"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dulkiewicz koryguje po raz drugi...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 listopada 2020 22:08

Aleksandra Dulkiewicz złożyła pod koniec października korektę do oświadczenia majątkowego za rok 2019, które złożyła 5 miesięcy wcześniej. To druga już korekta składana przez prezydent Gdańska w tym roku.


Po P. Adamowiczu, M. Struku, B. Borusewiczu, K. Kleinie, to kolejna ważna postać ze środowiska pomorskiej Platformy Obywatelskiej, którą zawodzi pamięć przy wypełnianiu standardowego dokumentu.


Pierwsza korekta A. Dulkiewicz miała znaczenie marginalne - dotyczyła różnicy w kwocie limitu zadłużenie w jednym z banków i opiewała na... 500 złotych. Druga korekta ma już poważniejszy charakter. Podobnie jak wcześniej Mieczysław Struk czy Bogdan Borusewicz - wicemarszałek zapomniał też o lokacie na 400 tys. zł!? - prezydent Gdańska przeoczyła, że od połowy 2019 roku zasiada w radzie Fundacji Centrum Solidarności prowadzącej działalność gospodarczą. W punkcie VII oświadczenia wpisała 28 maja 2020 "Nie dotyczy", choć, jak się okazało pod koniec października, dotyczy jak najbardziej - od 19 czerwca 2019 zasiada bowiem w radzie Europejskiego Centrum Solidarności. Nie ma przy tym znaczenia brak finansowego kontekstu tego zajęcia.


Popełniający jakościowo podobny błąd marszałek pomorski M. Struk, gdy jego oświadczeniami zainteresowało się CBA, tłumaczył się publicznie, że zeznania majątkowe są skomplikowane i absolwentowi AWF we Wrocławiu przysparzają intelektualnej mitręgi. Błąd ten, wraz z innymi, wytknęła politykowi PO prokuratura, a jego wagę oceni sąd.


A. Dulkiewicz swój błąd naprawiła dyskretnie, choć wypada zauważyć, że podobne problemy z pracą w organach dwóch instytucji miał też jej poprzednik. Równie zręcznie swój błąd skorygowała posłanka PO, Małgorzata Chmiel, która przez lata nie informowała, że pracuje w radzie cieszącej się olbrzymią sympatią magistratu fundacji Andrzeja Stelmasiewicza "Wspólnota Gdańska". Faktu tego nie ujawniała jako radna PO z okręgu, w którym fundacja działała, ani też jako parlamentarzystka. Też wpisywała "nie dotyczy", ale korekty nie składała - wpisała funkcję w najnowszym oświadczeniu majątkowym tak jakby wydarzyło się to w roku, którego ono dotyczyło.


Przy kwotach, które pominęli w dokumentach B. Borusewicz i K. Kleina, niefrasobliwy przypadek Dulkiewicz, czy sprytny manewr Chmiel, to administracyjna drobnica. Budzi jednak niepokój, bo prezydent Gdańska jest też organem administracji skarbowej i może karać obywateli za byle przewinę nie świecąc osobiście najlepszym przykładem.

(gag)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież