Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Jaworski: Gdańszczanie zasługują na odzyskanie swojego miasta

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 28 listopada 2014 13:35

Z Andrzejem Jaworskim, kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski  


- W końcówce kampanii, przed drugą turą wyborów, Gdańsk odwiedził Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Mówił o terenach stoczniowych, o historii, ale i o koniecznej zmianie stylu sprawowania władzy. Dla waszej partii rywalizacja w Gdańsku ma wymiar symboliczny?
Andrzej Jaworski: W czasie naszej kampanii oraz w wystąpieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego padły tezy o konicznej zmianie w Gdańsku. Nasze miasto zasługuje na więcej. To przekonanie coraz powszechniejsze. W Gdańsku doprowadziliśmy do umieszczenia na naszych listach osób z różnych środowisk. Często bez partyjnej legitymacji. Stworzyliśmy też swoisty pakt kandydatów startujących z różnych list oraz kontrkandydatów Pawła Adamowicza, którzy postanowili poprzeć koncepcję zmiany w Gdańsku i poprzeć moją kandydaturę. Tak, by łącząc nasze siły, wreszcie zrealizować program Gdańska dla gdańszczan wbrew programowi wymyślanemu ad hoc przez Pawła Adamowicza.


- Sojusz za zmianą opiera się na propozycji zmiany stylu zarządzania, czyli na otwarciu urzędu na sprawy mieszkańców? Czy kandydat Jaworski ma patent na skruszenie – jak mówi, wieży z kości słoniowej, opartej na wiernej drużynie urzędników z nadania kontrkandydata, który od 16 lat „prezydentuje” Gdańskowi?  
Andrzej Jaworski: W pierwszej turze wyborów opozycyjni kandydaci pokazali, że potrafią zjednać dla programu zmian 55 procent mieszkańców Gdańska. Nad tym nawet Paweł Adamowicz nie może przejść obojętnie. Stąd i jego nerwowe ruchy, unikanie debat w TVP Info i RMF FM. To dowód arogancji i lekceważenia wyborców. Jego sztabowcy jak i sam Adamowicza  nie spodziewali się, że do drugiej tury dojdzie. Mam nadzieję, że prawo i sprawiedliwość choć późno to w Gdańsku zatriumfuje.


alt- Czy to nie naiwna wiara? Symbolem grodu nad Motławą stał się przecież obraz włodarzy z PO targających po płycie lotniska samolot firmy OLT należącej swego czasu do piramidy finansowej Amber Gold?
Andrzej Jaworski: Wierzę w gdańszczan, którzy chcą zmiany. Doprowadzili już do tego, że jest druga tura wyborów. Proszę więc, by zmobilizowali się i poszli do wyborczych urn. Nie oddajmy walkowerem wyniku i możliwości zmiany. Raz na czerty lata jest możliwość jej dokonania.  


- Obywatele przy skali nieprawidłowości, z jaką spotkali się 16 listopada, mają powody, by zastanawiać się nad pójściem do wyborów…
Andrzej Jaworski: Zostając w domach spełniliby oczekiwania, tych, którzy do tego niespotykanego zamieszania doprowadzili. Jestem przekonany, że gdańszczanie widzą możliwość zmiany i szansę na to, by na powrót być miastem ze złotych czasów Hanzy. Budowała ją kupiecka zaradność i praca rzemieślników. Oprócz zbytków wybudowanych przez Pawła Adamowicza, jak teatr szekspirowski i ECS, mamy na szczęście małe i średnie firmy, a Gdańsk zamieszkują ambitni gdańszczanie. Ich głosy będą się liczyły.   


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież