Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jacek Bendykowski: Rënk kwiatem na rynku kwiatów

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:00

Z Jackiem Bendykowskim,  przewodniczącym Klubu PO w pomorskim Sejmiku, prezesem Fundacji Gdańskiej, rozmawia Artur S. Górski- Rozmawiamy przed pańskim wylotem na Peloponez. Ale pan wróci, bez obaw?
Jacek Bendykowski: Jestem w tak dobrym nastroju w związku z długim weekendem i sondażami, które jak wierzę są efektem rekolekcji wielkanocnych i pewnego procesu nawrócenia, że z pewnością wrócę.


- A propos nastrojów świątecznych i wiosny. Warto pojechać na Osową do Rënku po kwiaty?
Jacek Bendykowski: Absolutnie warto. Oczywiście pod kontem asortymentu, który tam jest, czyli rynku hurtowego. To znakomita spółka, która przeszła co prawda ciężkie lata, które ma za sobą. Początki były dramatyczne, ale przez lata była dobrze prowadzona. Była w trudnej sytuacji, nie najlepiej wyposażona przez właścicieli, z gigantycznym zadłużeniem, z którego po restrukturyzacji wyszła w sposób zgrabny. Jest dzisiaj spółką prowadzącą stabilną działalność, ma dominującą rolą na rynku, przynoszącą przyzwoite dochody. Czy to się zakończy w najbliższym czasie, skoro w ramach dobrej zmiany wszystko się kończy? Spółka jest zaś tak wyprowadzona, że trudno będzie ją zepsuć.


- Czyli na Platformie już otwierają markowe wina by uczcić sondażowe liderowanie pańskiej partii według jednej z pracowni badań opinii? Chociaż to raczej „zasługa” obozu władzy niż wasza…
Jacek Bendykowski: Jest w tym i radość i smutek. Obóz władzy zanotował spadek dzięki swym poczynaniom, które niestety odbijają się na współobywatelach, a ewidentny wzrost notowań Platformy zawdzięczamy naszej pracy. Nie są to zatem zjawiska połączone. Przysłużył się nam też kryzys wewnątrz Nowoczesnej, który mnie nie cieszy, ale cieszy wzrost zaufania do nas. I na ten wzrost zaufania trzeba będzie jakoś zasłużyć w przyszłości. Wyborcy mają już przekonanie, że Platforma rządziła lepiej…


alt- Przegrała…
Jacek Bendykowski: I ciążą nam emocje związane z pewnymi naszymi wadami, które do tego doprowadziły. Platforma musi więc przekonać wyborców, że gdyby powróciła do władzy w perspektywie dwóch lat to będzie w stanie powstrzymać się przed elementami patologicznymi, które od nas odstręczyły wyborców.


- Nim będą wybory parlamentarne przyjdzie czas wyborów samorządowych. Będzie nowe rozdanie w Gdańsku w wykonaniu Platformy i jej sprzymierzeńców? Wrócił na giełdę kandydatów Jarosław Wałęsa, po sobotniej wizycie Donalda Tuska na sopockim boisku…
Jacek Bendykowski: Nowych rozdań nie będzie. Będzie nowe stare (śmiech). Pytanie kto będzie twarzą tego nowego starego. Zakładam, że w tak dobrze rządzonym mieście, podobnie jak i całe Pomorze, co potwierdzają porównawcze statystyki i rankingi,  będzie jakaś sensowna powtórka z rozrywki. Jest to też funkcja ordynacji wyborczej, prawa wyborczego, które PiS stworzy najpewniej pod koniec roku.


- Prezydent Adamowicz podejmie trud ponownego kandydowania, mimo czekających go niebawem kolejnych sądowych perturbacji?
Jacek Bendykowski: A to zależy, czy będzie mógł ponownie kandydować. Nowa ordynacja może mu to uniemożliwić skutecznie. Jak potoczy się sytuacja będzie też zależało od partyjnych decyzji, o których dzisiaj nie za bardzo mam chęć mówić. Na pewno wystawimy kandydata, który będzie optymalny, czyli gwarantujący dobry wynik wyborczy i dobre rządzenie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież