W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej... Kosztowna jazda Tuska » Jazda przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h kosztowała Donalda Tuska utratę prawa jazdy na tr... Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ » Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w ... W tygodniku „Sieci”: Polska nie pęknie! » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” prezydent RP Andrzej Duda mówi w specjalnym wywiadzie dla tygodnik... Berlin odpowiada "Gdańskiej": Tusk był u Merkel » Po naszej publikacji tyczącej aktywności byłego premiera, obecnego przewodniczącego Europejskiej Par... Prof. Vladimir Palko: w sporze z Komisją Europejską Polska powinna być... » Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym bro... Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel » Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk miał rozmawiać w Berlini...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 listopada 2021 14:55

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w tym również w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromiejskie 69, otwarto stanowiska do spraw profilaktyki i promocji zdrowia.


W samoobsługowych kioskach profilaktycznych dorośli mogą wykonać samodzielnie najważniejsze pomiary medyczne, które określają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Profesjonalni doradcy służą ponadto na miejscu pomocą przy analizie wyników pomiarów i zachęcają do udziału w programach profilaktycznych NFZ lub skorzystania z bezpłatnych diet od Funduszu.

alt


Kioski profilaktyczne są zamkniętą konstrukcją zapewniającą jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo osobom, które zdecydują się na wykonanie pomiarów:
- wzrostu
- masy ciała
- indeksu masy ciała, czyli BMI
- składu ciała
- ciśnienia tętniczego krwi.

alt


To podstawowe pomiary medyczne niezbędne do oceny ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne.


Analiza składu ciała pozwala poznać poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie. Pomiar ciśnienia tętniczego krwi ma pomóc w wykryciu nadciśnienia tętniczego, które bezpośrednio lub pośrednio jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.


Określony na postawie naszego wzrostu i wagi indeks masy ciała (BMI) jest istotny dla oszacowania zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca, czy też miażdżycą.


Anonimowe wyniki pomiarów drukowane są bezpośrednio w kiosku, a po ich wykonaniu istnieje możliwość omówienia ich na miejscu z doradcą od sprawa profilaktyki i promocji zdrowia. Kioski są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

alt


Ponadto doradcy na życzenie zainteresowanych osób udzielają dokładnych informacji o prowadzonych przez NFZ programach profilaktycznych (Profilaktyka 40 PLUS, portal diety.nfz.gov.pl) i doradzają, jak można się do nich zgłosić i z nich korzystać.


Aby uzyskać pomoc doradcy do spraw profilaktyki i promocji zdrowia oraz skorzystać z pomiarów w kiosku profilaktycznym wystarczy zapisać się przez stronę internetową pomorskiego NFZ (www.nfz-gdansk.pl) lub przez Telefoniczną Informację Pacjenta, dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590. W przypadku braku chętnych w konkretnym przedziale czasowym osoby przebywające na sali obsługi klienta mogą skorzystać bez zapisywania się z konsultacji doradcy i samoobsługowego kiosku profilaktycznego.


Korzystanie z najnowszej oferty NFZ jest bezpłatne. Możliwe jest też cykliczne odwiedzanie samoobsługowego kiosku profilaktycznego, co pozwoli zainteresowanym osobom w przyszłości systematycznie monitorować swoje parametry zdrowotne.


Punkt czynny jest w godzinach 9.00-12.30 i 13.00-15.30 od poniedziałku do piątku.

źródło nfz-gdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież