"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Andrzej Jaworski: Gdańszczanie zasługują na odzyskanie swojego miasta

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 28 listopada 2014 13:35

Z Andrzejem Jaworskim, kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski  


- W końcówce kampanii, przed drugą turą wyborów, Gdańsk odwiedził Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Mówił o terenach stoczniowych, o historii, ale i o koniecznej zmianie stylu sprawowania władzy. Dla waszej partii rywalizacja w Gdańsku ma wymiar symboliczny?
Andrzej Jaworski: W czasie naszej kampanii oraz w wystąpieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego padły tezy o konicznej zmianie w Gdańsku. Nasze miasto zasługuje na więcej. To przekonanie coraz powszechniejsze. W Gdańsku doprowadziliśmy do umieszczenia na naszych listach osób z różnych środowisk. Często bez partyjnej legitymacji. Stworzyliśmy też swoisty pakt kandydatów startujących z różnych list oraz kontrkandydatów Pawła Adamowicza, którzy postanowili poprzeć koncepcję zmiany w Gdańsku i poprzeć moją kandydaturę. Tak, by łącząc nasze siły, wreszcie zrealizować program Gdańska dla gdańszczan wbrew programowi wymyślanemu ad hoc przez Pawła Adamowicza.


- Sojusz za zmianą opiera się na propozycji zmiany stylu zarządzania, czyli na otwarciu urzędu na sprawy mieszkańców? Czy kandydat Jaworski ma patent na skruszenie – jak mówi, wieży z kości słoniowej, opartej na wiernej drużynie urzędników z nadania kontrkandydata, który od 16 lat „prezydentuje” Gdańskowi?  
Andrzej Jaworski: W pierwszej turze wyborów opozycyjni kandydaci pokazali, że potrafią zjednać dla programu zmian 55 procent mieszkańców Gdańska. Nad tym nawet Paweł Adamowicz nie może przejść obojętnie. Stąd i jego nerwowe ruchy, unikanie debat w TVP Info i RMF FM. To dowód arogancji i lekceważenia wyborców. Jego sztabowcy jak i sam Adamowicza  nie spodziewali się, że do drugiej tury dojdzie. Mam nadzieję, że prawo i sprawiedliwość choć późno to w Gdańsku zatriumfuje.


alt- Czy to nie naiwna wiara? Symbolem grodu nad Motławą stał się przecież obraz włodarzy z PO targających po płycie lotniska samolot firmy OLT należącej swego czasu do piramidy finansowej Amber Gold?
Andrzej Jaworski: Wierzę w gdańszczan, którzy chcą zmiany. Doprowadzili już do tego, że jest druga tura wyborów. Proszę więc, by zmobilizowali się i poszli do wyborczych urn. Nie oddajmy walkowerem wyniku i możliwości zmiany. Raz na czerty lata jest możliwość jej dokonania.  


- Obywatele przy skali nieprawidłowości, z jaką spotkali się 16 listopada, mają powody, by zastanawiać się nad pójściem do wyborów…
Andrzej Jaworski: Zostając w domach spełniliby oczekiwania, tych, którzy do tego niespotykanego zamieszania doprowadzili. Jestem przekonany, że gdańszczanie widzą możliwość zmiany i szansę na to, by na powrót być miastem ze złotych czasów Hanzy. Budowała ją kupiecka zaradność i praca rzemieślników. Oprócz zbytków wybudowanych przez Pawła Adamowicza, jak teatr szekspirowski i ECS, mamy na szczęście małe i średnie firmy, a Gdańsk zamieszkują ambitni gdańszczanie. Ich głosy będą się liczyły.   


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież