Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Protest na „Jaśkówce” we Wrzeszczu przeciw wycince drzew

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 lipca 2012 18:08

Przeciw wycince kilku drzew protestuje część mieszkańców ulicy Jaśkowa Dolina 72 w Gdańsku-Wrzeszczu.W miejscu gdzie rosną, przy skrzyżowaniu z ulicą Pawłowskiego ma zostać poszerzona jezdnia. Ma ona ułatwić dojazd do nowo wznoszonych dwóch nowoczesnych apartamentowców o łącznej ilości 55 mieszkań. Ich budowniczym jest firma Invest Komfort z siedzibą w Gdyni. Jej przedstawiciel Mariusz Zglinicki z działu projektowego powiedział nam, że w świetle prawa firma ma wystarczające dokumenty na prowadzenie prac i dokonanie przebudowy tego skrzyżowania. Przebudowa jest realizowana na koszt inwestora, a nie miasta. - Od miasta otrzymaliśmy wymagane zgody, a przebudowa tego skrzyżowania wiąże się z koniecznością wycinki kilku drzew. A teraz to się mieszkańcom nie podoba.


alt


Protestujący wyszli nawet na ulicę i nie kryli swego oburzenia.
Protestujących wspiera radny dzielnicy Wrzeszcz Arkadiusz Kowalina. Jak twierdzi, w związku z tą inwestycją, zasypana została też część naturalnego zbiornika wodnego Jaśkowego Potoku. Radny jak i mieszkańcy „Jaśkówki” zwrócili się w tej sprawie do inwestora o wyjaśnienia.


alt


My skontaktowaliśmy się z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta Gdańska, w którym nam powiedziano, że ta część Wrzeszcza jest zabytkowa i podlega ochronie Pomorskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków. Tutaj Bogdan Ciecholewski powiedział nam, że inwestor owszem ma zgodę, ale tylko na prace budowlane. Nie ma zgody na wycinkę drzew. Dopiero o taką zgodę wystąpił. Czy ją otrzyma, nie wiadomo, tym bardziej że protestują okoliczni mieszkańcy. 
My zauważyliśmy, że wbite w ziemię czerwone paliki wyraźnie oznaczają wycinkę co najmniej dwóch przydrożnych drzew.


alt


Jak robiliśmy zdjęcia drzew przeznaczonych do wycinki, ochroniarz inwestycji firmy Invest Komfort powiedział nam, że wcześniej wiele lat przepracował w Lasach Państwowych i te przydrożne drzewa to nie są kasztanowce, lecz wolno rosnące lipy. Na oko nie mają dwustu, ale około sto lat. Wyjazd z ulicy Pawłowskiego w Jaśkową Dolinę jest zbyt wąski i przy budowie aż 55 mieszkań i posiadaczy tyluż samochodów, bez przebudowy skrzyżowania, co rusz będzie w tym miejscu dochodziło do drogowych wypadków. Bez dodatkowych zatoczek, przy skrętach do nowych posesji i przy wyjazdach, będą się też tworzyły korki, tak na ulicy Pawłowskiego jak i na „Jaśkówce”.  Wycinka kilku drzew, od dwóch do trzech lip, istotnie stwarza trudny problem do rozwiązania.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież