E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Finansowe portfolio posła Rutki

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 lipca 2023 07:17

Czy poseł Marek Rutka, b. asystent R. Biedronia, b. członek rad nadzorczych słupskich spółek komunalnych, złożył rzetelne oświadczenie majątkowe? W dokumencie za rok 2022 nie ma ani słowa o wynagrodzeniu z Rady Mediów Narodowych, której jest członkiem od lipca ub. roku.


Lektura ostatniego oświadczenia majątkowego posła Lewicy wzbudza niedosyt. Marek Rutka co prawda sprawozdaje, że jako parlamentarzysta zarobił w 2022 roku 198 tys. złotych, brak natomiast w dokumencie wskazania jakie wynagrodzenie otrzymał z racji obradowania od lipca 2022 w Radzie Mediów Narodowych.


Instrukcja wypełniania oświadczeń nakazuje publikację dochodów z każdego źródła z zaznaczeniem kwoty. Funkcja w Radzie Mediów Narodowych, jak wynika z oświadczeń Joanny Lichockiej czy Roberta Kwiatkowskiego, też parlamentarzystów i członków RMN, gwarantuje niezależnie od uposażenia sejmowego, osobne 71-72 tys. złotych rocznie. To może oznaczać, że poseł M. Rutka nie wykazał ok. 30 tys. złotych swoich dodatkowych dochodów. Lub... że kumuluje je w łącznym obrachunku. Kłóci się to z instrukcją, ale pozwala kamuflować intratność dodatkowego zajęcia publicznego polityka socjaldemokracji.


M. Rutka nie opisuje też osobno w oświadczeniu swoich diet sejmowych. Ich część, 36 tys. złotówek, nie podlega, dodajmy, opodatkowaniu. Czy uchybienie takie mogły nie ujść uwadze stażystów z CBA skoro w finansowym portfolio posła Rutki są dochody ze zleceń i wynajmu mieszkań - łącznie 60 tys. zł., 30 tys. złotych odszkodowania za szkodę komunikacyjną, a nawet 50 tys. wsparcia od najbliższej rodziny?


Występując w programie "Wywiadówka" red. Małgorzaty Rakowiec w TVP 3 Gdańsk Marek Rutka domagał się od uczestników życia politycznego pełnej transparentności. Jak ujawniła wtedy "Gazeta Gdańska" M. Rutka, podówczas koordynator "Wiosny RB" w Gdyni i Słupsku, nie ujawniał opinii publicznej, że jego polityczny przełożony, prezydent Słupska Robert Biedroń powoływał go do dwóch rad nadzorczych spółek komunalnych w tym mieście.


W programie "Wiosny RB" można było przeczytać, że lokalne media, które w swojej działalności promują demokrację i "patrzą władzy na ręce będą mogły liczyć na wsparcie finansowe w postaci grantów".


I bez grantów też można...

(gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież