Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Protest na „Jaśkówce” we Wrzeszczu przeciw wycince drzew

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 lipca 2012 18:08

Przeciw wycince kilku drzew protestuje część mieszkańców ulicy Jaśkowa Dolina 72 w Gdańsku-Wrzeszczu.W miejscu gdzie rosną, przy skrzyżowaniu z ulicą Pawłowskiego ma zostać poszerzona jezdnia. Ma ona ułatwić dojazd do nowo wznoszonych dwóch nowoczesnych apartamentowców o łącznej ilości 55 mieszkań. Ich budowniczym jest firma Invest Komfort z siedzibą w Gdyni. Jej przedstawiciel Mariusz Zglinicki z działu projektowego powiedział nam, że w świetle prawa firma ma wystarczające dokumenty na prowadzenie prac i dokonanie przebudowy tego skrzyżowania. Przebudowa jest realizowana na koszt inwestora, a nie miasta. - Od miasta otrzymaliśmy wymagane zgody, a przebudowa tego skrzyżowania wiąże się z koniecznością wycinki kilku drzew. A teraz to się mieszkańcom nie podoba.


alt


Protestujący wyszli nawet na ulicę i nie kryli swego oburzenia.
Protestujących wspiera radny dzielnicy Wrzeszcz Arkadiusz Kowalina. Jak twierdzi, w związku z tą inwestycją, zasypana została też część naturalnego zbiornika wodnego Jaśkowego Potoku. Radny jak i mieszkańcy „Jaśkówki” zwrócili się w tej sprawie do inwestora o wyjaśnienia.


alt


My skontaktowaliśmy się z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta Gdańska, w którym nam powiedziano, że ta część Wrzeszcza jest zabytkowa i podlega ochronie Pomorskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków. Tutaj Bogdan Ciecholewski powiedział nam, że inwestor owszem ma zgodę, ale tylko na prace budowlane. Nie ma zgody na wycinkę drzew. Dopiero o taką zgodę wystąpił. Czy ją otrzyma, nie wiadomo, tym bardziej że protestują okoliczni mieszkańcy. 
My zauważyliśmy, że wbite w ziemię czerwone paliki wyraźnie oznaczają wycinkę co najmniej dwóch przydrożnych drzew.


alt


Jak robiliśmy zdjęcia drzew przeznaczonych do wycinki, ochroniarz inwestycji firmy Invest Komfort powiedział nam, że wcześniej wiele lat przepracował w Lasach Państwowych i te przydrożne drzewa to nie są kasztanowce, lecz wolno rosnące lipy. Na oko nie mają dwustu, ale około sto lat. Wyjazd z ulicy Pawłowskiego w Jaśkową Dolinę jest zbyt wąski i przy budowie aż 55 mieszkań i posiadaczy tyluż samochodów, bez przebudowy skrzyżowania, co rusz będzie w tym miejscu dochodziło do drogowych wypadków. Bez dodatkowych zatoczek, przy skrętach do nowych posesji i przy wyjazdach, będą się też tworzyły korki, tak na ulicy Pawłowskiego jak i na „Jaśkówce”.  Wycinka kilku drzew, od dwóch do trzech lip, istotnie stwarza trudny problem do rozwiązania.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież