Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Mieczysław Struk marszałkiem województwa na kolejną kadencję

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 grudnia 2014 19:50

Nie było niespodzianek podczas nadzywczajnego posiedzenia Sejmiku Województwa Pomorskiego. Na kolejną kadencję wybrano Mieczysława Struka. - Nie zwykłem obiecywać rzeczy, których nie jestem w stanie zrobić - mówił zaraz po ogłoszeniu wyniku głosowania.


- Mamy prawo być dumni z naszego regionu. Dynamiczny przyrost naturalny, wysokie zarobki i standard życia. To zasługa samorządu terytorialnego - wymieniał Mieczysław Struk jeszcze przed głosowaniem. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem na to stanowisko. - Ten sukces został jednak uzyskany wspólnie z opozycją. Mam nadzieję, że dalej będziemy działać wspólnymi siłami dla dobra województwa, na pewno znajdziemy konsensus. W mojej wizji na następną kadencję jest poprawa dostępności drogowej i kolejowej, droga S6 do Słupska czy obwodnica metropolitalna. To wszystko ma poprawić dojazd z regionu do Trójmiasta - mówił Struk.


- To wszystko jest możliwe, bo do ostatniej chwili walczyliśmy o wysokość kontraktu terytorialnego, który ostatecznie opiewa na 31 miliardów złotych. To nie są mrzonki. Ponadto chcemy poprawić jakość kształcenia na wszystkich poziomach. Chcemy przez to zwiększyć konkurencyjność naszych uczelni względem reszty kraju, ale i zagranicy. Nie można jednak zapominać o zawodach, stąd plan powstania sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych - kontynuował swoją przemowę Mieczysław Struk. - W ostatnich czterech latach przeznaczyliśmy ogromne, bo aż 330 milionów złotych, środki na służbę zdrowia, a dzięki przekształceniu szpitali w dziesięc spółek prawa handlowego zaoszczędzono 72 miliony złotych, dzięki czemu zmniejszył się dług placówek. Mamy zamiar kontynuować tę drogę.


Mieczysław Struk zyskał 24 głosy poparcia w głosowaniu tajnym. Opozycja wstrzymała się od głosu. - Cieszy mnie, że nie były to głosy przeciw, bo świadczy to o pewnym zaufaniu. Nie zakładacie z góry, że mam zły pomysł, tylko chcecie zobaczyć, przyjrzeć się. To dla mnie dużo znaczy i nie ma w tym cienia hipokryzji - zaznaczył Struk.


Ponadto do porządku obrad włączono wybór Zarządu Województwa, cyzli wicemarszałków oraz jego członków. Tu również było bez niespodzianek. Wicemarszałkami zostali Wiesław Byczkowski (25 głosów za, 7 wstrzym.) i Krzysztof Trawicki (25 głosów za, 7 wstrzym.), zaś na członkami Hanna Zych-Cisoń (25 głosów za, 7 wstrzym.) oraz Ryszard Świlski (22 gosy za, 10 wstrzym.). Zatem we władzach Sejmiku Wojewódzkiego zostało utrzymane status quo. Zarówno personalnie, jak i mentalnie.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież