Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sikorska-Trela: Polacy zagłosują świadomie

poniedziałek, 21 czerwca 2010 21:32

altEwa Sikorska–Trela, związkowiec, posłanka na Sejm III kadencji z listy AWS

– Wynik dobry nie ulega wątpliwości, że dobry, ale też zawsze tak było. Platforma tutaj osiągała dobre wyniki i wyborach samorządowych i w wyborach parlamentarnych. Mam nadzieję, że w skali kraju szansę pana Jarosława Kaczyńskiego są znaczne i bardzo liczę na to, że pan Jarosław Kaczyński w końcu zdobędzie zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące tego, kogo poprze Grzegorz Napieralski w wyborach prezydenckich, myślę, że decyzja Napieralskiego nie będzie tak istotna, jak program, który przedstawią kandydaci w czasie debaty. Dlatego, że nie ma bezpośredniego, jednoznacznego przełożenia czy wskazanie danego kandydata do swojego elektoratu może odnieść skutek. Teraz już ludzie bardzo świadomie wybierają. Z moich rozmów, szczególnie z młodymi ludźmi, ze studentami, które przeprowadziłam już dzisiaj wynika, że bardzo świadomie wybierać będą teraz w drugiej turze wyborów i nie będą się kierować wskazaniami kogokolwiek tylko tym, co usłyszą w debacie pomiędzy dwoma kandydatami. Rozmawiałam ze studentami i bardzo mi się podoba takie bardzo rozumne, merytoryczne podejście. Nie głosy będą decydowały, ale program przedstawiony przez kandydatów.


- Czy nie uważa pani ze elektorat Platformy mając w pamięci wybory roku 2005 wykaże się dużo większą dyscypliną?

Ewa Sikorska-Trela: Być może tak będzie, ale tak jak ludzie aktywni wzięli udział w pierwszej turze wyborów, nie sądzę, aby ludzie którzy nie poszli w pierwej turze do wyborów poszli teraz głosować, bo ta frekwencja wcale nie była zła. Tak jak wspomniałam, ci którzy pójdą teraz głosować, to będzie elektorat pana Pawlaka i pana Napieralskiego. Moje spostrzeżenie pierwszego dnia po wyborach jest takie, ze ludzie pójdą głosować bardzo świadomie. Więc wskazanie pana Napieralskiego nie będzie ostatecznym wyrokiem w tych wyborach. Studenci, młodzi ludzie chcą wpierw świadomie usłyszeć, co obydwaj kandydaci mają do zaproponowania.


- Czy wynik Grzegorza Napieralskiego można uznać za niespodziewany, czy jest on jego sukcesem?   
Ewa Sikorska-Trela: Na pewno jest to jego sukces, nie ulega wątpliwości, że tak. Może taka postawa otwarta, luźny styl prowadzenia kampanii, uśmiechanie się, przygarnianie młodych ludzi do siebie podobało  się młodzieży. Nie ulega to wątpliwości. 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież