Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Policjanci obchodzili swoje święto - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 lipca 2012 13:06

We wtorek, 24 lipca, w Gdańsku do późnego popołudnia wyły syreny i rozlegały się w pobliżu Targu Węglowego przedziwne komunikaty z policyjnych pojazdów. Można było sprawdzić jak działa tusz dastyloskopijny i czy pamiętamy przepisy ruchu drogowego. Nie był to efekt specjalnej akcji służb porządkowych, ale… Święto Policji.


GALERIA


Święto Policji obchodzone jest 24 lipca na pamiątkę powołania tego dnia w 1919 Policji Państwowej. Jej funkcjonariusze do 1939 roku kojarzeni byli z powagą Rzeczpospolitej. Do tej tradycji stara się nawiązać Policja po 1990 r. Z reguły w przeddzień i dzień święta w komendach policji odbywa się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Wręczane są wyróżnienia, medale: „Za zasługi dla Policji”, „Za Długoletnią Służbę”, „Krzyż Zasługi za Dzielność” i odznaki „Zasłużony Policjant”. W garnizonie pomorskim służbę pełni ponad 5,5 tys. funkcjonariuszy oraz 1,3 tys. pracowników cywilnych.


alt


W Gdańsku uroczyste obchody Święta Policji zaczęły się od mszy świętej w Bazylice Mariackiej, którą poprowadził arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski i galowej uroczystości w Dworze Artusa. Wojewódzka akademia była okazją do ogłoszenia awansów w stopniach służbowych oraz wręczenia wyróżnień. W tym roku awansowało w stopniu 1542 funkcjonariuszy, w tym w korpusie oficerów młodszych - 40,  aspirantów - 542 i podoficerów - 858. Po czym nastąpił przemarsz pododdziałów policjantów przez ul. Długą na Głównym Mieście.


alt


Policjanci przygotowali też festyn przygotowany dla mieszkańców miasta oraz turystów. Tutaj czekało miasteczko ruchu drogowego i tor sprawnościowy jazdy na rowerze. Po placu przechadzał się Słoń Popo – maskotka pomorskiej Policji. Ponadto policjanci najmłodszych zaprosili do kącika edukacyjnego. Można było wejść do pojazdów policyjnych. Obchodom świata przewodził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Marian Szlinger. 
ASG

fot. ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież