Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wiosenne Trójmiejske Targi Mieszkaniowe

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 marca 2012 12:18

Ponad stu wystawców uczestniczyło w Trójmiejskich Targach Mieszkaniowych w ERGO Arenie.


GALERIATuż przy wejściu na halę, po lewej stronie najobszerniejsze stoisko zajmowała firma Hossa. Firma ta zdobyła pierwsze miejsce jako najbardziej rozpoznawalna marka spośród deweloperów w Trójmieście. Badanie przeprowadzone w kwietniu 2011 przez renomowaną agencję badawczą Millward Brown SMG/KRC pokazało, że aż 58 proc. badanych dorosłych mieszkańców Trójmiasta wskazuje spontanicznie markę Hossa, jako najbardziej znaną markę deweloperską. Jest to najwyższy wynik wśród deweloperów z pięciu największych aglomeracji Polski, w których przeprowadzono badanie, i prawie dwukrotnie wyższy od rywali z Trójmiasta.


altNa targach w Ergo Arenie zwiedzającym proponowano aż dziesięć różnych lokalizacji, z których największym zainteresowaniem cieszyło się osiedle Garnizon przy ul. Szymanowskiego w Gdańsku Wrzeszczu. Garnizon to unikatowa inwestycja położona w samym sercu trójmiejskiej metropolii, gdzie w ścisłym historycznym centrum miasta, na styku trzech gdańskich dzielnic – Oliwy, Wrzeszcza i Strzyży, splatają się harmonijnie funkcje mieszkaniowa, biurowa, usługowa i rozrywkowa. Trudno w trójmiejskiej metropolii znaleźć podobne miejsce, gdzie centralnie położone względem Sopotu, Gdańska i Gdyni, zachwyca kameralnym sąsiedztwem jednorodzinnej zabudowy gwarantującym spokój zamieszkiwania. Parkowa zieleń zabytkowego starodrzewu wraz odrestaurowanymi koszarowymi zabytkami nadaje lokalizacji niebanalnego charakteru. Tutaj w sąsiedztwie kameralnej ulicy Szymanowskiego powstają kolejne nowoczesne zespoły apartamentowe Garnizonu. 


Na przeciw Hossy, równie okazałe stoisko miał Polnord, oferujący mieszkania głównie na osiedlu Ostoja Myśliwska w Gdańsku Morenie. W kilku czteropiętrowych budynkach usytuowanych na wzgórzu, co zapewnia wspaniały widok na południowy taras Gdańska, do nabycia są mieszkania o powierzchni 35, 46, 75 i 96 m kw. Zaletą są przestronne klatki schodowe, panoramiczne, cichobieżne windy oraz przestronna hala garażowa.


altPolnord na targach oferował również 144 mieszkania w czterech budynkach na osiedlu Dwa Potoki, zlokalizowanym przy ulicy Guderskiego w południowej części Gdańska, w otoczeniu wzgórz oraz terenów rekreacyjno-sportowych. Gościliśmy na tym osiedlu 10 marca, w ramach dnia otwartego. Kierownik budowy, młody wiekiem, bo tuż po studiach na PG, Paweł Rozlazły poinformował nas, że cena jednego metra kwadratowego oscyluje w granicach 3,7 tys. zł, a mieszkania są o powierzchni od 30 do 78 m kw. Odbiory zaplanowano na sierpień 2012, przy już wykupionych 35 proc. mieszkań. Nazwa osiedla Dwa Potoki pochodzi od dwóch naturalnych niecek wodnych, nad którymi powstaje park do czynnego odpoczynku.


altWyjątkowo bogatą ofertę mieszkaniową oferowało Przedsiębiorstwo Budowlane Kokoszki S.A. U tego dewelopera można kupić mieszkanie m.in. na osiedlu Wilanowska, Zapiecek, Jabłoniowa, Sadowa, Laurowe, Wilanowska. Hasło przewodnie tego dewelopera to - Dojrzała decyzja na lata.


alt


I warto jeszcze wymienić promującego się na targach dewelopera Eko-bud. Jego szeregowe apartamenty budowane w Baninie robią wrażenie. Tym bardziej, że ceny są w miarę przystępne 2,5 tys. zł za m kw, w mieszkaniach od 76 do 110 m kw.  Ostateczne ceny uzależnione są jednak od wielkości działek i powierzchni domów. I choć ceny nie są księżycowe, to osiedle w Baninie zlokalizowane jest przy ulicy o nazwie Księżycowa.


altWła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież