Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS daje ostatnią szansę prezydentowi Starogardu Gdańskiego

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 09 grudnia 2011 15:57Prawo i Sprawiedliwość postawiło ultimatum prezydentowi Starogardu Gdańskiego Edmundowi Stachowiczowi. Chodzi o referendum nad odwołaniem wywodzącego się z lewicy starogardzkiego włodarza.


Po tym, jak władze miasta zaproponowały komercjalizację szkolnych stołówek by pod naciskiem opinii publicznej wycofać się z tego pomysłu akcje Stachowicza spadły, a portale społecznościowe zapełniły apele o jego odwołanie. 

Od 1 lutego 2012 roku z kasy miasta nie miała bowiem trafić ani jedna złotówka na finansowanie szkolnych stołówek. Co prawda nie będzie komercjalizacji stołówek szkolnych w Starogardzie Gdańskim, kucharki zachowają swoje miejsca pracy, rodzice nie zapłacą cen rynkowych za obiady, a kuchnie wraz z wyposażeniem pozostaną w szkołach to jednak PiS chce by prezydent przedstawił jak zamierza realizować swoją politykę społeczną. Ma na to czas do przyszłego tygodnia. 


- PiS od miesięcy z niepokojem przygląda się sposobowi zarządzania Starogardem Gdańskim. Polityka społeczna prowadzona przez władze tego miasta jest nie do zaakceptowania. Czarę goryczy dopełnia zamieszanie wokół szkolnych obiadów. W przyszłym tygodniu odbędzie się nasze spotkanie w Starogardzie Gdańskim. PiS wstrzymuje się z poparciem idei referendum, gdyż chcemy przyjrzeć się temu, co planuje prezydent Stachowicz. Na spotkaniu podejmiemy decyzje. Oczekujemy więc informacji, które być może pozwolą wstrzymać się od włączenia się w akcję referendalną. Oczekujemy, że prezydent Stachowicz wyciągnie wnioski z kontrowersyjnych decyzji i zaproponuje daleko idące zmiany, które godne są pracowitej stolicy Kociewia. Kondycja pomorskich miast zarządzanych przez PO lub SLD, nie wyłączając Gdańska, pozostawia wiele do życzenia. Jednak to sytuacja mieszkańców Starogardu Gdańskiego jest szczególnie alarmująca. Kilka dni jakie dajemy prezydentowi Stachowiczowi to wystarczający czas, by zostały nam przedstawione konkretne propozycje tak strategii gospodarczej jak i społecznej, które w końcu będą zgodne z aspiracjami mieszkańców stolicy Kociewia – powiedział portalowi wybrzeze24.pl poseł PiS Andrzej Jaworski, pełnomocnik partii w regionie gdańskim.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież