Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kogo poprze lewica?

środa, 30 czerwca 2010 08:08

altJeszcze do niedawna lewicy i jej kandydatowi nie dawano dużych szans w wyborach prezydenckich. Dobry wynik osiągnięty w pierwszej turze zmienił jednak sytuację polityczną lewicy. O poparcie Grzegorza Napieralskiego zabiegali Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski. Ostatecznie lider SLD pozostawił decyzję o wyborze kandydata swoim wyborcom. My postanowiliśmy spytać trójmiejskich polityków lewicowych na kogo oddadzą głos w nadchodzących wyborach.


Ten kto myślał, że politycy lewicy zgadzają się co do poparcia konkretnego kandydata byłby w błędzie. Najbardziej ostrożny w ujawnieniu swoich sympatii był szef pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski. Pytany we wtorek przed ostateczną decyzją Grzegorza Napieralskiego starał się uniknąć poparcia żadnego z kandydatów.
-  Uważam, że przed zjazdem organów statutowych partii, niewłaściwe byłoby ujawnienie swoich osobistych preferencji. Władze Sojuszu powinny mieć pierwszeństwo przy podejmowaniu decyzji o poparciu konkretnego kandydata – wyjaśniał Szczukowski.


Swoich preferencji nie krył Andrzej Różański, były poseł SLD z Gdyni. Według niego decydującą kwestią przy wyborze konkretnego kandydata jest jego stosunek do spraw gospodarczych i społecznych.
- Szczerze powiem, czekam na drugą debatę. Wybiorę tego kandydata, który ma bardziej lewicowy program gospodarczy. Na chwilę obecną kandydatem, który prezentuje bardziej lewicowy program jest Jarosław Kaczyński. Dlatego póki co przychylam się do poparcie jego kandydatury w nadchodzących wyborach. Bronisław Komorowski to jednak stricte liberalne pojmowanie procesów gospodarczych, które kłóci się z moimi poglądami. Kwestie światopoglądowe odsuwam tu na dalszy plan, bo według mnie powinny być one indywidualną sprawą każdego człowieka. Decydujący jest stosunek kandydatów do spraw społecznych – tutaj bliższy jest mi Jarosław Kaczyński – podkreślił Różański.


Zupełnie inną opinię na temat kandydatów ma Jolanta Banach, była posłanka SLD, obecnie przewodnicząca SDPL w województwie pomorskim.
- Cały czas się zastanawiam, czy nie oddać nieważnego głosu. Obaj kandydaci prezentują ten sam, konserwatywny pogląd na Polskę. Nawet może więcej niż konserwatywny. Jeżeli kogokolwiek poprę to na pewno nie będzie to Jarosław Kaczyński. Żeby była jasność z mojej perspektywy Bronisław Komorowski nie jest wcale dużo lepszym wyborem. W ogóle, to co mówią obydwaj kandydaci uważam za mydlenie ludziom oczu. O ile znam poglądy obu panów i ich środowisk politycznych, to zapewnienia składane przez nich w kampanii wyborczej nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Jeżeli poprę Komorowskiego to tylko dlatego, że jest trochę bardziej elastyczny i gotowy na kompromis w niektórych kwestiach niż Kaczyński – tłumaczyła Jolanta Banach.


Czasu na decyzję pozostaje już niewiele. 4 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, która zadecyduje kto: Bronisław Komorowski, czy Jarosław Kaczyński zostaną następnym prezydentem RP.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież