Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gala Evening Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
sobota, 09 marca 2013 16:51

W trzech kategoriach - małych, średnich i dużych przedsiębiorstw gdańskiego Pomorza wyłoniono i uhonorowano statuetkami trzy najlepsze firmy. Te zaszczyty przypadły kolejno następującym firmom Inwestpol Consulting, Cemet Ltd. oraz Dr. Oetker Polska z Gdańska.


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 8 marca podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo. Pracodawcy Pomorza, zrzeszający około 600 firm, przyznali również nagrody w konkursie „Pomorski Pracodawca Roku 2012".


altPrezes Zarządu Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki, powiedział na wstępie, że obowiązkiem pracodawców jest nie tylko terminowe płacenie podatków i zobowiązań finansowych, ale również tworzenie właściwych warunków pracy i możliwości rozwojowych pracowników. - Chcemy doceniać firmy, które potrafią osiągać zysk, dynamicznie się rozwijają, ale nie zapominają o etyce i odpowiedzialności społecznej, szczególnie w stosunku do swoich pracowników. Stałe dokształcanie zespołów pracowniczych, wyławianie liderów oraz nacisk na innowacyjność umożliwi nam zbliżenie się do krajów wysoko rozwiniętych. Tegoroczny konkurs cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, a każdy z pracodawców wskazany przez komisję konkursową to Primus Inter Pares. Laureatami tegorocznej edycji są wszyscy wyróżnieni i nominowani, ale w tym roku postanowiliśmy wyróżnić wręczając statuetkę firmom po jednej w każdej z kategorii.


altW kategorii małe przedsiębiorstwo, zatrudniające do 50 pracowników, statuetka Pomorski Pracodawca Roku 2012 trafiła do firmy Inwestpol Consulting z Gdańska. Oferuje ona maszyny i urządzenia dla przemysłu mięsnego do wielu krajów świata, zatrudniając 13 osób. - Dziękuję za nagrodę. Ma ona dla mnie szczególne znaczenie, bo właśnie zbliża się okrągła rocznica mojej działalności. Dokładnie dwadzieścia lat temu 11 marca 1993 roku wystawiłem swoją pierwszą fakturę, powiedział Kazimierz Sokołowski, prezes Inwestpol Consulting (na zdjęciu powyżej).
Laureatami w tej kategorii zostały także trzy inne gdańskie firmy: Aiton Caldwell z branży telekomunikacyjnej, zatrudniająca 47 osób, BMB Santech, która mając 31 osobową załogę „uciepłowniła” Władysławowo, i firma doradcza oferująca nowoczesne rozwiązania Insoft Consulting.


altW kategorii średnie przedsiębiorstwo zatrudniające od 50 do 250 osób główną nagrodę zdobyła spółka Cemet Ltd. z Gdańska, z branży metalowej, zatrudniająca 114 osób. - To był najlepszy rok dla naszej firmy, a ta nagroda jest zwieńczeniem naszych wysiłków. Dlatego apeluję, nie dajmy się uprawianej propagandzie kryzysu, powiedział Kazimierz Lewandowski, prezes Cemet Ltd (na zdjęciu powyżej).


Nagrody w tej kategorii otrzymały także firmy Łączpol z branży telekomunikacyjnej, zatrudniająca 162 osoby, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Zieleń sp. z o.o. (zatrudnia 229 osób), która powstała w wyniku przekształcenia z Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleń w Gdańsku, oraz powstały w 1998 roku portal Trojmiasto.pl, zatrudniający 65 osób.


altW kategorii duże przedsiębiorstwo, główną nagrodą wyróżniono firmę Dr. Oetker Polska z Gdańska, która zatrudnia 663 osoby. Robert Zieliński (na zdjęciu powyżej), podziękował za uznanie i statuetkę, a także  podziękował pracownikom. Dodał, że niezmiennie i nieustannie liczy na konsumentów. Laureatami w tej kategorii zostali także ochroniarska firma Ares Service z Gdańska, zatrudniająca 344 osoby, Iglotex z Skórcza, który jest czołowym producentem i dystrybutorem żywności mrożonej w Polsce zatrudniając 379 osób oraz firma Poldanor z Przechlewa, produkująca roślinność i trzodę chlewną, zatrudniając 533 osoby.


altW tym roku z inicjatywy „Human Concept & Solutions" przyznano nagrody specjalne „Pracodawca z Wyboru" dla firm wyróżniających się działalnością na rzecz pracowników w zakresie podnoszenia kwalifikacji i poprawy warunków pracy.


Nagrody te otrzymali HK Finance & Accouting z Gdańska (usługi księgowe i doradztwo finansowe), Elewacje SA z Gdańska (konserwacja i renowacja zabytków) oraz Iglotex SA ze Skórcza.
- Pracodawca z Wyboru, jak stwierdził Zbigniew Canowiecki, to inicjatywa mająca na celu szerzenie idei, że pracownik jest największą wartością firmy.


altTegoroczna gala miała wyjątkowo uroczystą oprawę. Poprowadził ją red. Piotr Świąc z TVG. Do wielkiej ciekawie podświetlonej hali Amber Expo przybyło ponad 400 osób, które zasiadły przy okrągłych stołach. Dla przykładu wedle uznania przez organizatorów wraz z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem zasiadał prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Paweł Orłowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz twórca Encyklopedii Gdańska Cezary Windorbski, prezes Fundacji Gdańskiej. Po przeciwnej stronie głównego przejścia pomiędzy stolikami zasiadał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz ze Zbigniewem Jasiewiczem, dyrektorem TVP S.A Oddział w Gdańsku. Przy oddzielnych stolikach zasiadali również dwaj wiceprezydenci Gdańska Maciej Lisicki i Andrzej Bojanowski.


altGościem specjalnym, zasiadającym przy stoliku nr 1 był aktor Marek Kondrat, który wiele i bardzo ciekawie mówił o historii produkcji i spożywania różnych gatunkowo win. Podczas gali serwowano wino białe Ketu Bay Sauvignon Blanc oraz czerwone Recoletas Valdecampana Crianza.


altGościom wieczór umilał rewelacyjny 6-osobowy zespół muzyczny Riverboat Ramblers Swing Orchestra ze znakomitym solistą Siergiejem Kruczkowem.


altO menu zadbał szef gastronomi restauracji Amber Side Jarosław Roszak (na zdjęciu z lewej w rozmowie ze Zbigniewem Canowieckim), który na przystawkę na zimno przygotował Carpaccio z łososia z kompozycją sałat i oliwą truflową, zaś jako danie główne do wyboru halibut pachnący ziołami z dzikim ryżem i sosem porowo-krewetkowym lub polędwiczki wieprzowe pieczone w ziołach z musem serowym.


Patronat honorowy nad imprezą sprawowali marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, którego zastępował na gali Ryszard Świlski oraz wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który już zwyczajowo miał najkrótsze przemówienie publiczne.

Wła-49
Zdjęcia Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież