Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

ETER-MED bez kontraktu na nefrologię, laryngologię, okulistykę

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 czerwca 2013 18:38

Kilka dni temu NFZ ogłosił wyniki konkursu na opiekę specjalistyczną. Wyniki te wywołały szeroki odzew. Przedstawiamy stanowisko ETER-MED.Kuriozalne wyniki konkursu na specjalistkę oraz badania diagnostyczne (tomografia komputerowa) mogą zadziwiać, budzić oburzenie.

Nasze odwołanie w zakresie tomografii komputerowej p. dyr. Kawińska odrzuciła nie ustosunkowując się do wielu zarzutów. Czytając uzasadnienie odrzucenia miało się wrażenie, że było pisane na zasadzie „kopiuj -€“ wklej”.  Dlatego w ostatni piątek złożyliśmy odwołanie do p. prezes Centrali NFZ. Nie akceptujemy użycia argumentów służących z góry założonej tezie: „skutecznie odrzucić odwołanie oferenta”.

Dla przypomnienia, oferta ETER-MED-u na tomografię komputerową została odrzucona. Na całe miasto Gdańsk, Sopot oraz Powiat Gdański€“ NFZ wybrał zaledwie dwóch świadczeniodawców prowadzących łącznie 4 pracownie tomografii komputerowej -€“ w tym jednego, przeciwko któremu prowadzi się postępowanie prokuratorskie w sprawie zarażenia pacjentów żółtaczką.

Pracownia badań tomokomputerowych przy ul. Jaskółczej ma bardzo nowoczesny japoński tomograf komputerowy, używający tylko minimalnej dawki promieniowania podczas badania i skanującym warstwy ciała co pół milimetra (standardem w naszym województwie jest skanowanie co 1 milimetr).

Wszystko po to aby dokładnie zbadać, najmniej naświetlać, najlepiej zdiagnozować.

Czy NFZ powinien być pozbawiony empatii wobec chorych pacjentów i zasłaniać się ciągle tylko paragrafami, zarządzeniami, ustawami, cyferkami i procentami? Przecież NFZ nie jest zwolniony z myślenia! Jest ogólne niezadowolenie społeczne. Czy NFZ potrafi sobie wyobrazić unieruchomionego pacjenta, schorowanego zamieszkałego na Dolnym Mieście w Gdańsku, który aby wykonać badanie TK musi najpierw pojechać do UCK ze skierowaniem i tam je zostawić i z wielkim niepokojem oczekiwać na telefon zawrotny (bo jeszcze nie rejestrują).

Wynik konkursu na specjalistkę też może oburzać. ETER-MED-owi zabrano nefrologię, laryngologię, okulistykę…

Całe duże dzielnice pozbawiono specjalisty...

NEFROLOGIA:
NFZ uczynił z UCK monopolistę. NFZ uznał ofertę zadłużonego UCK za najbardziej wiarygodną!  Pacjenci rejestrują się do na nas już na lipcowe komercyjne wizyty, mówiąc, że do UCK nie sposób się zarejestrować na NFZ. Czy pani Dyrektor NFZ sprawdziła jak się można zarejestrować się do UCK i czy to kryterium przeważało, że całość pieniędzy dała tylko jednemu zadłużonemu molochowi „Akademii Medycznej”. czy to na pewno jest dobro Pacjenta?

OKULISTYKA:
Dlaczego NFZ biernie się przygląda jak kontrakty tracą dobre poradnie, a dostają je przede wszystkim zakłady optyczne, które z badaniem, diagnozowaniem i leczeniem (poza doborem okularów) nie mają nic wspólnego? Trzeba być pozbawionym wszelkiej wrażliwości, aby mówić, że tu chodzi o dobro Pacjenta, że wygrali najlepsi, że wygrała jakość.

W ETER-MED-zie jest  najlepszy sprzęt, najlepsi specjaliści, certyfikat ISO. Czy NFZ potrafi sobie siebie wyobrazić, osobę będącą na wózku inwalidzkim w wieku 75 lat, i przemieszczającą się z trudem z Dolnego Miasta do Wrzeszcza na badanie wzroku? Czy ktoś w tym NFZ nie zwariował, pozbawiając całe ogromne dzielnice jedynych specjalistów?

Czy ktoś z urzędników NFZ może się przebudzić i zobaczyć, że dobro Pacjenta często mylą ze swoim dobrem, z własną łatwizną i brakiem przygotowania do tematu?

NFZ nie jest zwolniony z myślenia, a jest wręcz zobowiązany jest do bycia czujnym, czy kryteria oceny ofert są właściwe, czy Pacjenci będą zadowoleni ze zmian, które im się zaserwuje. Skoro ogłoszone kryteria wypaczają na Pomorzu dobro Pacjenta, jego zdrowie, dostępność do badań, urzędnik NFZ powinien siedzieć już od lutego w Warszawie i doprowadzać do zmian tych kryteriów.

Nie może być tak, że kryterium pt. „jakość” w tomografii szpitalowi daje 20 pkt w ocenie oferty, jeżeli dana pracownia wykonała 5000 badań w poprzednim roku. Jak ta jakość jest uwidoczniona? Masową produkcją badań?, a może jest ustawiona pod konkretny podmiot, który miał wcześniej kontrakt na przesiewowe badanie TK?

Jak to się dzieje, że świadczeniodawca ETER-MED posiadający jako jedyny na Pomorzu super nowoczesny tomokomputer japoński używający tylko minimalnej dawki promieniowania podczas badania i prześwietlający ciało co pół milimetra nie dostaje kontraktu, pomimo dzień wcześniej uzgodnienia ceny i ilości badań? NFZ , nie powinien udawać, że nie zna wyników Narodowego Instytutu Nowotworowego w Stanach Zjednoczonych, które mówi, że zbyt duże promieniowanie podczas badań TK wykazuje dowody na istnienie związku między tomografią a rakiem mózgu.  To, że japońska Toshiba najmniej napromieniowuje Pacjenta, to nie jest wg NFZ jakością  i dobrem Pacjenta?

Ale dość już psioczenia na NFZ. Często z podziwem patrzę na szeregowych urzędników NFZ, którzy w trudnych warunkach, jakie im serwuje Centrala z Warszawy, starają się często zrobić wszystko aby było możliwe jak najlepiej dla pacjentów. Wykonywali oni szereg telefonów do świadczeniodawców, aby dzielili się z innymi podmiotami leczniczymi zdobytymi punktami – tak aby jak najwięcej było poradni świadczących porady specjalistyczne.

Prawdą jest także, to że kryteria oceny ofert  NFZ stworzył na podstawie aktów prawnych przygotowanych przez naszych polityków z Ministerstwa Zdrowia, które teraz tak bardzo nabrało wody w usta.

Politycy, pod naciskiem mediów,  krzyczą, na NFZ, mówią, że pani Kawińska jest  bee, piszą listy oburzenia. Ale może to należy krzyczeć na pana Arłukowicza i Neumana?

Przecież źródłem całego zamieszania jest Ministerstwo Zdrowia, które ze schorowanych pacjentów uczynił po raz kolejny poligon doświadczalny dla swoich kretyńskich pomysłów.

NFZ nie dał kontraktu na badania przeprowadzane na nowoczesnym "japończyku".
Jest to jedyny na pomorzu japoński tomograf używający podczas badania tylko minimalnej dawki promieniowania oraz skanujący warstwy co pół milimetra (standardem w Pomorskim jest 1 mm)

Od dnia 26 czerwca od godz. 7 zaczynamy rejestrowanie na odpłatną tomografię komputerową na kolejne półrocze.

W dniach od 26  do 28 czerwca opłacając badanie, które ma być wykonane po 1 lipca, dla Pacjentów przygotowaliśmy specjalny rabat.
Andrzej Lato
Centrum Zdrowia ETER-MED


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież