Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Trzeba jechać ponownie do Muszyny

altSiatkarki Atomu Trefla zmarnował szansę na awans do finału Orlen Ligi. Podopieczne Adama Grabowskiego przegrały w ERGO Arenie z Bank BPS Muszynianką Fakro Muszyna 2:3 (25:16, 20:25, 25:27, 25:17, 5:15). W półfinałowej rywalizacji jest 2:2. Piąte spotkanie zostanie rozegrane w środę w Muszynie.

Atom Trefl Sopot - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (25:16, 20:25, 25:27, 25:17, 5:15)

Atom: Coimbra 7, Bełcik 10, Pykosz 3, Szeluchina 16, Rourke 21, Kaczorowska 8, Zenik (libero) oraz Wilk 1, Podolec 3, Łukasik 2, Cabrera 1

Bank BPS: Werblińska 12, Bednarek-Kasza  8, Popović 31, Kasprzak 6, Gajgał-Anioł 10, Serena 2, Maj (libero) oraz Kaczmar, Rousseaux 1, Jagieło 3, Dziękiewicz 4
MVP Popović

Scenariusz czwartego spotkania przypominał przebieg piątkowej konfrontacji. Tylko, że tym razem role się odwróciły.

Pierwsze piłki należały do Muszyny, a konkretnie do Sanji Popović, która zdobywała punkt za punktem, dzięki czemu jej drużyna prowadziła 7:4. Wyrównana walka trwałą do stanu 8:9. Kolejne kilkanaście minut należało do sopocianek. Podopieczne trenera Grabowskiego grały praktycznie bezbłędnie, a "Mineralne" dosłownie odbijały piłkę od sopockiej ściany. "Atomówki" w tej fazie spotkania fantastycznie grały blokiem seryjnie zatrzymując ataki Muszyny. W całym pierwszym secie zdobywając tym elementem aż 11 punktów! Muszyna miała tylko jeden punktowy blok.

Początek drugiego seta był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej Atom Trefl prowadził 8:6. I tak jak w piątkowym meczu w tym samym momencie tym razem zmienił się obraz gry. Tym razem to sopocianki stanęły, a Muszyna zaczęła powiększać przewagę. Przestał funkcjonować sopocki blok, a podopieczne trenera Grabowskiego miały kiepski dzień w ataku. Mimo ambitnej postawy i "wyciąganiu" niesamowitych piłek przez sopocianki przyjezdne zaczęły uciekać z wynikiem.  "Atomówki" poderwały się do walki w końcówce zmniejszyły straty do 3 punktów (19:22). Gospodynie miały okazję na odrobienie kolejnego punktu, bo w zespole Muszyny zaszło nieporozumienie i nie udało się do końca przeprowadzić pełnej podwójnej zmiany i przyjezdne zostały bez rozgrywającej, ale blokiem zatrzymały Dorotę Pykosz. Seta zakończył autowy atak Rachel Rourke.

Trzeciego seta lepiej zaczęła Muszyna, ale podobnie jak w pierwszym po pierwszej przerwie technicznej Atom Trefl zaczął zyskiwać przewagę. "Mineralne" myliły się w ataku. Sopocianki wypracowały sobie pięciopunktową przewagę (18:13) po bloku na Popović. Po chwili Chorwatka wzięła sprawy w swoje ręce. Najpierw skutecznie zaatkowała, a po chwili zaczęły sprawiać olbrzymie problemy swoją zagrywką. Po bloku na Klaudii Kaczorowskiej przyjezdne objęły prowadzenie 19:18. Od tej pory toczyła się gra punkt za punkt. Sopocianki obroniły dwie piłki setowe i były bliskie obrony trzeciej, ale linię środkową po bloku przekroczyła Julia Szeluchina i Muszyna prowadziła w seta 2:1.

W czwartej partii po wyrównanej początkowej fazie od pierwszej przerwy technicznej inicjatywę przejęły sopocianki. Tym razem podopieczne trenera Grabowskiego nie miały przestoju i pewnie wygrały seta doprowadzając do tie breaka.

Tie break to bezdyskusyjna przewaga przyjezdnych, które już na początku wypracowały sobie przewagę. Sopocianki tak jak w całym meczu miały problem ze skończeniem ataku. Po ponad 2 godzinach gry to "Mineralne" wzniosły ręce w geście radości.
Spotkanie numer 5 decydujące o tym kto zagra w finale Orlen Ligi zostanie rozegrane w środę w Muszynie.