Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Morawiecki w Gdańsku. Do ostatniej kropli krwi...

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 stycznia 2024 08:12

W gdańskim Muzeum II Wojny Światowej w niedzielę miało miejsce spotkanie z byłym premierem Mateuszem Morawieckim.


To wydarzenie wpisało się w zapowiedziany cykl spotkań Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich polskich miastach wojewódzkich i powiatowych. W spotkaniu wzięło udział kilku posłów RP i b. ministrów. Obecni byli gdańscy radni, członkowie Stowarzyszenia "Godność" a przede wszystkim rzesze sympatyków zjednoczonej prawicy. Sala była wypełniona do ostatnich miejsc siedzących i stojących. Byli też działacze Komitetu Obrony Demokracji. Kilkanaście osób na zewnątrz przed muzeum, asekurowanych przez liczne siły policji pikietowało z hasłami krytycznymi wobec b. premiera.


Samo wystąpienie Mateusza Morawieckiego w swej wymowie miało podtrzymać ducha wiary w zwycięstwo. - Bądźmy silni i pełni wiary w zwycięstwo, za nami jest prawda i szczera chęć w odbudowę naszej Ojczyzny - przekonywał Morawiecki. - Tylko nasza determinacja pozwoli wrócić rządowi Prawicy do budowy ambitnych planów dla Polski.

alt


Został skrytykowany rząd sejmowej większości, który po 46 dniach sprawowania władzy chwali się tym co zaplanowali poprzednicy w swoim budżecie na rok 2024. - Środki na "13" i "14", na "800 plus" a nawet na podwyżki dla tzw. sfery budżetowej, zabezpieczyliśmy w tym budżecie - wyjaśniał b. premier. - Tak, tak proszę Państwa nasz rząd zabezpieczył podwyżki dla budżetówki na poziomie 12,3 % w tym budżecie, którym dzisiaj chwali się koalicja. Także z ich strony pozostało jedynie dołożyć 7,7% - tłumaczył Morawiecki.

alt


Po 30 minutowym wystąpieniu był czas na tzw. pytania z sali. Jeden z młodych ludzi, przedstawiający się jako "patriota", powtórzył retorykę swojego Guru: - Po co mi CPK, jeśli w 15 minut dojadę na gdańskie lotnisko w Rębiechowie?. Ta narracja wywołała reakcję innego młodego dyskutanta: - Mam lat 16, nie wiem czy jestem patriotą, ale jestem uczniem gdańskiego liceum. I chcę oświadczyć, że w tym moim Gdańsku dojeżdżam do szkoły komunikacją miejską jedną godzinę. A nie mam daleko, gdyż rowerem ten sam dystans pokonuje w 15 minut - ripostował zwolennikowi filozofii dzisiejszego premiera, młody licealista.


I szkoda, że na spotkaniu było tak mało młodzieży, która potrafi ożywić takie wydarzenia. Większość uczestników spotkania z Mateuszem Morawieckim to gdańszczanie i pomorzanie w wieku "60+.".

alt


Reasumując, takie mitingi mają sens i oby było ich jak najwięcej. Tym bardziej, że wybory samorządowe i europejskie coraz bliżej. Po ostatniej porażce środowisko polskiej prawicy musi jeszcze mocniej się uaktywnić i podjąć walkę o wpływ na polską politykę, na odbudowie dumnej i silnej Polsce.


Już w najbliższą niedzielę proboszcz parafii Św Brygidy - ks. kanonik Ludwik Kowalski, inauguruje co miesięczne spotkania przy przysłowiowej filiżance herbaty dla sympatyków Zjednoczonej Prawicy.
M.P.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież