U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Hamadyk: Niech kandydata PiS na prezydenta Gdańska wyłonią prawybory

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 lipca 2016 18:55

Rozmowa z Łukaszem Hamadykiem, radnym PiS w Radzie Miasta Gdańska z okręgu nr 1- Co opozycja może w Gdańsku? Czy rządząca PO wysłuchuje głosu opozycji?

Łukasz Hamadyk: Gdyby rządząca PO wysłuchiwała głosów opozycji to obserwowalibyśmy to podczas głosowań. Indywidualnie to zależy od charakteru poszczególnych radnych. Osobiście nie mam powodów do narzekań. Jestem najaktywniejszym radnym jeśli chodzi o składanie interpelacji i jest z czego wybierać. Jeśli jedna na pięć jest rozpatrzona pozytywnie to jest dobrze. Patrząc na całość współpracy to mogłoby być lepiej. Ciężko nam się przebić przez mający większość klub Platformy zwłaszcza jeśli wprowadzona dyscyplina partyjna podczas głosowania.


- Od 1 lipca wprowadzona została podwyżka za przejazdy komunikacją miejską. Czy ta podwyżka była konieczna?
Łukasz Hamadyk: Osobiście byłem przeciwko tej podwyżce. Nie jestem pewien czy jakość usług wymusiła podwyżkę. Podwyżki wydają się małe, ale jak zbierze się podwyżkę każdym bilecie to parę tych groszy się uzbiera. Uważam, że mieszkańcy po portfelach dostaną zwłaszcza ci, którzy nie podróżują z kartą miejską, ale kupują bilety jednorazowe. Dla nich ta podwyżka będzie odczuwalna.


alt- Andrzej Jaworski, lider PiS w Gdańsku i kandydat na prezydenta miasta został wiceprezesem PZU. Czy PiS ma nowego kandydata na prezydenta Gdańska?
Łukasz Hamadyk: Według mojej wiedzy nie ma takiego kandydata. Ja byłbym za tym, żeby wyłonić kandydata w prawyborach. Jako osoba interesująca się marketingiem politycznym uważam, że czas ucieka. Wydaje się, że zostało dużo czasu, ale to się tylko tak wydaje. Każdy dzień podczas którego nie promujemy naszego kandydata jest stratą. Uważam, że taka osoba powinna być. Trzeba ją pokazywać, promować. Mieszkańcy muszą się z tym kandydatem zdążyć zidentyfikować. Muszą mieć okazję więcej razy się z nim spotkać, porozmawiać. Takie są podstawowe kwestie marketingu politycznego. Moim zdaniem po wakacjach kandydatura lub kandydatury, jeśli byłyby prawybory, powinna się pojawić. Jako osoba młoda wyłanianie kandydata widziałbym właśnie w prawyborach. Jeśli odbyłyby się prawybory to nie wykluczam, że sam bym w nich wystartował. Jest to swego rodzaju konkurs popularności, a jeśli chodzi o działalność i aktywność jako radny to nie mam się czego wstydzić. Bycie prezydentem polega między innymi na rozwiązywaniu ludzkich spraw z tym, kilkukrotnie większej skali niż jako radny.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz
fot. gdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież