3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Matematyka nie musi być taka poważna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 listopada 2015 12:57

Czy matematyka musi być poważna? Nie. Udowodnili to uczestnicy XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Matematyka to nie tylko liczby" zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku i Szkołę Podstawową Nr 60 w Gdańsku.Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych, a jego celem była m.in.: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnienie kultury żywego słowa, a także rozbudzanie zainteresowań matematycznych u uczniów oraz ukazanie życiowej przydatności rozumienia pojęć związanych z tą dziedziną nauki. Tegoroczna edycja recytatorskich zmagań związana była tematycznie z Rokiem Matematyki na Pomorzu, w ramach którego zorganizowano wiele imprez pokazujących, że z matematyką można się zaprzyjaźnić i nie jest ona taka straszna, jak postrzegają ją uczniowie.


altKonkurs pokazał, że matematyka nie musi być tylko poważna. Liczbami i matematyką można się również bawić. Podczas konkursu recytowano doskonale wszystkim znane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i innych autorów, w których ważną rolę odgrywała matematyka. Prezentacje były barwne. Uczniowie korzystali ze specjalnie przygotowanych kostiumów np. strój kaczki do wiersza "Trudny rachunek" Juliana Tuwima lub rekwizytów.


altaltaltKonkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym odbywało się przesłuchania uczestników konkursu. W drugim rozmowa kierowana z uczestnikami spotkania na temat matematyki oraz zabawy związane z matematyką – zabawa „Tajemniczy koszyk”, odgadywanie zagadek. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: klasy 0-1, 2-3, 4-6.


Do konkursu przystąpiło 46 uczestników z 17 szkół: SP Nr  1 w Sopocie, SP Nr 5, SP Nr 20, SP Nr 21, SP Nr 31, SP Nr 42, SP Nr 45, SP Nr 48, SP Nr 49, SP Nr 60, SP Nr 65, SP Nr 76, SP Nr 80 w Gdańsku, SP Nr 16 w Gdyni, Nasza Szkoła z Przedszkolem SP, Nr 49, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie.

W poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się


Klasy 0-1 (12 uczniów)
1. Amelia Kutka SP 42 w Gdańsku
2. Jakub Liśkiewicz SP Nr 48 w Gdańsku
3. Weronika Ziemkiewicz  Nasza Szkoła z Przedszkolem SP 49 w Gdańsku


alt

Amelia Kutka podczas recytacji "Wiersza o figurach" Wandy Chotomskiejalt

Jakub LiśkiewiczKlasy 2-3 (19 uczniów)
1. Sara Jabłońska SP Nr 45 w Gdańsku
2. Paweł Portee SP Nr 31 w Gdańsku
3. Filip Żmuda Trzebiatowski Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie

Klasy 4-6 (15 uczniów)
1. Patrycja Buchnowska SP Nr 81 w Gdańsku
2. Martyna Sanocka SP Nr 31 w Gdańsku
3. Kacper Janczuk SP Nr 49 w Gdańsku

Wyróżnienia otrzymali
Mariusz Weisbrodt SP 1 w Sopocie
Maja Obarzanek SP Nr 48 w Gdańsku
Natalia Kwoczko SP Nr 16 w Gdyni


alt

Mariusz WeisbrodtNagroda Dyrektora PBW w Gdańsku
Daniel Jóźwiak SP Nr 49 w Gdańsku

Nagroda Dyrektora SP Nr 60 w Gdańsku
Kinga Świder SP Nr 45 w Gdańsku

Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież