Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hamadyk: Niech kandydata PiS na prezydenta Gdańska wyłonią prawybory

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 lipca 2016 18:55

Rozmowa z Łukaszem Hamadykiem, radnym PiS w Radzie Miasta Gdańska z okręgu nr 1- Co opozycja może w Gdańsku? Czy rządząca PO wysłuchuje głosu opozycji?

Łukasz Hamadyk: Gdyby rządząca PO wysłuchiwała głosów opozycji to obserwowalibyśmy to podczas głosowań. Indywidualnie to zależy od charakteru poszczególnych radnych. Osobiście nie mam powodów do narzekań. Jestem najaktywniejszym radnym jeśli chodzi o składanie interpelacji i jest z czego wybierać. Jeśli jedna na pięć jest rozpatrzona pozytywnie to jest dobrze. Patrząc na całość współpracy to mogłoby być lepiej. Ciężko nam się przebić przez mający większość klub Platformy zwłaszcza jeśli wprowadzona dyscyplina partyjna podczas głosowania.


- Od 1 lipca wprowadzona została podwyżka za przejazdy komunikacją miejską. Czy ta podwyżka była konieczna?
Łukasz Hamadyk: Osobiście byłem przeciwko tej podwyżce. Nie jestem pewien czy jakość usług wymusiła podwyżkę. Podwyżki wydają się małe, ale jak zbierze się podwyżkę każdym bilecie to parę tych groszy się uzbiera. Uważam, że mieszkańcy po portfelach dostaną zwłaszcza ci, którzy nie podróżują z kartą miejską, ale kupują bilety jednorazowe. Dla nich ta podwyżka będzie odczuwalna.


alt- Andrzej Jaworski, lider PiS w Gdańsku i kandydat na prezydenta miasta został wiceprezesem PZU. Czy PiS ma nowego kandydata na prezydenta Gdańska?
Łukasz Hamadyk: Według mojej wiedzy nie ma takiego kandydata. Ja byłbym za tym, żeby wyłonić kandydata w prawyborach. Jako osoba interesująca się marketingiem politycznym uważam, że czas ucieka. Wydaje się, że zostało dużo czasu, ale to się tylko tak wydaje. Każdy dzień podczas którego nie promujemy naszego kandydata jest stratą. Uważam, że taka osoba powinna być. Trzeba ją pokazywać, promować. Mieszkańcy muszą się z tym kandydatem zdążyć zidentyfikować. Muszą mieć okazję więcej razy się z nim spotkać, porozmawiać. Takie są podstawowe kwestie marketingu politycznego. Moim zdaniem po wakacjach kandydatura lub kandydatury, jeśli byłyby prawybory, powinna się pojawić. Jako osoba młoda wyłanianie kandydata widziałbym właśnie w prawyborach. Jeśli odbyłyby się prawybory to nie wykluczam, że sam bym w nich wystartował. Jest to swego rodzaju konkurs popularności, a jeśli chodzi o działalność i aktywność jako radny to nie mam się czego wstydzić. Bycie prezydentem polega między innymi na rozwiązywaniu ludzkich spraw z tym, kilkukrotnie większej skali niż jako radny.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz
fot. gdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież