Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PGE Arena zostanie zamknięta?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 grudnia 2012 22:23

W niedzielnym meczu z Zagłębiem kibice gdańskiej Lechii przygotowali oprawę związaną z 31. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Ponadto odpalili oni również race i petardy.Sektorówka przedstawiała gen. Wojciecha Jaruzelskiego w objęciach skrzydlatego diabła. Na dole kibice powiesili transparent z napisem "Za naród sprzedany piekło cię pochłonie".


- W 80. minucie spotkania z trybuny dziesiątej odpalono  około 40 rac i sześć petard hukowych - wyjaśnia w rozmowie z nami podkom. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Wszczęte zostało postępowanie w kierunku przestępstwa polegającego na wniesieniu i posiadaniu materiałów pirotechnicznych na imprezę masową, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Jak nas zapewniono policja ma wiele dowodów, ponieważ oprócz nagrań z monitoringu obecni na miejscu policjanci rejestrowali wszystko także swoimi kamerami.


alt


O całą sprawę zapytaliśmy również w Komendzie Wojewódzkiej. – Przesłaliśmy informację do wojewody oraz wystąpiliśmy z pismem do Komendanta Głównego Policji z prośbą o wystąpienie do ekstraklasy o podjęcie działań dyscyplinujących wobec organizatora meczu - Lechii Gdańsk - przyznaje rzecznik prasowy kom. Joanna Kowalik-Kosińska.


Czy oznacza to, że stadion będzie zamknięty? - Wojewoda  nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie, ponieważ w tej chwili przebywa na kongresie wojewodów we Wrocławiu i wraca w piątek - wyjaśnia rzecznik prasowy Roman Nowak. - Jeżeli otrzymamy oficjalny raport z policji to będzie on dokładnie analizowany.


Czasu na decyzję w tej sprawie jest dużo, ponieważ kolejny mecz na PGE Arenie Lechia rozegra w marcu przyszłego roku. Gdański klub musi się liczyć z karą finansową, którą może nałożyć organizator rozgrywek czyli Ekstraklasa.
Paweł Doczyk
fot. Marcin Gadomski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież