Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lądowisko Zych-Cisoń. Działka lepsza niż szpital

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2016 17:57

Historia z pomorskiego piekła rodem.


Szpital dziecięcy im. Macieja Płażyńskiego przy ul. Polanki. Na pięknej działce pod lasem. Między domem pogodnej starości, sanatorium i szpitalem marynarki wojennej. W otulinie lasu oliwskiego. Jak znalazł dla dewelopera. Jeden się już odezwał. Wie jak zmienić plan zagospodarowania, by grunt dał  komercyjną rentę i dywidendę.


altDo sprzedaży rwie się Hanna Zych-Cisoń, słynna marszałkowska "siusiumajtka", jak się przedstawiła publiczności. Mniejsza o majtki marszałkini, obawy budzi wyposażenie głowy. Nie podoba jej się szpital za który odpowiada. Nagle wydał się jakiś stary, ciasny, choć niedawno remontowany - odnowiono elewacje, dowożono sprzęt.


Nieźle leczą nasze dzieci, mówią rodzice. I w otoczeniu, które sprzyja powrotowi do zdrowia.


altNowy szpital powstanie przy kombinacie na Zaspie. Kasy nie ma, ale będzie. Deweloper zapłaci i poczeka. Środowisko polityczne jest jednorodne, plan się tak przyfastryguje, że wszyscy wyjdą na swoje. Powstaną jakieś nowe "organy oliwskie"; jak będzie kłopot pomoże Ryszard Gruda, który nawet na pogrzebie rozdaje wizytówki...


Dzieciom będzie bezpieczniej, bo na Zaspie już jest lądowisko dla helikopterów, a na Polankach nie ma. Argument ten niesłusznie uspokoił Piotra Kowalczuka, zastępcę P. Adamowicza, choć wydawało się, że od nieudanego zamachu na Pałac Młodzieży lepiej widzi Gdańsk.


altWyjaśniam:
Przy ul. Polanki 119 lądowiska rzeczywiście nie ma - lądowisko, i to czynne, jest przy ul. Polanki 117. W linii prostej ok. 80 metrów. Zych-Cisoń okłamuje opinie publiczną, podając do wierzenia nieprawdę potrzebą w celach biznesowych. Albo niedowidzi, a na wizytę u okulisty musi czekać dwa lata. Wystarczy, żeby budynek oczyścić z chorych smarkaczy i dać robotę murarzom.


Gentryfikacja Oliwy - i Oliwian - postępuje w najlepsze, choć niektórzy nazywają to gniciem władzy publicznej, której biznesowe marzenia mylą się ze służbą publiczną.


Płażyński, polityk na krzywdę i niesprawiedliwość wyczulony, zamiast szpitala będzie miał willę swojego imienia.


Marek Formela
PS. Radę nadzorczą szpitala, który, jak każdy na Pomorzu, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością polityczną hierarchów PO, co udostępnia różne kombinacje komercyjne tworzą: Anna Stasierska, pracownik marszałka, radna Sopotu, która porzuciła opozycyjny "Kocham Sopot", Teresa Zarębska, żona eksmarszałka Jana Zarębskiego i Mirosław Molski, b. starosta nowodworski z PSL.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież