W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Reklama
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kontrkandydaci Adamowicza komentują jego szkolenie w USA

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 października 2014 20:10

W związku z wyjazdem Pawła Adamowicza na dziewięć dni do Los Angeles, na szkolenie finansowane przez fundację Bloomberga, pytamy pozostałych kandydatów na prezydenta Gdańska oraz byłego piastuna tej funkcji czy taki wyjazd w trakcie kampanii wyborczej to pożyteczna dla gminy forma edukacji, czy może wyraz lekceważenia zasad demokracji i debaty publicznej oraz arogancji wobec mieszkańców?Jarosław Szczukowski: Wyjazd prezydenta Pawła Adamowicza dowodzi tylko, że chciał on skorzystać ze szkolenia. Jak rozumiem, odbywa się ono akurat w takim terminie, którego zainteresowany sam sobie nie wybrał. Potwierdza to też, optymistyczną z mojego punktu widzenia, tezę, że na naukę nigdy nie jest za późno, nawet po szesnastu latach nieprzerwanego sprawowania funkcji prezydenta, z apetytem na kolejne kadencje. Parafrazując wypowiedź jednego z liderów opozycji o byłym premierze, można by powiedzieć: a bierzcie go sobie do tego Los Angeles…

Ewa Lieder: Jeśli sprawy, którymi zajmuje się Pan Prezydent są pożyteczne dla rozwoju naszego miasta albo jeśli jego wyjazd jest finansowany z prywatnych pieniędzy, to nie widzę powodu, żeby taki wyjazd krytykować. A czy początek kampanii jest dobrym na to momentem? W czasach internetu ma to małe znaczenie.

Waldemar Bartelik: Fakt, iż po szesnastu latach sprawowania urzędu wiedza Pawła Adamowicza. wymaga uzupełnienia pozostawiam do oceny wyborców. Jego nieobecność zaś w trakcie kampanii wyborczej jest mi obojętna.

Zbigniew Wysocki: Czy to będzie korzystne dla gminy to zależy od zakresu szkolenia i czy zdobyta wiedza będzie wykorzystana w konkretnych działaniach. Jeżeli prezydent nauczy się tam nowych sztuczek na zadłużanie miasta to będzie niekorzystne szkolenie. Jeżeli nauczy się, że wszystkie długi trzeba spłacić i nadmierne zadłużenie może doprowadzić do bankructwa miasta, to takie szkolenie na pewno będzie dobrym posunięciem.

Tomasz Posadzki: Jeżeli zakres szkolenia jest przydatny to warto skorzystać. Jednak czy termin jest właściwy? Trudno stwierdzić jak ocenią to wyborcy, ale może się to spotkać z krytyką. Z punktu widzenia kandydata warto by było taki wyjazd przełożyć. Ale tu się pojawia pytanie czy była to oferta skierowana indywidualnie, czy dla większego grona osób. Jeśli indywidualna, to myślę, że nie było by problemu ze zmianą terminu. Zwłaszcza – doszły mnie takie słuchy – że Paweł Adamowicz wcale nie może czuć się aż tak bardzo pewnie jeśli chodzi o jego reelekcję. W związku z tym wyjazd do Los Angeles jest ryzykownym posunięciem.

Nie dostaliśmy odpowiedzi od Andrzeja Jaworskiego, który jest kandydatem PiS na fotel prezydenta Gdańska. Ponadto postanowiliśmy zapytać w kilku innych dużych miastach czy kiedykolwiek taka oferta została złożona ich prezydentom – jeśli tak, to w jakim terminie, czy skorzystano z niej i jak to się przełożyło na sprawy miejskie – jednak ani jedno biuro prasowe nie ustosunkowało się do tych pytań.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież