Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strach chorować na serce na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 06 maja 2011 18:58

altTrójmiejskie szpitale zapowiadają ograniczenia w leczeniu na oddziałach kardiologicznych. - Nie ma zagrożenia dla pacjentów – przekonują po dzisiejszym „kryzysowym” posiedzeniu urzędnicy NFZ i województwa.


Szpital Morski w Gdyni zapowiedział likwidację 15 łóżek i zwolnienia personelu na oddziale kardiologii, Pomorskie Centrum Traumatologii zapowiada, że nie będzie już przyjmować pacjentów po inwazyjnych zabiegach kardiologicznych, a szpital na Zaspie zastanawia się nad podobnym ograniczeniem - poinformował wczoraj Dziennik Bałtycki. Dziś odbyła się pilna narada nad dalszymi losami pomorskiej kardiologii. Wzięli w niej udział m.in. wicemarszałek województwa Hanna Zych-Cisoń, wicewojewoda Michał Owczarczak i dyrektorzy szpitali.

- Nie było żadnych nowych ustaleń, ale wiemy, że zdrowie pacjentów nie jest zagrożone – tłumaczy Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego. - Wszyscy dyrektorzy szpitali zadeklarowali, że przyjmą każdego wymagającego natychmiastowej pomocy pacjenta – podkreśla.

- Na kardiologię otrzymaliśmy w tym roku niemal tyle samo pieniędzy, co w poprzednim – tłumaczy Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego NFZ. - Zostały po prostu inaczej rozdysponowane, co wynikło z wyników konkursu na świadczenia. Dwie nowe placówki (chodzi o spółkę Pomorskie Centra Kardiologiczne S.A., która otworzyła oddziały kardiologii w Wejherowie i Starogardzie Gdańskim) sprawiają, że usługi są jednak rozłożone bardziej równomiernie w województwie – tłumaczy Szymański. - Zresztą myślę, że gdyby zapytać mieszkańców Wejherowa czy Starogardu, są zadowoleni.

O kontrowersjach wokół zwycięskiej spółki czytaj tutaj:
http://www.wybrzeze24.pl/gazeta-gdanska-artykuly/burza-w-pomorskiej-kardiologii

Sprawy komentować nie chce opozycyjny radny sejmiku wojewódzkiego Mariusz Falkowski (SLD): - Nie chcę komentować tej sprawy, to byłoby odczytane jako polityczna zagrywka i mogłoby jej tylko zaszkodzić – tłumaczy.


- Sytuacja w trójmiejskiej kardiologii w żadnym wypadku nie jest dramatyczna – przekonuje Szymański. - Pomorskie Centrum Traumatologii i Szpital Studencki, mogą rozliczać kardiologię w ramach interny. Jesteśmy ograniczeni finansowo, ale takie były reguły gry. Nie możemy przeprowadzić dodatkowego konkursu, a w tym momencie nie wiemy nic o dodatkowych pieniądzach z centrali [NFZ]. Rozmawiałem z dyrektor pomorskiego NFZ, Barbarą Kawińską i oceniła decyzję gdyńskiego szpitala jako zbyt pochopną.
 
Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież