Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Światowy Dzień Wody

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 24 marca 2012 13:54

W ramach Światowego Dnia Wody 23 marca w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku odbyło się okolicznościowe spotkanie, w którym uczestniczył wojewoda pomorski Ryszard Stachurski.
Dyrektor Halina Czarnecka przedstawiła działalność firmy i stojące przed nią zadania dotyczące m.in. „Projektu Kompleksowego Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego Żuław” oraz „Rewitalizacji Kanału Elbląskiego”.


altTen pierwszy projekt został podzielony na trzy etapy, z określoną realizacją do 2030 roku. Jego łączny koszt wyceniono na 650 mln zł, z czego 80 proc. ma dofinansować Unia Europejska. Projekt dotyczący Kanału Elbląskiego o długości 105 km, podzielono na cztery etapy i obejmuje rewitalizację m.in. pięciu pochylni i czterech śluz. Prace ruszyły pod koniec 2011 roku i mają się zakończyć w 2014 roku. Łączny koszt tej realizacji, to 115 mln zł. Problem w tym, że nie ma pewności czy firma na te programy otrzyma środki rządowe. Zaapelowano do wojewody, aby wstawił się u władz centralnych, bo w istnieje groźba przepadku środków unijnych.


alt


altBrak funduszy odczuwany jest również dla pokrycia kosztów związanych z akcją lodołamania na Wiśle, którą przedstawił kierownik Stanisław Otręba. W minionym sezonie trwała ona 17 lutowych dni ciągłej pracy, przez osiem holowników, od Gdańska po Włocławek. Z planowanych około 4 mln zł przyznano tylko jedną czwartą. Dobrze, że mrozy nie trzymały zbyt długo i wystarczyło na kruszenie lodu na Wiśle. Armatorzy holowników wypowiedzieli się za koniecznością zawierania z nimi długoterminowych umów, co pozwoliłoby im więcej zainwestować w swoje pływające jednostki. Są one jeszcze na tyle sprawne, że według nich pomysł zakupu nowych jednostek holowniczych mija się z celem. Te najnowocześniejsze wyposażone w elektroniczną aparaturę, a sprowadzone w rym roku dla wsparcia z Niemiec, nie sprawdziły się i stały unieruchomione.


alt


alt


Po przedstawieniu problemów, z jakimi boryka się firma, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski w imieniu Prezydenta RP, uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz pracownika Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Gdańsku. Na wniosek wojewody pomorskiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali Brązowym Krzyżem Zasługi – Władysław Kołybski i Stanisław Otremba. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnia Służbę odznaczeni zostali: Grażyna Czarnecka, Antoni Horzempa, Jerzy Jaskulski, Barbara Jeleniewska, Barbara Jezierska, Jerzy Kamiński, Antoni Kreft, Władysław Niekurzak, Wojciech Osiński, Ewa Sucherska, Marek Wilczopolski. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczenie zostali: Beata Brocka, Anita Górska, Halina Martuszewska, Mirosława Sławińska, Leszek Serzysko. 
W uznaniu szczególnych zasług dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej, decyzją Ministra Środowiska odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” zostali wyróżnieni Piotr Kowalski i Henryk Jatczak.

Wła-49

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież