Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Matematyka nie musi być taka poważna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 listopada 2015 12:57

Czy matematyka musi być poważna? Nie. Udowodnili to uczestnicy XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Matematyka to nie tylko liczby" zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku i Szkołę Podstawową Nr 60 w Gdańsku.Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych, a jego celem była m.in.: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnienie kultury żywego słowa, a także rozbudzanie zainteresowań matematycznych u uczniów oraz ukazanie życiowej przydatności rozumienia pojęć związanych z tą dziedziną nauki. Tegoroczna edycja recytatorskich zmagań związana była tematycznie z Rokiem Matematyki na Pomorzu, w ramach którego zorganizowano wiele imprez pokazujących, że z matematyką można się zaprzyjaźnić i nie jest ona taka straszna, jak postrzegają ją uczniowie.


altKonkurs pokazał, że matematyka nie musi być tylko poważna. Liczbami i matematyką można się również bawić. Podczas konkursu recytowano doskonale wszystkim znane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i innych autorów, w których ważną rolę odgrywała matematyka. Prezentacje były barwne. Uczniowie korzystali ze specjalnie przygotowanych kostiumów np. strój kaczki do wiersza "Trudny rachunek" Juliana Tuwima lub rekwizytów.


altaltaltKonkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym odbywało się przesłuchania uczestników konkursu. W drugim rozmowa kierowana z uczestnikami spotkania na temat matematyki oraz zabawy związane z matematyką – zabawa „Tajemniczy koszyk”, odgadywanie zagadek. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: klasy 0-1, 2-3, 4-6.


Do konkursu przystąpiło 46 uczestników z 17 szkół: SP Nr  1 w Sopocie, SP Nr 5, SP Nr 20, SP Nr 21, SP Nr 31, SP Nr 42, SP Nr 45, SP Nr 48, SP Nr 49, SP Nr 60, SP Nr 65, SP Nr 76, SP Nr 80 w Gdańsku, SP Nr 16 w Gdyni, Nasza Szkoła z Przedszkolem SP, Nr 49, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie.

W poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się


Klasy 0-1 (12 uczniów)
1. Amelia Kutka SP 42 w Gdańsku
2. Jakub Liśkiewicz SP Nr 48 w Gdańsku
3. Weronika Ziemkiewicz  Nasza Szkoła z Przedszkolem SP 49 w Gdańsku


alt

Amelia Kutka podczas recytacji "Wiersza o figurach" Wandy Chotomskiejalt

Jakub LiśkiewiczKlasy 2-3 (19 uczniów)
1. Sara Jabłońska SP Nr 45 w Gdańsku
2. Paweł Portee SP Nr 31 w Gdańsku
3. Filip Żmuda Trzebiatowski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie

Klasy 4-6 (15 uczniów)
1. Patrycja Buchnowska SP Nr 81 w Gdańsku
2. Martyna Sanocka SP Nr 31 w Gdańsku
3. Kacper Janczuk SP Nr 49 w Gdańsku

Wyróżnienia otrzymali
Mariusz Weisbrodt SP 1 w Sopocie
Maja Obarzanek SP Nr 48 w Gdańsku
Natalia Kwoczko SP Nr 16 w Gdyni


alt

Mariusz WeisbrodtNagroda Dyrektora PBW w Gdańsku
Daniel Jóźwiak SP Nr 49 w Gdańsku

Nagroda Dyrektora SP Nr 60 w Gdańsku
Kinga Świder SP Nr 45 w Gdańsku

Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież