U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS domaga się odwołania Zych-Cisoń

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 lipca 2016 08:16

altKlub Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku pomorskim domaga się odwołania Hanny Zych-Cisoń z zarządu województwa. Na środowe posiedzenie komisji zdrowia wicemarszałek nie przyszła. - Urlop to nie wytłumaczenie, termin był wspólnie uzgodniony - mówił w "Panoramie" w TVP 3 Gdańsk radny Jerzy Barzowski.


Komisja zebrała się, by ocenić sytuację finansową spółek szpitalnych, ale obrady zdominowała sprawa zapowiedzianej przez wicemarszałek H. Zych-Cisoń sprzedaży szpitala dziecięcego na Polankach, który dysponuje 7-hektarową działką w otulinie lasu oliwskiego i... ma bardzo przyzwoite wyniki finansowe, co jest ważne, ale nie tak ważne jak wyniki leczenia małych pacjentów z przewlekłych chorób.


Jak ujawniła "Gazeta Gdańska" działaczka Platformy Obywatelskiej jako argument za sprzedażą szpitala i jego przeniesieniem na Zaspe użyła kłamliwego argumentu o braku lądowiska dla helikopterów.
- Nie wyobrażam sobie, by kłamstwo mogło być jakimkolwiek argumentem, a jeśli nie kłamstwo to niekompetencja pani Zych-Cisoń, co jest równie kompromitujące - powiedziała wybrzeze24.pl Danuta Sikora, szefowa klubu PiS w sejmiku pomorskim.


Z ustaleń reportera "GG" wynika, że odległość od lądowiska przy szpitalu Marynarki Wojennej do budynku szpitala dziecięcego jest mniejsza niż do oddziałów macierzystego szpitala.


Radni opozycji jednomyślnie opowiedzieli się za wystąpieniem do marszałka o odwołanie Hanny Zych Cisoń z zajmowanego stanowiska. Redakcja portalu dotarła do wniosku w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.:"
Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa Pomorskiego zwraca się z wnioskiem na Sesję Zwyczajną w dniu 27.07.2016 r. o odwołanie Hanny Zych-Cisoń z funkcji członka Zarządu Województwa Pomorskiego, sprawującego nadzór nad pracą Departamentu Zdrowia UMWP.
Zarządzanie Departamentem Zdrowia od dawna wzbudzało nasze zaniepokojenie, ale ostatnie doniesienia medialne o rozważanej likwidacji Szpitala Dziecięcego na Polankach w Gdańsku utwierdzają nas w przekonaniu że zarządzanie służbą zdrowia na Pomorzu jest niewłaściwe. Skandalem jest, że radni sejmiku dowiadują się o takich planach z mediów. (...)
Atrakcyjna działka - ok. 7 hektarów - po Szpitalu Dziecięcym ma znaleźć nabywcę, a zaplanowane przenosiny odbywać się będą kosztem małych pacjentów. Zwracamy też uwagę, że radni Gdańska zmienili plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający rozbudowę szpitala w Oliwie w regionalne centrum zdrowia. Czy obecna niedawno na jubileuszu szpitala P. H. Zych-Cisoń mówiąc o perspektywach szpitala nie mówiła prawdy personelowi i pacjentom jedynej placówce na Pomorzu, w której prowadzone jest leczenie m.in. mukowiscydozy.


Według Danuty Sikory wicemarszałek Zych-Cisoń kompletnie nie panuje nad powierzonym jej zadaniami. - Mam nadzieję, że marszałek Struk, też polityk PO, wyciągnie wnioski z tego co dzieje się w pomorskiej służbie zdrowia. Jeśli nie dojdzie do odwołania osoby dezorganizującej opiekę medyczną i wywołującej niebezpieczny dla pacjentów chaos, złożymy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji sejmiku poświeconej sytuacji w tym segmencie polityki społecznej.
Hanna Zych-Cisoń funkcję w zarządzie woj. pomorskiego pełni już drugą kadencję. Jest odpowiedzialna za komrecjalizacje pomorskiej służby zdrowia. Działaczka PO bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jej koleżanka z partii Joanna Mucha uważała, że nie należy przesadzać z leczeniem starszych ludzi. Ona samo z kolei wyraziła pogląd, że nie remontuje się starych szpitali. Budynek przy ul. Polanki ma 40 lat.

(mak)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież