Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Matematyka nie musi być taka poważna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 listopada 2015 12:57

Czy matematyka musi być poważna? Nie. Udowodnili to uczestnicy XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Matematyka to nie tylko liczby" zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku i Szkołę Podstawową Nr 60 w Gdańsku.Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych, a jego celem była m.in.: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnienie kultury żywego słowa, a także rozbudzanie zainteresowań matematycznych u uczniów oraz ukazanie życiowej przydatności rozumienia pojęć związanych z tą dziedziną nauki. Tegoroczna edycja recytatorskich zmagań związana była tematycznie z Rokiem Matematyki na Pomorzu, w ramach którego zorganizowano wiele imprez pokazujących, że z matematyką można się zaprzyjaźnić i nie jest ona taka straszna, jak postrzegają ją uczniowie.


altKonkurs pokazał, że matematyka nie musi być tylko poważna. Liczbami i matematyką można się również bawić. Podczas konkursu recytowano doskonale wszystkim znane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i innych autorów, w których ważną rolę odgrywała matematyka. Prezentacje były barwne. Uczniowie korzystali ze specjalnie przygotowanych kostiumów np. strój kaczki do wiersza "Trudny rachunek" Juliana Tuwima lub rekwizytów.


altaltaltKonkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym odbywało się przesłuchania uczestników konkursu. W drugim rozmowa kierowana z uczestnikami spotkania na temat matematyki oraz zabawy związane z matematyką – zabawa „Tajemniczy koszyk”, odgadywanie zagadek. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: klasy 0-1, 2-3, 4-6.


Do konkursu przystąpiło 46 uczestników z 17 szkół: SP Nr  1 w Sopocie, SP Nr 5, SP Nr 20, SP Nr 21, SP Nr 31, SP Nr 42, SP Nr 45, SP Nr 48, SP Nr 49, SP Nr 60, SP Nr 65, SP Nr 76, SP Nr 80 w Gdańsku, SP Nr 16 w Gdyni, Nasza Szkoła z Przedszkolem SP, Nr 49, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie.

W poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się


Klasy 0-1 (12 uczniów)
1. Amelia Kutka SP 42 w Gdańsku
2. Jakub Liśkiewicz SP Nr 48 w Gdańsku
3. Weronika Ziemkiewicz  Nasza Szkoła z Przedszkolem SP 49 w Gdańsku


alt

Amelia Kutka podczas recytacji "Wiersza o figurach" Wandy Chotomskiejalt

Jakub LiśkiewiczKlasy 2-3 (19 uczniów)
1. Sara Jabłońska SP Nr 45 w Gdańsku
2. Paweł Portee SP Nr 31 w Gdańsku
3. Filip Żmuda Trzebiatowski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie

Klasy 4-6 (15 uczniów)
1. Patrycja Buchnowska SP Nr 81 w Gdańsku
2. Martyna Sanocka SP Nr 31 w Gdańsku
3. Kacper Janczuk SP Nr 49 w Gdańsku

Wyróżnienia otrzymali
Mariusz Weisbrodt SP 1 w Sopocie
Maja Obarzanek SP Nr 48 w Gdańsku
Natalia Kwoczko SP Nr 16 w Gdyni


alt

Mariusz WeisbrodtNagroda Dyrektora PBW w Gdańsku
Daniel Jóźwiak SP Nr 49 w Gdańsku

Nagroda Dyrektora SP Nr 60 w Gdańsku
Kinga Świder SP Nr 45 w Gdańsku

Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież