Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sikorska-Trela: Polacy zagłosują świadomie

poniedziałek, 21 czerwca 2010 21:32

altEwa Sikorska–Trela, związkowiec, posłanka na Sejm III kadencji z listy AWS

– Wynik dobry nie ulega wątpliwości, że dobry, ale też zawsze tak było. Platforma tutaj osiągała dobre wyniki i wyborach samorządowych i w wyborach parlamentarnych. Mam nadzieję, że w skali kraju szansę pana Jarosława Kaczyńskiego są znaczne i bardzo liczę na to, że pan Jarosław Kaczyński w końcu zdobędzie zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące tego, kogo poprze Grzegorz Napieralski w wyborach prezydenckich, myślę, że decyzja Napieralskiego nie będzie tak istotna, jak program, który przedstawią kandydaci w czasie debaty. Dlatego, że nie ma bezpośredniego, jednoznacznego przełożenia czy wskazanie danego kandydata do swojego elektoratu może odnieść skutek. Teraz już ludzie bardzo świadomie wybierają. Z moich rozmów, szczególnie z młodymi ludźmi, ze studentami, które przeprowadziłam już dzisiaj wynika, że bardzo świadomie wybierać będą teraz w drugiej turze wyborów i nie będą się kierować wskazaniami kogokolwiek tylko tym, co usłyszą w debacie pomiędzy dwoma kandydatami. Rozmawiałam ze studentami i bardzo mi się podoba takie bardzo rozumne, merytoryczne podejście. Nie głosy będą decydowały, ale program przedstawiony przez kandydatów.


- Czy nie uważa pani ze elektorat Platformy mając w pamięci wybory roku 2005 wykaże się dużo większą dyscypliną?

Ewa Sikorska-Trela: Być może tak będzie, ale tak jak ludzie aktywni wzięli udział w pierwszej turze wyborów, nie sądzę, aby ludzie którzy nie poszli w pierwej turze do wyborów poszli teraz głosować, bo ta frekwencja wcale nie była zła. Tak jak wspomniałam, ci którzy pójdą teraz głosować, to będzie elektorat pana Pawlaka i pana Napieralskiego. Moje spostrzeżenie pierwszego dnia po wyborach jest takie, ze ludzie pójdą głosować bardzo świadomie. Więc wskazanie pana Napieralskiego nie będzie ostatecznym wyrokiem w tych wyborach. Studenci, młodzi ludzie chcą wpierw świadomie usłyszeć, co obydwaj kandydaci mają do zaproponowania.


- Czy wynik Grzegorza Napieralskiego można uznać za niespodziewany, czy jest on jego sukcesem?   
Ewa Sikorska-Trela: Na pewno jest to jego sukces, nie ulega wątpliwości, że tak. Może taka postawa otwarta, luźny styl prowadzenia kampanii, uśmiechanie się, przygarnianie młodych ludzi do siebie podobało  się młodzieży. Nie ulega to wątpliwości. 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież