Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Jesień w ogrodzie" po raz 11.

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 września 2022 08:59

Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk odbyła się 11. edycja kiermaszu "Jesień w ogrodzie". Tak jak podczas poprzednich edycji imprezę odwiedziły tłumy gości.


"Jesień w ogrodzie" to idealna propozycja dla miłośników prac w ogrodzie. Można było na niej uzyskać fachową wiedzę o pielęgnacji ogrodu. Sprzedający chętnie dzielili się swoją wiedzą i udzielali odpowiedzi na różne pytania związane z pielęgnacją ogrodu. Można było skorzystać z fachowych porad specjalistów w zakresie pielęgnacji roślin, aktualnych trendów dotyczących roślin rabatowych, zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, nauczyć się jak w tradycyjny sposób przetwarzać żywność.

alt


alt


- Większość odwiedzających nasze stoisko przychodzi na zakupy - powiedział Andrzej Wiczanowski, Szkółka Roślin Ozdobnych MAHONIA. - Jesteśmy miejscową szkółką z okolic Wejherowa. Nasze wyhodowane roślin są zaaklimatyzowane do naszych, kaszubskich warunków. W ofercie mamy około 300 gatunków i odmian. Obecnie nie gasnącą popularnością cieszą się wszystkie byliny, kwitnące kwiaty. To jest teraz na topie w ogrodnictwie. Odchodzi się od iglaków, brabantów, żywopłotów. Coraz więcej osób zakłada rabaty z kwitnącymi bylinami. Przy okazji zakupów padają pytania o porady ogrodnicze. Najczęściej pada pytanie o dobór stanowiska czyli jak przygotować glebę pod nasadzenia i pielęgnację roślin po nasadzeniu, o nawożenie, przycinanie. To są podstawowe rzeczy które klienci chcą wiedzieć.

alt


altTak jak podczas poprzednich edycji impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Już przed oficjalnym otwarciem na terenie wystawy pojawiły się setki miłośników prac w ogrodzie, którzy przyjechali do Rënku aby uzyskać wiedzę o pielęgnacji ogrodu i dokonać zakupów.
- Przyjechałem na wystawę głównie na zakupy - powiedział pan Marek. - Głównym celem zakupowym są cebulki, których jest bardzo duży wybór. Z listy zakupów udało mi się kupić prawie wszystko. Przy okazji popatrzeć na propozycje wystawców i odpocząć. Ogródkiem zajmuję się już wiele lat więc z porad nie muszę korzystać.

alt


alt


- Na wystawę przyjechałam na zakupy i przy okazji dowiedzieć się trochę jak pielęgnować ogród - powiedziała pani Lucyna, która na wystawę przyjechała z rodziną. - Nie przygotowywałam listy zakupów. Przyjechałam i dopiero na miejscu odwiedzając stanowiska decydowałam się na zakupy. To czego szukaliśmy było.

alt


alt


Na kiermaszu można było skosztować miodów, miodów pitnych, nalewek, przetworów owocowych i warzywnych, dziczyzny, swojskich wędlin, nabiału, pieczywa.


alt


Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje dla najmłodszych takie jak: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, animacje - balonikowe zwierzątka, budka multimedialna do zdjęć, wata cukrowa, dwa rowery Blender Bike, dzięki którym można było zrobić orzeźwiające koktajle owocowe.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież