Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepsze dyplomy ASP 2012

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 lipca 2012 17:02

Wyłoniono zwycięzców podczas uroczystego otwarcia czwartej edycji ogólnopolskiego przeglądu Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych. Uroczystość odbyła się 20 lipca w Wielkiej Zbrojowni przy Targu Węglowym w Gdańsku.
Rektorzy Akademii w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, nagrodzili Katarzynę Kukułę za dyplom „Kraina mlekiem i miodem płynąca”, składającą się z obrazów olejnych (zdjęcie powyżej), tkanin z haftem i 3-minutowego filmu animowanego. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otrzymała Nagrodę Rektorów w wysokości 17 500 zł. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego powędrowała do Mateusza Bykowskiego z ASP w Gdańsku (15 tys. zł).


Władysław Zawistowski- Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wręczył nagrodę marszałka pomorskiego Michałowi Hyjkowi z ASP w Krakowie w wysokości (8tys. zł). Absolwentka ASP z Wrocławia- Katarzyna Szeluk otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska (8 tys. zł).


altWręczono również trzy wyróżnienia: Marice Michalskiej (ASP w Łodzi), Januszowi Jasiewskiemu (ASP we Wrocławiu) i Justynie Zawistowskiej (UA w Poznaniu).


Ekspozycja 27 prac tegorocznych absolwentów z kierunków malarstwa, grafiki oraz rzeźby z Akademii Sztuk Pięknych 2012 potrwa w Gdańskiej Galerii Miejskiej przy ul. Powroźniczej do 2 września. Natomiast, w zabytkowej przestrzeni parteru Wielkiej Zbrojowni, gmachu głównym ASP w Gdańsku i Domu Angielskim przy ul. Chlebnickiej 13/16 zakończy się 15 sierpnia.


W czasie Jarmarku Św. Dominika (28.07-19.08) wszystkie oddziały GGM będą czynne od czwartku do niedzieli od godziny 11-21, we wtorki i środy od 11 do 17. Wstęp wolny.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież