Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kazimierz Koralewski: Doświadczenie, młodość i kontynuacja pracy dla Gdańska

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 października 2019 18:00

Z Kazimierzem Koralewskim, nowym przewodniczącym klubu radnych PiS, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski


- W klubie Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska po roku wraca pan na stanowisko przewodniczącego, które sprawował pan przez bodaj trzy kadencje. Dla tak doświadczonego radnego nie było to chyba niespodzianką?
Kazimierz Koralewski: Przewodniczący klubu, dziś poseł, Kacper Płażyński zapowiadał w trakcie kampanii parlamentarnej, że jeśli tak się zdarzy, że zdobędzie mandat poselski, to będzie mnie rekomendował do pełnienia tej funkcji. Ta prognoza się spełniła. I to ze znakomitym wynikiem Kacpra Płażyńskiego. Tym większa jest moja odpowiedzialność za sprawy klubu.


- Rzeczywiście Kacper Płażyński zdobył rekordowe poparcie 89 384 wyborców, to nawet trzy razy więcej niż lider waszej listy do Sejmu wiceminister Jarosław Sellin. Był w was element zaskoczenia takim rezultatem?
Kazimierz Koralewski: Wyborcy tak zdecydowali. Mimo naszej włożonej pracy w kampanii, jak i przez kilka wcześniejszych lat, tak dobry, wręcz imponujący, wynik w wyborach był pewnym zaskoczeniem.


- PiS stawia na odmłodzenie kadr? Młode pokolenie, Marcin Horała i Kacper Płażyński, odgrywają już znaczną rolę w partii…
Kazimierz Koralewski: Stawiamy na doświadczenie i na młodość. Przyszłość oczywiście należy do młodych. Doświadczenie zaś jest niezbędne, by z jednej strony czerpać z wiedzy, a z drugiej czasem tonować młode temperamenty, wprowadzać, korzystając z doświadczenia, elementy rozwagi. Zakładając, że nasza reforma państwa będzie trwała lata, młodzi działacze są niezbędni, by ją skutecznie poprowadzić.

alt


- W tej reformie instytucji bierze udział młodsze pokolenie Zjednoczonej Prawicy, chociażby były już radny Jan Kanthak, rzecznik ministra sprawiedliwości, który, tak chyba zdecydowała Solidarna Polska, startował z innego okręgu i zdobył mandat poselski z listy PiS w Lublinie?
Kazimierz Koralewski: Tak. Przypomnę, że - jak pan ich nazywa młodzi, to nie są przecież dzieci. Mają blisko 30 lat. Są już doświadczeni, mają talenty, są kreatywni, dobrze wyedukowani. Oni z czasem będą swoistymi lokomotywami nurtu politycznego, który wspólnie reprezentujemy.


- W Radzie Miasta Kacpra Płażyńskiego zastąpi Przemysław Majewski, który zdobył skromne 380 głosów…
Kazimierz Koralewski: W swoim okręgu wyborczym Kacper Płażyński w wyborach do rady miasta tak zassał głosy wyborców, że dla pozostałych kandydatów pozostało ich nie tak wiele do podziału. Nie ma nikt o to żalu. Przemysław Majewski nie potrzebuje jakiegoś wyjątkowego szkolenia. Dał się poznać z działalności społecznej.


- Za Jana Kanthaka wejdzie Barbara Imianowska, którą poparło 966 gdańszczan.
Kazimierz Koralewski: Basia Imianowska również dała się poznać z działalności publicznej, w kulturze. Jest popularna na Przymorzu i Zaspie, w okręgu, w którym startowała. To są dobre nabytki dla naszego klubu.


- Priorytety przewodniczącego klubu radnych PiS to?
Kazimierz Koralewski: Będziemy kontynuowali konsekwentnie nasz program, który prezentował nasz kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska. Celem radnych PiS jest miasto przyjazne mieszkańcom, lepiej skomunikowane, bardziej zielone. Liczę na dobrą współpracę, na zgranie naszego klubu, które już dobrze rokuje na przyszłość. Po to by w Gdańsku żyło się bardziej komfortowo.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież