej inwestycji.


SKM nie wyklucza jednak powrotu do częstotliwości kursowania co 7,5 minuty. Może to jednak nastąpić dopiero po zakończeniu wszystkich inwestycji realizowanych na gdańskich przystankach. Nowy rozkład ma obowiązywać do grudnia 2013 roku.

W procesie przygotowania nowego rozkładu jazdy uczestniczyły trzy spółki PKP PLK jako zarządca infrastruktury oraz dwaj przewoźnicy PKP Intercity i SKM Trójmiasto. Zarządca infrastruktury nadzorujący ruch 4,5 tys. pociągów pasażerskich dziennie, musiał zsynchronizować potrzeby dziewięciu przewoźników jeżdżących po polskich torach. I tak na przykład  pociągi jadące z Gdańska przez Bydgoszcz do Warszawy pojadą aż o 47 minut krócej. To efekt oddanych już do użytku odcinków zmodernizowanych torów.


alt


Celem przyzwyczajenia pasażerów do wcześniejszego wykupu biletów, PKP Intercity wprowadza specjalną ofertę „Bilet Świąteczny”. Warunkiem otrzymania około 30 proc. zniżki jest zakup biletu najwcześniej na 30, a najpóźniej na 8 dni przed podróżą. Promocja obowiązuje od 1 grudnia do 10 stycznia 2013 r. dla wszystkich pociągów Express oraz Express InterCity. Oferta nie ma ograniczeń co do liczby sprzedanych biletów na dany pociąg, klasę, termin oraz trasę. Dodatkowo będą uwzględniane wszystkie standardowe ulgi i zniżki. Bilety Świąteczne można kupić przez Internet bilet.intercity.pl lub w kasach.


W czasie zmiany rozkładu jazdy, czyli w nocy z 8 na 9 grudnia,, a także w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na dworcach w całej Polsce na pasażerów, w dodatkowych punktach informacyjnych czekać będą mobilni informatorzy. Do ich zadań będzie należało udzielanie informacji na temat rozkładu jazdy, wskazywanie właściwych peronów, a także pomoc w obsłudze automatycznych kas biletowych. Pasażerowie mogą również uzyskać informacje w Centrach Obsługi Klienta na dworcach, czy poprzez strony internetowe www.pkp.pl  lub www.intercity.pl

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież