Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kogo poprze lewica?

środa, 30 czerwca 2010 08:08

altJeszcze do niedawna lewicy i jej kandydatowi nie dawano dużych szans w wyborach prezydenckich. Dobry wynik osiągnięty w pierwszej turze zmienił jednak sytuację polityczną lewicy. O poparcie Grzegorza Napieralskiego zabiegali Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski. Ostatecznie lider SLD pozostawił decyzję o wyborze kandydata swoim wyborcom. My postanowiliśmy spytać trójmiejskich polityków lewicowych na kogo oddadzą głos w nadchodzących wyborach.


Ten kto myślał, że politycy lewicy zgadzają się co do poparcia konkretnego kandydata byłby w błędzie. Najbardziej ostrożny w ujawnieniu swoich sympatii był szef pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski. Pytany we wtorek przed ostateczną decyzją Grzegorza Napieralskiego starał się uniknąć poparcia żadnego z kandydatów.
-  Uważam, że przed zjazdem organów statutowych partii, niewłaściwe byłoby ujawnienie swoich osobistych preferencji. Władze Sojuszu powinny mieć pierwszeństwo przy podejmowaniu decyzji o poparciu konkretnego kandydata – wyjaśniał Szczukowski.


Swoich preferencji nie krył Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni. Według niego decydującą kwestią przy wyborze konkretnego kandydata jest jego stosunek do spraw gospodarczych i społecznych.
- Szczerze powiem, czekam na drugą debatę. Wybiorę tego kandydata, który ma bardziej lewicowy program gospodarczy. Na chwilę obecną kandydatem, który prezentuje bardziej lewicowy program jest Jarosław Kaczyński. Dlatego póki co przychylam się do poparcie jego kandydatury w nadchodzących wyborach. Bronisław Komorowski to jednak stricte liberalne pojmowanie procesów gospodarczych, które kłóci się z moimi poglądami. Kwestie światopoglądowe odsuwam tu na dalszy plan, bo według mnie powinny być one indywidualną sprawą każdego człowieka. Decydujący jest stosunek kandydatów do spraw społecznych – tutaj bliższy jest mi Jarosław Kaczyński – podkreślił Różański.


Zupełnie inną opinię na temat kandydatów ma Jolanta Banach, była posłanka SLD, obecnie przewodnicząca SDPL w województwie pomorskim.
- Cały czas się zastanawiam, czy nie oddać nieważnego głosu. Obaj kandydaci prezentują ten sam, konserwatywny pogląd na Polskę. Nawet może więcej niż konserwatywny. Jeżeli kogokolwiek poprę to na pewno nie będzie to Jarosław Kaczyński. Żeby była jasność z mojej perspektywy Bronisław Komorowski nie jest wcale dużo lepszym wyborem. W ogóle, to co mówią obydwaj kandydaci uważam za mydlenie ludziom oczu. O ile znam poglądy obu panów i ich środowisk politycznych, to zapewnienia składane przez nich w kampanii wyborczej nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Jeżeli poprę Komorowskiego to tylko dlatego, że jest trochę bardziej elastyczny i gotowy na kompromis w niektórych kwestiach niż Kaczyński – tłumaczyła Jolanta Banach.


Czasu na decyzję pozostaje już niewiele. 4 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, która zadecyduje kto: Bronisław Komorowski, czy Jarosław Kaczyński zostaną następnym prezydentem RP.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież