W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Światowy Dzień Wody

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 24 marca 2012 13:54

W ramach Światowego Dnia Wody 23 marca w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku odbyło się okolicznościowe spotkanie, w którym uczestniczył wojewoda pomorski Ryszard Stachurski.
Dyrektor Halina Czarnecka przedstawiła działalność firmy i stojące przed nią zadania dotyczące m.in. „Projektu Kompleksowego Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego Żuław” oraz „Rewitalizacji Kanału Elbląskiego”.


altTen pierwszy projekt został podzielony na trzy etapy, z określoną realizacją do 2030 roku. Jego łączny koszt wyceniono na 650 mln zł, z czego 80 proc. ma dofinansować Unia Europejska. Projekt dotyczący Kanału Elbląskiego o długości 105 km, podzielono na cztery etapy i obejmuje rewitalizację m.in. pięciu pochylni i czterech śluz. Prace ruszyły pod koniec 2011 roku i mają się zakończyć w 2014 roku. Łączny koszt tej realizacji, to 115 mln zł. Problem w tym, że nie ma pewności czy firma na te programy otrzyma środki rządowe. Zaapelowano do wojewody, aby wstawił się u władz centralnych, bo w istnieje groźba przepadku środków unijnych.


alt


altBrak funduszy odczuwany jest również dla pokrycia kosztów związanych z akcją lodołamania na Wiśle, którą przedstawił kierownik Stanisław Otręba. W minionym sezonie trwała ona 17 lutowych dni ciągłej pracy, przez osiem holowników, od Gdańska po Włocławek. Z planowanych około 4 mln zł przyznano tylko jedną czwartą. Dobrze, że mrozy nie trzymały zbyt długo i wystarczyło na kruszenie lodu na Wiśle. Armatorzy holowników wypowiedzieli się za koniecznością zawierania z nimi długoterminowych umów, co pozwoliłoby im więcej zainwestować w swoje pływające jednostki. Są one jeszcze na tyle sprawne, że według nich pomysł zakupu nowych jednostek holowniczych mija się z celem. Te najnowocześniejsze wyposażone w elektroniczną aparaturę, a sprowadzone w rym roku dla wsparcia z Niemiec, nie sprawdziły się i stały unieruchomione.


alt


alt


Po przedstawieniu problemów, z jakimi boryka się firma, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski w imieniu Prezydenta RP, uhonorował odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz pracownika Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Gdańsku. Na wniosek wojewody pomorskiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali Brązowym Krzyżem Zasługi – Władysław Kołybski i Stanisław Otremba. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnia Służbę odznaczeni zostali: Grażyna Czarnecka, Antoni Horzempa, Jerzy Jaskulski, Barbara Jeleniewska, Barbara Jezierska, Jerzy Kamiński, Antoni Kreft, Władysław Niekurzak, Wojciech Osiński, Ewa Sucherska, Marek Wilczopolski. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczenie zostali: Beata Brocka, Anita Górska, Halina Martuszewska, Mirosława Sławińska, Leszek Serzysko. 
W uznaniu szczególnych zasług dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej, decyzją Ministra Środowiska odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” zostali wyróżnieni Piotr Kowalski i Henryk Jatczak.

Wła-49

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież