W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mieczysław Struk marszałkiem województwa na kolejną kadencję

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 grudnia 2014 19:50

Nie było niespodzianek podczas nadzywczajnego posiedzenia Sejmiku Województwa Pomorskiego. Na kolejną kadencję wybrano Mieczysława Struka. - Nie zwykłem obiecywać rzeczy, których nie jestem w stanie zrobić - mówił zaraz po ogłoszeniu wyniku głosowania.


- Mamy prawo być dumni z naszego regionu. Dynamiczny przyrost naturalny, wysokie zarobki i standard życia. To zasługa samorządu terytorialnego - wymieniał Mieczysław Struk jeszcze przed głosowaniem. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem na to stanowisko. - Ten sukces został jednak uzyskany wspólnie z opozycją. Mam nadzieję, że dalej będziemy działać wspólnymi siłami dla dobra województwa, na pewno znajdziemy konsensus. W mojej wizji na następną kadencję jest poprawa dostępności drogowej i kolejowej, droga S6 do Słupska czy obwodnica metropolitalna. To wszystko ma poprawić dojazd z regionu do Trójmiasta - mówił Struk.


- To wszystko jest możliwe, bo do ostatniej chwili walczyliśmy o wysokość kontraktu terytorialnego, który ostatecznie opiewa na 31 miliardów złotych. To nie są mrzonki. Ponadto chcemy poprawić jakość kształcenia na wszystkich poziomach. Chcemy przez to zwiększyć konkurencyjność naszych uczelni względem reszty kraju, ale i zagranicy. Nie można jednak zapominać o zawodach, stąd plan powstania sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych - kontynuował swoją przemowę Mieczysław Struk. - W ostatnich czterech latach przeznaczyliśmy ogromne, bo aż 330 milionów złotych, środki na służbę zdrowia, a dzięki przekształceniu szpitali w dziesięc spółek prawa handlowego zaoszczędzono 72 miliony złotych, dzięki czemu zmniejszył się dług placówek. Mamy zamiar kontynuować tę drogę.


Mieczysław Struk zyskał 24 głosy poparcia w głosowaniu tajnym. Opozycja wstrzymała się od głosu. - Cieszy mnie, że nie były to głosy przeciw, bo świadczy to o pewnym zaufaniu. Nie zakładacie z góry, że mam zły pomysł, tylko chcecie zobaczyć, przyjrzeć się. To dla mnie dużo znaczy i nie ma w tym cienia hipokryzji - zaznaczył Struk.


Ponadto do porządku obrad włączono wybór Zarządu Województwa, cyzli wicemarszałków oraz jego członków. Tu również było bez niespodzianek. Wicemarszałkami zostali Wiesław Byczkowski (25 głosów za, 7 wstrzym.) i Krzysztof Trawicki (25 głosów za, 7 wstrzym.), zaś na członkami Hanna Zych-Cisoń (25 głosów za, 7 wstrzym.) oraz Ryszard Świlski (22 gosy za, 10 wstrzym.). Zatem we władzach Sejmiku Wojewódzkiego zostało utrzymane status quo. Zarówno personalnie, jak i mentalnie.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież