Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 listopada 2021 14:55

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w tym również w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromiejskie 69, otwarto stanowiska do spraw profilaktyki i promocji zdrowia.


W samoobsługowych kioskach profilaktycznych dorośli mogą wykonać samodzielnie najważniejsze pomiary medyczne, które określają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Profesjonalni doradcy służą ponadto na miejscu pomocą przy analizie wyników pomiarów i zachęcają do udziału w programach profilaktycznych NFZ lub skorzystania z bezpłatnych diet od Funduszu.

alt


Kioski profilaktyczne są zamkniętą konstrukcją zapewniającą jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo osobom, które zdecydują się na wykonanie pomiarów:
- wzrostu
- masy ciała
- indeksu masy ciała, czyli BMI
- składu ciała
- ciśnienia tętniczego krwi.

alt


To podstawowe pomiary medyczne niezbędne do oceny ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne.


Analiza składu ciała pozwala poznać poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie. Pomiar ciśnienia tętniczego krwi ma pomóc w wykryciu nadciśnienia tętniczego, które bezpośrednio lub pośrednio jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.


Określony na postawie naszego wzrostu i wagi indeks masy ciała (BMI) jest istotny dla oszacowania zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca, czy też miażdżycą.


Anonimowe wyniki pomiarów drukowane są bezpośrednio w kiosku, a po ich wykonaniu istnieje możliwość omówienia ich na miejscu z doradcą od sprawa profilaktyki i promocji zdrowia. Kioski są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

alt


Ponadto doradcy na życzenie zainteresowanych osób udzielają dokładnych informacji o prowadzonych przez NFZ programach profilaktycznych (Profilaktyka 40 PLUS, portal diety.nfz.gov.pl) i doradzają, jak można się do nich zgłosić i z nich korzystać.


Aby uzyskać pomoc doradcy do spraw profilaktyki i promocji zdrowia oraz skorzystać z pomiarów w kiosku profilaktycznym wystarczy zapisać się przez stronę internetową pomorskiego NFZ (www.nfz-gdansk.pl) lub przez Telefoniczną Informację Pacjenta, dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590. W przypadku braku chętnych w konkretnym przedziale czasowym osoby przebywające na sali obsługi klienta mogą skorzystać bez zapisywania się z konsultacji doradcy i samoobsługowego kiosku profilaktycznego.


Korzystanie z najnowszej oferty NFZ jest bezpłatne. Możliwe jest też cykliczne odwiedzanie samoobsługowego kiosku profilaktycznego, co pozwoli zainteresowanym osobom w przyszłości systematycznie monitorować swoje parametry zdrowotne.


Punkt czynny jest w godzinach 9.00-12.30 i 13.00-15.30 od poniedziałku do piątku.

źródło nfz-gdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież