E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Karnowski vs SKT - Kalendarium

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
piątek, 29 stycznia 2021 14:29

Pomimo wygranych wielu procesów, pomimo prawomocnego potwierdzenia przez sądy prawa Sopockiego Klubu Tenisowego do użytkowania wieczystego sopockich kortów - prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, nadal nie udostępnia dokumentów z urzędu niezbędnych do ujawnienie użytkownika wieczystego w aktach rejestrowych. Złożony przez niego wniosek kasacyjny nie powinien blokować konsumpcji wyroku definitywnego Sądu Okręgowego w Gdańsku, nader starannie uzasadnionego Krzysztofa Koczyka. Z nieznanych powodów jego wykonanie powstrzymała jednak przewodnicząca składu orzekającego sędzia Hanna Czerniak-Wołochowska i... trwa teraz oczekiwania na ocenę sędziego Sądu Najwyższego zasadności dopuszczenia do procedowania wniosku kasacyjnego.


Konflikt o korty SKT, w którym do walki ze stowarzyszeniem, którego był uprzednio członkiem, prezydent Sopotu uruchamia cały aparat swojej władzy, pokazuje jak w soczewce demokratyczny autorytaryzm samorządu i niezwykle cienką granicę rozdziału władz publicznych. Tempo, jednostronność rozstrzygnięć, wykluczenie strony w ważnym postępowaniu nie służą autorytetowi wymiaru sprawiedliwości. Czy myślących wbrew prezydentowi należy przepędzić z miasta?
Kalendarium, skrótowe, tego ataku prezydenta na klub, przygnębia....


Sopocki Klub Tenisowy – kalendarium

- Sopocki Klub Tenisowy posiada historię sięgającą 1897 r., posiada ugruntowaną pozycję w dziejach sportu w Polsce, szczególnie w dziejach polskiego tenisa i zajmuje w tym zakresie istotne miejsce, zarówno dla samego Sopotu, jak i całej Polski.

- Obecnie funkcjonujący, od 2013 r., zarząd stowarzyszenia doprowadził do rozszerzenia działalności statutowej stowarzyszenia i pozyskiwania nowych sponsorów, dzięki czemu, mimo trudnej sytuacji finansowej klubu w latach wcześniejszych, Klub za trzy kwartały 2015 r. wykazał dodatni bilans zysków i strat (20 tyś zł „na plus”). Bilans przedstawiono na posiedzeniu zarządu w październiku 2015 r., co skutkowało odstąpieniem przez zarząd od planów sprzedaży części gruntów celem przeprowadzenia inwestycji na terenach SKT.

- Istotnym problemem dla sytuacji finansowej SKT był podatek od nieruchomości naliczony przez Prezydenta Miasta Sopot w latach 2003 i 2004 – Prezydent potraktował grunty dzierżawione przez SKT, jako teren przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, co skutkowało poniesieniem horrendalnego podatku od nieruchomości (liczonej jak za 4 hektary powierzchni do prowadzenia działalności gospodarczej). Wysoka kwota zobowiązania podatkowego skutkuje narastającymi odsetkami od zaległości podatkowej, które skutecznie utrudniały prowadzenie przez SKT działalności statutowej. SKT wnosił o umorzenie zobowiązania podatkowego. Decyzje odmowne Prezydenta Miasta Sopot już pięciokrotnie zostały uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze – Prezydent jednakże, w każdej kolejnej decyzji powiela dokładnie to samo uzasadnienie decyzji, mimo wytycznych SKO.


Postępowanie zabezpieczające, zawieszenie zarządu, wprowadzenie przedstawiciela Sądowego

Na mocy orzeczenia Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku z 20 października 2015 r. ustanowiono przedstawiciela sądowego dla Sopockiego Klubu Tenisowego w osobie Wiesława Pedrycza, a zarząd stowarzyszenia został zawieszony w czynnościach.

Wiesław Pedrycz niezwłocznie dokonał zajęcia wszelkiej dokumentacji klubu, uniemożliwił dostęp pracownikom do obiektu, którymi to pracownikami byli również członkowie zarządu SKT, ani też nie dopuszczał do bieżących czynności Komisji Rewizyjnej (która to komisja nie została postanowieniem Sądu zawieszona).

Od powyższego postanowienia Sopocki Klub Tenisowy wniósł zażalenie odnosząc się do wszystkich wskazanych w treści wniosku o udzielenie zabezpieczenia zarzutów wobec Sopockiego Klubu Tenisowego:

1. Wskazuję, że podniesione przez Prezydenta Miasta Sopotu zarzuty są skrajnie bezpodstawne, niemające oparcia w faktach, a przy tym, w większości, ich waga w żaden sposób nie odzwierciedla przesłanki „rażącego i nieusuwalnego naruszenia prawa”, o którym mowa w art. 29 ust. 2 Prawa o stowarzyszeniach.

2. Sopocki Klub Tenisowy, przedkładając jedynie takie dokumenty, które znajdowały się w kancelariach prawnych obsługujących SKT, względnie, które były powszechnie dostępne, odniósł się do wszelkich zarzutów formułowanych przez Prezydenta.

Sąd Okręgowy w Gdańsku, rozpatrując zażalenie, dokonał skrajnie dowolnego ustalenia stanu faktycznego, często w sposób rażąco sprzeczny z treścią przedłożonej przez SKT dokumentacji, „kopiując” twierdzenia Prezydenta Miasta Sopot.


Obciążenie nieruchomości umową dzierżawy

W dniu 26 czerwca 2017 r. Rada Miasta Sopotu na wniosek Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, przyjęła zaproponowany przez Prezydenta projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości położonych w Sopocie przy ul. Ceynowy 5 – 7 i ul. Goyki 11 – 19 i 14 – 16, ul. Tenisowej 2 – 4, Haffnera 57b. Ponadto wskazano, że wyraża się zgodę na wydzierżawienie nieruchomości na okres 20 lat (Uchwała Rady Miasta Sopotu z dnia 26 czerwca 2017 r. nr XXX/427/2017).

Jak wskazał Prezydent Miasta Sopot w treści uzasadnienia projektu uchwały, wydzierżawienie ma nastąpić na rzecz stowarzyszenia Sopot Tenis Klub, które obecnie dzierżawi nieruchomość na okres trzyletni. Prezydent Miasta Sopot zaproponował przyjęcie uchwały na okres trzydziestoletni.

Obecnie Sopot Tenis Klub dzierżawi nieruchomość na podstawie umowy dzierżawy, w której czynsz dzierżawny ustalony został w wysokości 4.195,03 zł + 23% VAT płatnego rocznie.

Równolegle, w dniu 26 czerwca 2017 r. do Prezydenta Miasta Sopotu i Radnych Rady Miasta Sopot wpłynęły dwie oferty klubów z siedzibą we Wrocławiu:

1. Olimpijski Club Tennis and Sports, który zaoferował 75.000 zł miesięcznie czynszu dzierżawnego oraz

2. Klub Tenisowych Asów, który zaoferował czynsz dzierżawny na poziomie 50.000 zł miesięcznie netto.

Oba wyżej wskazane kluby wyraziły zainteresowanie wydzierżawieniem nieruchomości i zagospodarowaniem nieruchomości na cele sportowe.

O powyższych ofertach mieli wiedzę zarówno radni Miasta Sopot oraz Prezydent Miasta Sopotu, gdyż, w związku z ich wpływem, ogłoszono przerwę w obradach.

Mimo wpływu powyższych ofert, Rada Miasta Sopot zadecydowała o wydzierżawieniu w/w nieruchomości w trybie bezprzetargowym, docelowo na rzecz Sopot Tenis Klub.

alt


SKT a Sopot Tenis Klub

W tym miejscu, należy odnieść się do kwestii powołania i funkcjonowania stowarzyszenia Sopot Tenis Klub. Ma to istotne znaczenie dla zrozumienia inicjatywy Prezydenta Miasta Sopot oraz oceny wypełnienia czynem wskazanym w petitum zawiadomienia znamion czynu zabronionego.

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić sytuację wydzierżawionej nieruchomości. Miasto Sopot od ponad 20 lat dzierżawiło nieruchomość objętą uchwałą z 26 czerwca 2017 r. Sopockiemu Klubowi Tenisowy. SKT oraz Miasto Sopot łączyły dwie umowy dzierżawy gruntów wraz z infrastrukturą sportową. Umowy były zawierane w latach osiemdziesiątych na stosunkowo korzystnych warunkach finansowych.

Lwia część terenu, z którego SKT korzystał na mocy umowy dzierżawy, pokrywa się z przysługującą SKT ekspektatywą użytkowania wieczystego. Wskazać bowiem należy, że na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku (podtrzymanego wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku i Sądu Najwyższego) Prezydent Miasta Sopot został zobowiązany do złożenia oświadczenia woli w przedmiocie ustanowienia użytkowania wieczystego na rzecz Sopockiego Klubu Tenisowego.

Dotychczasowy zarząd stowarzyszenia nie podejmował działań związanych z ujawnieniem użytkowania wieczystego w księdze wieczystej z kilku powodów:

1. brak było działań wrogich ze strony Prezydenta Miasta Sopot – stowarzyszenie otrzymywało zapewnienie ujawnienia użytkowania wieczystego w księdze wieczystej,

2. zarząd stowarzyszenia prowadził kilkuletnie negocjacje z Prezydentem Miasta Sopot nt. możliwości zawarcia umowy zamiany gruntów. W związku z powyższym, brak było potrzeby ujawniania prawa użytkowania wieczystego, ze względu na możliwą zamianę prawa użytkowania wieczystego do terenów używanych przez SKT na inne grunty. Rozpoczęcie negocjacji nastąpiło z chwilą, w której SKT próbowało ujawnić prawo użytkowania wieczystego w treści księgi wieczystej

3. Sopocki Klub Tenisowy miał tytuł prawny do korzystania z nieruchomości – umowę dzierżawy, zawartą na korzystnych warunkach finansowych. To również uzasadniało brak rzeczywistych potrzeb ujawniania użytkowania wieczystego (a więc dublowania tytułów prawnych do nieruchomości) i ponoszenia wysokiej (kilkuset tysięcznej) opłaty wstępnej.

4. ponadto, SKT nie mógł dokonać wpisu użytkowania wieczystego przez kilka lat, z uwagi na niedokonanie wykładni wyroku przez Sąd Okręgowy. Powyższe wynikało z zaniedbań Sądu

Pod koniec października 2015 r., zarząd Sopockiego Klubu Tenisowego został zawieszony w czynnościach przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w ramach postępowania zabezpieczającego, na wniosek złożony przez Prezydenta Miasta Sopot.

Zaraz po zawieszeniu zarządu, Prezydent Miasta Sopot wypowiedział SKT umowy dzierżawy gruntów, na których położona była infrastruktura SKT. Przyczyną wypowiedzenia było rzekome naruszanie przez SKT umów ze względu na zawarcie umów podnajmu z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą (pokoje gościnne, restauracja), bez zgody Miasta Sopot. Było to działanie zaskakujące, albowiem:

1. Prezydent miał świadomość podnajmowania części nieruchomości podmiotom komercyjnym, gdyż taka praktyka miała miejsce od wielu lat i nigdy nie była przez Prezydenta Miasta Sopot kwestionowana.

2. Protokolarne stwierdzenie „nieprawidłowości” miało miejsce w sierpniu 2015 r., tymczasem do wypowiedzenia umowy dzierżawy doszło dopiero pod koniec października 2015 r., po zawieszeniu zarządu.

Z powyższego wynika, że rzeczywistym celem Prezydenta Miasta Sopot było pozbawienie SKT możliwości korzystania przez SKT z gruntów po zawieszeniu zarządu – tak, aby SKT nie podjęło w tym zakresie żadnych działań zaradczych. Przedstawiciel stowarzyszenia, wskazany wprost przez Prezydenta – Wiesław Pedrycz, nie podjął w tym zakresie jakichkolwiek działań mających na celu ochronę interesu SKT (powództwo o ustalenia istnienia stosunku dzierżawy, pisemne kwestionowanie wypowiedzenia etc.).

Należy ponadto podkreślić, w odniesieniu do rzekomego naruszania przez SKT umów dzierżawy, co było przyczyną wypowiedzenia umów przez Miasto Sopot, że:

1. Prezydent Miasta Sopot, mimo uprzedniego rozwiązania umowy dzierżawy, postanowił ponownie wydzierżawić tę samą powierzchnię Sopockiemu Klubowi Tenisowemu na okres 2 miesięcy, a następnie na kolejny miesiąc (vide zarządzenia Prezydenta Miasta Sopot). Pojawia się pytanie – skoro zdaniem Prezydenta Miasta Sopot dochodziło do naruszenia umowy, co wiązało się z koniecznością jej rozwiązania w trybie natychmiastowym, po co niezwłocznie, po upływie kilku dni, zawiera kolejną umowę dzierżawy z tym samym podmiotem? W celu przedłużenia tego stanu „naruszania”?

2. SKT oraz Miasto Sopot łączyły dwie umowy dzierżawy, odnoszące się do różnych działek gruntu – o ile w ramach wykonywania jednej z umów dzierżawy dochodziło do podnajmowania powierzchni podmiotom gospodarczym, o tyle w stosunku do działek gruntu objętych drugą umową, podnajem nie miał miejsca.

Jeżeli zdaniem Prezydenta Miasta Sopot podnajem naruszał postanowienia umowne (co SKT kwestionuje), to wypowiedzenie z tych samych względów drugiej umowy było całkowicie bezpodstawne, acz zmierzało do całkowitego pozbawienia SKT wszelkich praw do korzystania z nieruchomości położonych w Sopocie.

Te działania były podjęte, gdy zarząd SKT został ubezwłasnowolniony przez Sąd, który powołał na rzecznika interesów SKT W. Pedrycza, … założyciela konkurencyjnego stowarzyszenia, do którego trafiły grunty

Grunty Sopockiego Klubu Tenisowego zostały przekazane konkurencyjnemu klubowi Sopot Tenis Klub. Sopot Tenis Klub został założony 8 listopada 2015 r., a zarejestrowany w KRS 7 grudnia 2015 r.

12 stycznia 2016 r. doszło do zamieszczenia ogłoszenia o wydzierżawieniu przez Prezydenta Miasta Sopot w/w klubowi gruntów należące dotychczas do Sopockiego Klubu Tenisowego. Tym samym doszło do przekazania blisko 4 ha gruntów wraz z infrastrukturą sportową stowarzyszeniu istniejącemu raptem od jednego miesiąca, bez jakiegokolwiek zaplecza, doświadczenia, zawodników etc.

Co więcej, tereny zostały przekazane na okres 3 lat, za nieco ponad 3.000 zł czynszu płatnego rocznie (a więc de facto za „bezcen”. SKT płacił dużo wyższe kwoty miesięcznie).

Warto również wskazać, że członkiem - założycielem Sopockiego Klubu Tenisowego jest m.in. Wiesław Pedrycz (b. przedstawiciel sądowy SKT – powołany przez Sąd na wniosek J. Karnowskiego) oraz Jarosław Zieliński (członek zarządu SKT). Nota bene większość członków założycieli Sopot Tenis Klub to osoby, które w latach wcześniejszych podpisywały się pod szeregiem pism kierowanych do instytucji państwowych (jako „stowarzyszenie na rzecz ratowania Sopockiego Klubu Tenisowego”), w których formułowano zarzuty wobec zarządu SKT – zarzuty, które były badane przez Prokuraturę, która umorzyła śledztwo w tych sprawach.

Sopot Tenis Klub używał ponadto oznaczenia identycznego jak oznaczenie Sopockiego Klubu Tenisowego (dokonano jedynie niewielkich modyfikacji). Samo logo stowarzyszenia wprowadza przy tym w sposób rażący w błąd, albowiem sugeruje, jakoby Sopot Tenis Klub został założony w roku 1897 r. (tak jak Sopocki Klub Tenisowy). Sopot Tenis Klub stara się zatem wykształcić przeświadczenie, że jest „kontynuatorem” Sopockiego Klubu Tenisowego.

Należy przy tym na marginesie podkreślić, że obecnie, na terenach kortów, również funkcjonuje kawiarnia („Dziupla”), a więc prowadzona jest działalność komercyjna, która, jak widać, nie przeszkadza Prezydentowi Miasta Sopot. Przyczyna wypowiedzenia umowy była zatem iluzoryczna.

Prezydent Miasta Sopot, który w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi „Kuryer Sopocki” w kwietniu 2016 r. stwierdził: „Tak, i dlatego pomimo bezpardonowych i zmasowanych ataków ze strony członków SKT, którzy zjednoczyli siły z ludźmi z Zatoki Sztuki i wciąż mają ślepe poparcie opozycyjnych radnych z PiS i Kocham Sopot, musimy doprowadzić do likwidacji patologicznego starego SKT na szczęście znaleźli się prawdziwi pasjonaci tenisa, którzy stworzyli nowy klub – Sopot Tenis Klub.”.


Postępowanie upadłościowe

Pomimo tego, że majątek SKT (nawet bez gruntów w Sopocie) przewyższa długi, ogłoszono upadłość - oczywiście po zawieszeniu zarządu.

- Jak można się domyślać, ani kurator Światek, ani Pan Pedrycz, tego nie zaskarżyli,

- Kolejni syndycy (Ossowska-Mazurek oraz L. Kochański) ociągali się ujawnieniem majątku SKT w księdze wieczystej,

- Prezydent Miast Sopot złożył wniosek o zabezpieczenie w Sądzie Okręgowym w Gdańsku poprzez nakazanie Syndykowi wstrzymania się z podejmowaniem czynności zmierzających do wpisu prawa użytkowania wieczystego. Sąd Okręgowy udzielił stosownego zabezpieczenia, niemniej jednak Sąd Apelacyjny zmienił postanowienie o zabezpieczeniu i oddalił wniosek Miasta Sopot, z uwagi na brak jego podstaw prawnych – maj 2017 roku

- Pomimo tego, do dnia dzisiejszego nie doszło do podjęcia próby ujawnienia prawa użytkowania wieczystego w księdze wieczystej,

- Jednocześnie warto podnieść, że po wielu usilnych zabiegach zarządu SKT do postępowania upadłościowego przystąpił prokurator;

- Postawa prokuratora – w osobie K. Prochowskiego – jest zadziwiająca; m.in. Prokurator sprzeciwił się zawarciu przez syndyka umowy darowizny, na mocy której syndyk otrzymałby środki wystarczające na zaspokojenie wierzycieli!?! W czyim zatem interesie działa urząd prokuratorski?


Blokowanie przez Jacka Karnowskiego wydania wypisu i wyrysu z ewidencji

Zgodnie z przepisami, ujawnienie prawa użytkowania wieczystego w KW (poprzez założenie nowej księgi wieczystej) wymaga załączenia do wniosku dokumentacji geodezyjnej,

- Organem geodezyjnym I stopnia jest Prezydent Miasta Sopotu,

- Prezydent ma obowiązek na wniosek uprawnione, tj. syndyka dokumenty wydać,

- Jacek Karnowski polecił urzędnikowi odmowy wydania dokumentacji geodezyjnej,

- Syndyk decyzję odmowna zaskarżył do WUGiK, który jako organ II stopnia uchylił decyzję Prezydenta i nakazał wydanie dokumentacji z zasobów geodezyjnych,

- Jacek Karnowski decyzję WUGiK nadal ignoruje, i to pomimo tego, że WSA w Gdańsku odrzucił jego skargę oraz odmówił wstrzymania wykonalności tejże decyzji.

- Ewidentnie Jacek Karnowski działa w warunkach przestępstwa urzędniczego.


Działania Sądów wobec SKT: czy to tylko niekompetencja?

Już wyżej była mowa o tym, że oddalając zażalenie na postanowienie o zawieszeniu zarządu, Sąd Okręgowy … kilkukrotnie mijał się z prawdą (wydając tezy sprzeczne z aktami sprawy) – vide fragment początkowy niniejszego opracowania,

- w reakcji na protesty SKT, iż Pan przedstawiciel – namaszczony przez Prezydenta Karnowskiego i bezrefleksyjnie powołany przez Sąd Pan Pedrycz nie walczy o interes SKT, przeciwnie, realizuje funkcję grabarza, Sąd (zamiast zmienić przedstawiciela, albo przywrócić zarząd) powołuje kuratora,

- ten absurd prawny – powołanie kuratora - wytykają adwokaci SKT, co powoduje, że Sąd Okręgowy uchyla postanowienie o powołaniu kuratora; ale kilka miesięcy to trwało…. a w międzyczasie: kurator Światek zadłuża SKT, nie odwołuje się od decyzji Prezydenta w sprawie podatków, nie ujawnia oczywiście majątku SKT,

- następnie Sąd rejestrowy zawiesza postępowanie z uwag na upadłość; kolejna bzdura, kolejne odwołanie adwokatów SKT, kolejny raz Sąd Okręgowy uchyla decyzję sądu rejestrowego; w konsekwencji Sąd rejestrowy powołuje pierwszego przedstawiciela, który broni interesu SKT - Minister E. Jakubiak

- pomimo powyższego, z tej samej przyczyny sąd rejestrowy – pomimo identycznego zażalenia SKT - …. na tej samej podstawie zawiesza postępowanie – i odsyła akta do Sądu Okręgowego, a mógł sam uchylić własną decyzję; kolejne kilkanaście miesięcy zwłoki…

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież