Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nasze olimpijskie nadzieje

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 lipca 2012 17:06

W piątek oficjalne otwarcie igrzysk olimpijskich w Londynie. Spytaliśmy trójmiejskich polityków i biznesmenów o szanse naszych sportowców na olimpijskich arenach.altGrzegorz Bierecki, prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, senator RP:
Jestem pewien, że idea olimpijska wspaniale rozwija się w pracy u podstaw, w pracy z młodzieżą. Dlatego też wspieram młodych, utalentowanych sportowców w okręgu, w którym wyborcy postanowili mi powierzyć zaszczyt bycia senatorem. Wspieramy, wraz z naszym ruchem SKOK, piłkarzy MKS Podlasie Biała Podlaska, zawodników AZS AWF Biała Podlaska, olimpijczyków - gimnastyka Romana Kuleszę i dyskobola Przemysława Czajkowskiego. I jestem niemal pewien, że nasi podopieczni, jak wielce utalentowana pływaczka, juniorka Jowita Sieńczyk, dorównają najwybitniejszym sportowcom.


altJerzy Borowczak, działacz NSZZ Solidarność, poseł PO:
Liczę na olimpijski sukces Sylwii Gruchały. Ona ma wśród naszych pomorskich sportowców największe medalowe szanse. Z wielką uwagą będę obserwował rywalizację piłkarzy i piłkarek. Piłka nożna, w każdej postaci i grupie wiekowej to moja pasja. Niepokoi mnie tylko to co dzieje się z ideą olimpijską. Tylu policjantów, tylu antyterrorystów, żołnierzy trzeba mobilizować na czas olimpiady. Gdzieś zapodziała się idea olimpijskiego sportu...


altAndrzej Jaworski, poseł i szef regionu gdańskiego PiS:
Olimpiada powinna być wielkim sportowym świętem, przecież odbywa się raz na cztery lata. Dzisiaj jednak nie słyszymy tego, co jest u podstaw idei olimpijskiej - konflikty trwają, nie ma zawieszenia broni, mobilizuje się armie mające chronić olimpiadę. Niestety na dodatek wszędzie wdziera się komercja. Mam jednak nadzieję, że idea olimpijska nie zginie, że będzie zachętą dla młodych ludzi do uprawiania sportu, a zmagania również naszych pomorskich sportowców - sprawią nam wiele emocji i dostarczą wzruszeń. Marzy mi się biało-czerwona i Mazurek Dąbrowskiego na londyńskiej olimpiadzie. Przy okazji olimpiady widać wielką różnicę w sile promocji Euro 2012 i olimpiady w Londynie na korzyść olimpiady.


altMirosław Zdanowicz, gdański radny, szef Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Gdańska:
W sporcie, tak jak w biznesie, nie ma miejsca na improwizację. Jako Polak dumny jestem z każdego naszego sukcesu. Jesteśmy krajem na dorobku. Dlatego też będę się cieszył, gdy nasi sportowcy odniosą sukces. To prosta, a skuteczna forma promocji. W swoim życiu wychowałem może stu mistrzów kraju w sportach motorowych. Jestem z tego dumny. Wiem, co znaczy wychowanie przez sport. Patrząc na olimpijczyków rodzice mam nadzieję zrozumieją, że inwestując w swoje dzieci, w ich sportowe zainteresowania, później nie będą inwestowali w adwokatów. Sport wyrabia odruch zdrowej rywalizacji.

rozmawiał ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież