Pellowski: Rozważmy podatek obrotowy - biznes u prezydenta RP » W Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Biznesu przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej... Smoliński i Mueller w Tczewie o "Czasie Polski": *klęska budżetowa, *k... » - Każdy państwa głos jest ważny, każdy pojedynczy, wtedy przywrócimy Polsce dobre rządy, przywrócimy... Leszek Miller dla Frondy: Przewaga USA nad UE jest oczywista. Trzeba d... » „(…) jaką my mamy alternatywę? Albo Unia Europejska, albo Stany Zjednoczone. Porównując potencjał go... Proces w sprawie o ochronę dóbr osobistych śp. ks. prałata Henryka Jan... » Przed Sądem Apelacyjnym w V Wydziale Cywilnym w Gdańsku odbyło się ostateczne posiedzenie Sądu w spr... Polacy z Wolnego Miasta Gdańska » Wolne Miasto Gdańsk, powołane 15 listopada 1920 r. w Wersalu, było odrębnym organizmem państwowym le... Zbrodnia zapomniana. Pacjenci pomorskich szpitali psychiatrycznych – o... » Przełom XIX i XX w. przyniósł znaczne zmiany w postrzeganiu osób z zaburzeniami psychicznymi. W kraj... Kazimierz Smoliński: Las, który pamięta » Dla wielu Polaków symbolem niemieckich zbrodni na Pomorzu pozostaje Piaśnica. Tymczasem miejsc egzek... Zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu » W wieku 95 lat zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu, lekarz, autor książ... 135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej » "Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950 egzemplarzach z data wydawnicza 2 kw... Czesław Nowak z najwyższym odznaczeniem RP » W Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie Prezydent RP - Karol Nawrocki w dniu 6 marca odznaczył najwyżs...
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
środa, 25 marca 2026 19:38
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
"Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950
Jacek...
poniedziałek, 13 kwietnia 2026 11:26
Jacek...
Poznałem osobiście dziesiątki, jeśli nie setki ludzi polskiego
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańsk Tworzą Mieszkańcy chce przełamać polityczny duopol w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 27 czerwca 2018 19:32

W środę inicjatywa społeczna Gdańsk Tworzą Mieszkańcy zainaugurowała funkcjonowanie na politycznej scenie w Gdańsku. W nowym stowarzyszeniu są niezależny radny Łukasz Hamadyk oraz była radna PiS - Dorota Dudek. Kandydatem GTM na prezydenta Gdańska będzie Jacek Hołubowski.



- Gdańsk Tworzą Mieszkańcy. Mieszkańcy to my, to wy i dlatego dziś inaugurujemy start nowej inicjatywy społecznej Gdańsk Tworzą Mieszkańcy - powiedział Łukasz Hamadyk. - Mamy nadzieję, że wkrótce, może w przyszłym inicjatywa, która dopiero startuje, będzie miała nie tylko swoich radnych, ale również swój klub w Radzie Miasta. Gdańsk tworzą mieszkańcy, nie układy, nie politycy, nie beton, który niestety od dawna jest w tym mieście powszechny. Będą to radni, którzy nie będą skrępowani dyscyplinami partyjnymi, za których nie będzie trzeba się wstydzić, którzy będą potrafili stanąć twarzą w twarz z problemami.

alt


Hamadyk zapowiedział, że w najbliższych wyborach będzie kandydatem do Rady Miasta. Kandydatem stowarzyszenia na prezydenta został Jacek Hołubowski, były działacz Kukiz'15, który przed trzema laty startował w wyborach parlamentarnych z 2. miejsca gdańskiego okręgu.
- Najważniejszym postulatem jest zakończenie hegemonii dwóch największych partii w Gdańsku - stwierdził Jacek Hołubowski. - To pole bitwy, któremu mieszkańcy tylko się przyglądają i w odpowiednim momencie mają przynieść głosy. My chcemy to zmienić. Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, od prawa do lewa. Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców i zapewniam, że zrobimy wszystko, by wypełnić ich wolę.

alt

Jacek Hołubowski, kandydat Gdańsk Tworzą Mieszkańcy na prezydenta Gdańska


Jako jedna z pierwszych do Gdańsk Tworzą Mieszkańcy dołączyła Dorota Dudek, która w środę rano złożyła rezygnację z członkostwa w klubie PiS.
- Skorzystałam z zaproszenia stowarzyszenia Gdańsk Tworzą Mieszkańcy i dziś złożyłam rezygnację z członkostwa w klubie Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała radna Dorota Dudek. - Dlaczego odeszłam z klubu PiS? Przez moją aktywność. GTM to zgrana i aktywna grupa ludzi, która chce tu i teraz działać na rzecz lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że nadchodzące wybory zakończą rządzenie Gdańskiem przez dwie partie.


GTM nie ma jeszcze list do Rady Miasta, ani programu. - O programie rozmawiamy z mieszkańcami - powiedział Hamadyk.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież