Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kaczyński wygrał drugie starcie!

środa, 30 czerwca 2010 20:16

altDrugą debatę przedwyborczą wygrał bezwzględnie Jarosław Kaczyński. Był bardziej dynamiczny niż podczas pierwszego starcia ze swoim kontrkandydatem, lepiej wyposażony w gadżety: dokumenty, teczka z papierami, notatki i zdecydowanie mniej spięty niż poprzednio. Swobodnie reagował na medialne chwyty i zaczepki Komorowskiego. Poza tym punktował to, co dla całej Platformy i Komorowskiego stanowi z pewnością wstydliwy kłopot – na przykład listę negatywnych głosowań Bronisława Komorowskiego.


Czy to znaczy, że wówczas wygrał Komorowski, a teraz Kaczyński? Nie. Wówczas Komorowski lepiej grał na emocjach widzów, podczas gdy lider PiS był po prostu merytoryczny (choć z pewnością agresja kandydata PO zaskoczyła go i zbiła z tropu). Teraz Kaczyński był nie tylko merytoryczny, ale i swobodnie odnalazł się w konwencji telewizyjnego show, jakim bez wątpienia jest debata.


Komorowski teraz znowu starał się atakować, przerywał wypowiedzi kontrkandydata, miotał się i popełniał błędy. A po debacie wymachiwał podpisanym przez Kaczyńskiego i siebie egzemplarzem Konstytucji, która zostanie zlicytowana w niedzielę podczas zbiórki na rzecz powodzian zorganizowanej w całym kraju przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Termin kwesty jest, rzecz jasna, zupełnie przypadkowy. Jarosław Kaczyński i ten wybieg Platformy przyjął ze spokojem, Konstytucję na prośbę Komorowskiego podpisał i pokazał po raz kolejny, że zgoda buduje.
Ale jest jeszcze jeden przegrany drugiej debaty prezydenckiej. To Jarosław Gugała, prezenter Polsatu i były dyplomata, współprowadzący starcie Kaczyńskiego i Komorowskiego. Dwukrotnie wychodził z roli dziennikarza, był zestresowany. Na szczęście dla niego i telewidzów ujście frustracji będzie mógł dać już w najbliższą niedzielę przy urnie wyborczej, a potem powinien udać się na zasłużone wakacje.
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież