Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strach chorować na serce na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 06 maja 2011 18:58

altTrójmiejskie szpitale zapowiadają ograniczenia w leczeniu na oddziałach kardiologicznych. - Nie ma zagrożenia dla pacjentów – przekonują po dzisiejszym „kryzysowym” posiedzeniu urzędnicy NFZ i województwa.


Szpital Morski w Gdyni zapowiedział likwidację 15 łóżek i zwolnienia personelu na oddziale kardiologii, Pomorskie Centrum Traumatologii zapowiada, że nie będzie już przyjmować pacjentów po inwazyjnych zabiegach kardiologicznych, a szpital na Zaspie zastanawia się nad podobnym ograniczeniem - poinformował wczoraj Dziennik Bałtycki. Dziś odbyła się pilna narada nad dalszymi losami pomorskiej kardiologii. Wzięli w niej udział m.in. wicemarszałek województwa Hanna Zych-Cisoń, wicewojewoda Michał Owczarczak i dyrektorzy szpitali.

- Nie było żadnych nowych ustaleń, ale wiemy, że zdrowie pacjentów nie jest zagrożone – tłumaczy Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego. - Wszyscy dyrektorzy szpitali zadeklarowali, że przyjmą każdego wymagającego natychmiastowej pomocy pacjenta – podkreśla.

- Na kardiologię otrzymaliśmy w tym roku niemal tyle samo pieniędzy, co w poprzednim – tłumaczy Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego NFZ. - Zostały po prostu inaczej rozdysponowane, co wynikło z wyników konkursu na świadczenia. Dwie nowe placówki (chodzi o spółkę Pomorskie Centra Kardiologiczne S.A., która otworzyła oddziały kardiologii w Wejherowie i Starogardzie Gdańskim) sprawiają, że usługi są jednak rozłożone bardziej równomiernie w województwie – tłumaczy Szymański. - Zresztą myślę, że gdyby zapytać mieszkańców Wejherowa czy Starogardu, są zadowoleni.

O kontrowersjach wokół zwycięskiej spółki czytaj tutaj:
http://www.wybrzeze24.pl/gazeta-gdanska-artykuly/burza-w-pomorskiej-kardiologii

Sprawy komentować nie chce opozycyjny radny sejmiku wojewódzkiego Mariusz Falkowski (SLD): - Nie chcę komentować tej sprawy, to byłoby odczytane jako polityczna zagrywka i mogłoby jej tylko zaszkodzić – tłumaczy.


- Sytuacja w trójmiejskiej kardiologii w żadnym wypadku nie jest dramatyczna – przekonuje Szymański. - Pomorskie Centrum Traumatologii i Szpital Studencki, mogą rozliczać kardiologię w ramach interny. Jesteśmy ograniczeni finansowo, ale takie były reguły gry. Nie możemy przeprowadzić dodatkowego konkursu, a w tym momencie nie wiemy nic o dodatkowych pieniądzach z centrali [NFZ]. Rozmawiałem z dyrektor pomorskiego NFZ, Barbarą Kawińską i oceniła decyzję gdyńskiego szpitala jako zbyt pochopną.
 
Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież