Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Policjanci obchodzili swoje święto - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 lipca 2012 13:06

We wtorek, 24 lipca, w Gdańsku do późnego popołudnia wyły syreny i rozlegały się w pobliżu Targu Węglowego przedziwne komunikaty z policyjnych pojazdów. Można było sprawdzić jak działa tusz dastyloskopijny i czy pamiętamy przepisy ruchu drogowego. Nie był to efekt specjalnej akcji służb porządkowych, ale… Święto Policji.


GALERIA


Święto Policji obchodzone jest 24 lipca na pamiątkę powołania tego dnia w 1919 Policji Państwowej. Jej funkcjonariusze do 1939 roku kojarzeni byli z powagą Rzeczpospolitej. Do tej tradycji stara się nawiązać Policja po 1990 r. Z reguły w przeddzień i dzień święta w komendach policji odbywa się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Wręczane są wyróżnienia, medale: „Za zasługi dla Policji”, „Za Długoletnią Służbę”, „Krzyż Zasługi za Dzielność” i odznaki „Zasłużony Policjant”. W garnizonie pomorskim służbę pełni ponad 5,5 tys. funkcjonariuszy oraz 1,3 tys. pracowników cywilnych.


alt


W Gdańsku uroczyste obchody Święta Policji zaczęły się od mszy świętej w Bazylice Mariackiej, którą poprowadził arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski i galowej uroczystości w Dworze Artusa. Wojewódzka akademia była okazją do ogłoszenia awansów w stopniach służbowych oraz wręczenia wyróżnień. W tym roku awansowało w stopniu 1542 funkcjonariuszy, w tym w korpusie oficerów młodszych - 40,  aspirantów - 542 i podoficerów - 858. Po czym nastąpił przemarsz pododdziałów policjantów przez ul. Długą na Głównym Mieście.


alt


Policjanci przygotowali też festyn przygotowany dla mieszkańców miasta oraz turystów. Tutaj czekało miasteczko ruchu drogowego i tor sprawnościowy jazdy na rowerze. Po placu przechadzał się Słoń Popo – maskotka pomorskiej Policji. Ponadto policjanci najmłodszych zaprosili do kącika edukacyjnego. Można było wejść do pojazdów policyjnych. Obchodom świata przewodził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Marian Szlinger. 
ASG

fot. ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież