Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl... Sumienie infułata » Po wielu latach starań środowisk patriotycznych udało się wreszcie w sposób należny uhonorować jedne...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Bartelik przedstawił „jedynki” na listach wyborczych

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
piątek, 17 października 2014 11:42

Waldemar Bartelik na konferencji prasowej przedstawił liderów list wyborczych ze swojego komitetu wyborczego. Poza tym zastanawia się czy nie pobiec na plaży z Pawłem Adamowiczem.


- Komitet kobietami stoi – zaczął Bartelik. Aż 48% kandydatów z list komitetu to kobiety właśnie. Następnie przedstawił „jedynki” w poszczególnych okręgach wyborczych. Zostali nimi Mateusz Błażewicz (Okręg nr 1), Longin Mażewski (Okręg nr 2), Leonard Wieczorek (Okręg nr 3), Beata Peters (Okręg nr 4), Waldemar Bartelik (Okręg nr 5) oraz Aniela Matkowska-Bławat (Okręg nr 6).


Najbardziej zaskakującym w tym zestawieniu jest okręg, w którym startuje Bartelik. Obecnie mieszkający na osiedlu Wiszące Ogrody kandydat na prezydenta Gdańska postanowił startować z Zaspy. - Do dziś jestem tam zameldowany – stwierdził Bartelik. - Poza tym spędziłem tam trzydzieści lat życia podczas których wszystko, co było w nim do tej pory najistotniejsze się wydarzyło. Czuję, że to moje naturalne środowisko i w pewnym stopniu jestem wręcz zobligowany, żeby stamtąd startować.


Waldemar Bartelik odniósł się także do billboardów, które promują... Gdańsk w Gdańsku. Mowa o tych, które niemal na każdym kroku przypominają nam, że gród Neptuna był w ostatnich latach liderem w niektórych sferach prowadzenia samorządu. - Prezydent Adamowicz bardziej celebruje swój urząd niż sprawuje – podkreślił. - Ja nie uważam, żeby Gdańsk był lokomotywą rozwoju, w moim odczuciu jest zupełnie odwrotnie. Ja patrzę przede wszystkim na rankingi ekonomiczne, które pokazują jakość życia mieszkańców. A tu jest bardzo źle. Zadłużenie na jednego mieszkańca jest dramatycznie wysokie, a koszty utrzymania jedne z najwyższych w kraju – mówił.


Kolejnym podjętym tematem było unowocześnienie gdańskiego wysypiska śmieci. Bartelik, jeśli zostanie prezydentem najpierw chciałby zmienić jego lokalizację na tereny gdańskiego portu. Ponadto potrzeba zmienić technologię. - Wydano 400 milionów złotych na unowocześnienie wysypiska, które tak naprawdę jest przestarzałe i do tego mało ekologiczne. Teraz mówi się o kolejnym pół miliarda na budowę spalarni w technologii rusztowej, która również już odchodzi do lamusa – punktował Bartelik. - Należało by zastosować technologię polegającą na pirolizie, która jest dużo bezpieczniejsza dla mieszkańców, bo odbywa się ona w zamkniętych pomieszczeniach i nie wydziela trujących furanu i dioksyny.


Dla rozluźnienia atmosfery, kiedy temat konferencji zszedł na przypomnienie o tym, że Waldemar Bartelik zaprosił swego czasu do otwartej debaty dotyczącej stanu gdańskich finansów prezydenta Pawła Adamowicza, który do dziś na nią osobiście i bezpośrednio nie odpisał. W związku ze zbliżającym się biegiem po plaży, gdzie obecny prezydent jak zwykle się pojawi, zapytaliśmy Bartelika, jako byłego sportowca, czy w związku z tym pójdzie pobiegać z Adamowiczem i wtedy porozmawiają. - Jeżeli pan prezydent ubierze się w strój sportowy i pokaże swój step, będę mógł go ocenić i wtedy podejmę decyzję o tym czy wybrać się z nim na nadmorski bieg – odpowiedział Waldemar Bartelik.


goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież