Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Frekwencja zaskoczyła organizatorów Gdańsk Biega 2012 - GALERIA

Ponad 4500 osób wzięło udział w czwartej edycji plenerowej imprezy GDAŃSK BIEGA. Jest to swoisty rekord, o sto procent większy od ubiegłorocznej frekwencji uczestników tego biegu. Ta ilość zaskoczyła organizatorów, którzy przygotowali znacznie mniej, bo tylko 2,5 tys. czerwonych koszulek z napisem GDAŃSK BIEGA 2012.

GALERIA


W wyjątkowo słoneczną niedzielę, 4 listopada na plażę w Brzeźnie przybyli licznie nie tylko gdańszczanie. Razem z nimi pojawiły się osoby z różnych miast z całej Polski. Rejestrując się poprzez Internet trzeba było podać swoje dane, wraz z datą urodzenia i miejscem zamieszkania. I dzięki temu organizatorzy dokładnie wiedzą, że na GDAŃSK BIEGA 2012 przyjechali także uczestnicy z: Elbląga, Inowrocławia, Konstancina Jeziornej, Krosna Odrzańskiego, Lublina, Ogrodników, Szklarskiej Poręby, Świnoujścia, Tarnobrzega, Torunia, Warszawy, Wągrowca, Włocławka, Zielonej Góry, Złotowa. Obecność zamanifestowali również biegacze z tak odleglejszych miejsc, jak kanadyjskie Vancouver czy Armenia. Bieg poprzedziła solidna rozgrzewka.


altGDAŃSK BIEGA, impreza organizowana przez Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska oraz MOSiR w Gdańsku, to wydarzenie wyjątkowe. Mimo, że nie ma tu klasyfikacji, pomiaru czasu, medali na mecie to chętnych na wspólne pokonanie 3 lub 6 kilometrów nie brakuje. Co więcej, każdego roku stale ich przybywa. Progres frekwencji w porównaniu do ubiegłorocznej – 2345 osób – jest znaczny i pokazuje, że większość społeczeństwa lubi biegać, szczególnie w tak wspaniałej, nadmorskiej scenerii.


altBiegli i młodsi, i starsi, całe rodziny, grupki znajomych, z dziećmi w wózkach czy z psami. Do stawki dołączyli też zaproszeni przez organizatorów goście: posłanka Iwona Guzowska, wioślarz Adam Korol z rodziną (na zdjęciu powyżej), Maciej „Gleba” Florek. Pojawili się także młodzi siatkarze Trefla Gdańsk. – Po meczu stwierdziliśmy, że sobie pobiegniemy w niedzielę po plaży. W sezonie przygotowawczym dużo biegamy, także tu nad
morzem. Odpoczywamy na sportowo – opowiadali po biegu zawodnicy Młodej Ligii.


altPobiegł także Tomasz Czubak, były lekkoatleta i złoty medalista w sztafecie biegowej 4x400 m z Sewilli 1999 rok. – Często i dużo biegam. Dziś postanowiłem zrobić dwa kółka, bo dotąd w GDAŃSK BIEGA zaliczałem tylko 3 km. Jak widzi się aż tylu biegaczy to usta same składają się do uśmiechu, a na mecie ten uśmiech jest jeszcze szerszy. Fantastyczna impreza!


altByła sportsmenka, obecnie poseł Iwona Guzowska również podkreślała wspaniałą atmosferę i fantastyczną pogodę, do której impreza ma wyjątkowe szczęście.


alt


Na mecie każdy uczestnik wrzucał do specjalnej skrzynki kupon, który następnie brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: rowerów, tabletów, nawigacji samochodowych, bonów zakupowych, rejsów do Szwecji, karnetów do rodzinnego centrum rozrywki, biletów na mecze siatkówki, kart członkowskich do fitness clubu. Ich łączna pula wyniosła przeszło 20 tys. zł.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież