Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Na Bornholm popłyniemy z Ustki statkami Żeglugi Kołobrzeskiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 grudnia 2011 12:03

Po rocznej przerwie do Ustki wrócą wycieczkowe rejsy na duńską wyspę Bornholm. Urzędnicy prowadzą już negocjacje w tej sprawie. Rozmowy prowadzone są jednak nie z Żeglugą Gdańską, która do tej pory organizowała połączenia ale z nowym przewoźnikiem – Żeglugą Kołobrzeską. Jednocześnie w Ustce powstaje Centrum Turystyki Morskiej, gdzie będzie można między innymi nabyć bilety na rejsy wycieczkowe. Inwestycja ma być dofinansowana z Unii Europejskiej.


Od 1998 roku z Ustki do Nexo  na duńskiej wyspie Bornholm pływały dwa razy w tygodniu wycieczkowe statki. Rejs trwał cały dzień i kosztował około 150-200 zł. Turyści dodatkowo mogli zabrać na pokład rowery (Bornholm słynie ze swoich ścieżek rowerowych, które przecinają całą wyspę). Jednak w 2011 roku rejsy zostały zawieszone. Prezes Żeglugi Gdańskiej, firmy która do tej pory obsługiwała wakacyjne połączenie Ustka - Nexo- Ustka poinformował, że nie udało się wyczarterować statku, który obsługiwałby te połączenia.


- Otrzymałem oficjalne pismo w tej sprawie – mówił na czerwcowej sesji Jan Olech, burmistrz Ustki. - Prezes informuje nas, że nie udało się podpisać porozumienia z zagraniczną firmą, która miała czarterować Żegludze Gdańskiej statek. Dlatego połączeń z Bornholmem nie będzie. Prezes żeglugi zapewnił nas jednocześnie, że zrobi wszystko, aby te połączenia przywrócić.


Mimo zapewnień połączeń nie udało się wznowić. Inni przewoźnicy również nie byli zainteresowani rejsami z Ustki bo jest tu dalej do wyspy niż z Darłowa i Kołobrzegu (dodatkowo w czasie ćwiczeń na poligonie statki muszą omijać zamknięte akweny morskie). Teraz sytuacja ma się jednak zmienić. Usteccy urzędnicy prowadzą rozmowy z przedstawicielami Żeglugi Kołobrzeskiej.


altJesteśmy po wstępnych rozmowach i przewoźnik jest zainteresowany organizacją jednego rejsu w tygodniu oczywiście w sezonie wakacyjnym – mówi Jan Olech, burmistrz Ustki.


Dodatkowo w Ustce ma powstać Centrum Turystyki Morskiej – swoista kasa żeglugowa, gdzie będzie można kupić bilety na rejsy ale nie tylko. Będzie tam można również zapisać się na rejsy wędkarskie i żeglarskie.


- Przygotowujemy już specjalne oferty dla przewoźników morskich – mówi Jarosław Teodorowicz, naczelnik wydziału Integracji Europejskiej w Urzędzie Miasta w Ustce. - Będzie to miejsce skupiające wiele ofert związanych z turystyką morską.


Centrum ma stać we wschodniej części portu morskiego w okolicy restauracji Wenecja (w miejscu gdzie obecnie stoją garaże). Szczegółowe decyzje o połączeniach do Nexo poznamy na początku przyszłego roku.
Hubert Bierndgarski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież