Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kazimierz Koralewski: Doświadczenie, młodość i kontynuacja pracy dla Gdańska

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 października 2019 18:00

Z Kazimierzem Koralewskim, nowym przewodniczącym klubu radnych PiS, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski


- W klubie Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska po roku wraca pan na stanowisko przewodniczącego, które sprawował pan przez bodaj trzy kadencje. Dla tak doświadczonego radnego nie było to chyba niespodzianką?
Kazimierz Koralewski: Przewodniczący klubu, dziś poseł, Kacper Płażyński zapowiadał w trakcie kampanii parlamentarnej, że jeśli tak się zdarzy, że zdobędzie mandat poselski, to będzie mnie rekomendował do pełnienia tej funkcji. Ta prognoza się spełniła. I to ze znakomitym wynikiem Kacpra Płażyńskiego. Tym większa jest moja odpowiedzialność za sprawy klubu.


- Rzeczywiście Kacper Płażyński zdobył rekordowe poparcie 89 384 wyborców, to nawet trzy razy więcej niż lider waszej listy do Sejmu wiceminister Jarosław Sellin. Był w was element zaskoczenia takim rezultatem?
Kazimierz Koralewski: Wyborcy tak zdecydowali. Mimo naszej włożonej pracy w kampanii, jak i przez kilka wcześniejszych lat, tak dobry, wręcz imponujący, wynik w wyborach był pewnym zaskoczeniem.


- PiS stawia na odmłodzenie kadr? Młode pokolenie, Marcin Horała i Kacper Płażyński, odgrywają już znaczną rolę w partii…
Kazimierz Koralewski: Stawiamy na doświadczenie i na młodość. Przyszłość oczywiście należy do młodych. Doświadczenie zaś jest niezbędne, by z jednej strony czerpać z wiedzy, a z drugiej czasem tonować młode temperamenty, wprowadzać, korzystając z doświadczenia, elementy rozwagi. Zakładając, że nasza reforma państwa będzie trwała lata, młodzi działacze są niezbędni, by ją skutecznie poprowadzić.

alt


- W tej reformie instytucji bierze udział młodsze pokolenie Zjednoczonej Prawicy, chociażby były już radny Jan Kanthak, rzecznik ministra sprawiedliwości, który, tak chyba zdecydowała Solidarna Polska, startował z innego okręgu i zdobył mandat poselski z listy PiS w Lublinie?
Kazimierz Koralewski: Tak. Przypomnę, że - jak pan ich nazywa młodzi, to nie są przecież dzieci. Mają blisko 30 lat. Są już doświadczeni, mają talenty, są kreatywni, dobrze wyedukowani. Oni z czasem będą swoistymi lokomotywami nurtu politycznego, który wspólnie reprezentujemy.


- W Radzie Miasta Kacpra Płażyńskiego zastąpi Przemysław Majewski, który zdobył skromne 380 głosów…
Kazimierz Koralewski: W swoim okręgu wyborczym Kacper Płażyński w wyborach do rady miasta tak zassał głosy wyborców, że dla pozostałych kandydatów pozostało ich nie tak wiele do podziału. Nie ma nikt o to żalu. Przemysław Majewski nie potrzebuje jakiegoś wyjątkowego szkolenia. Dał się poznać z działalności społecznej.


- Za Jana Kanthaka wejdzie Barbara Imianowska, którą poparło 966 gdańszczan.
Kazimierz Koralewski: Basia Imianowska również dała się poznać z działalności publicznej, w kulturze. Jest popularna na Przymorzu i Zaspie, w okręgu, w którym startowała. To są dobre nabytki dla naszego klubu.


- Priorytety przewodniczącego klubu radnych PiS to?
Kazimierz Koralewski: Będziemy kontynuowali konsekwentnie nasz program, który prezentował nasz kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska. Celem radnych PiS jest miasto przyjazne mieszkańcom, lepiej skomunikowane, bardziej zielone. Liczę na dobrą współpracę, na zgranie naszego klubu, które już dobrze rokuje na przyszłość. Po to by w Gdańsku żyło się bardziej komfortowo.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież