Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sopot uhonorowany medalem okolicznościowym PZT za promocje i wsparcie tenisa w Polsce

altUroczysta Gala 90-lecia Polskiego Związku Tenisowego odbyła się 8 grudnia w Złotych Tarasach warszawskiego Multikina. Obecne były gwiazdy tenisa, na czele z Wojciechem Fibakiem oraz aktualni bohaterowie kortów, jak: siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.
- Hasło naszych obchodów "Ten mecz trwa już 90 lat!" mogłoby wskazywać, że nasz związek jest dość sędziwym starszym panem. Jednak, jeśli przyjrzeć się dokładnie historii zagranicznych federacji  tenisowych, to się okaże, że jesteśmy jedną z najmłodszych. W końcu wielki tenis zrodził się tak naprawdę około 1885 roku, choć pierwsze ślady gry łudząco go przypominającej sięgają już połowy XIV wieku - powiedział Jacek Muzolf pełniący obowiązki prezesa PZT.


alt


Jubileuszowe medale podczas Gali otrzymali: Wojciech Fibak (na zdjęciu poniżej), były tenisista Tadeusz Nowicki; główny mecenas tenisa Ryszard Krauze prezes Prokom Investments (na zdjęciu powyżej); trenerzy - Barbara Kral-Olsza, Beata Kowalska, Adam Królak i Henryk Dondajewski; była zawodniczka i wieloletnia kapitan reprezentacji startującej w Fed Cup Katarzyna Teodorowicz, 90-letni redaktor i komentator sportowy Bohdan Tomaszewski; autor książek o tematyce tenisowej 100-letni Kordian Tarasiewicz; prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, dyrektor challengera Pekao Szczecin Opean Ireneusz Maciocha; prezes Stowarzyszenia Tenisowo-Narciarskiego Media Wojciech Kaźmierczak oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które reprezentował sekretarz stanu Tomasz Półgrabski.


alt


alt


- Sopot ma dłuższą tradycję tenisa niż PZT - mówił odbierając medal prezydent Karnowski. -  Sopockie korty od dawna są znane w tenisowym świecie i wierzę, że będą gościć prestiżowe turnieje w najbliższych sezonach.


alt


Wśród podziękowań i krótkich przemówień najdłuższe wygłosił Łukasz Kubot (na zdjęciu z lewej), który na początku z trudem mógł zapanować nad wzruszeniem. - Szczególnie gorąco chcę podziękować panu Wojtkowi Fibakowi, który często rano przysyłał mi sms-y: "atakuj, pamiętaj return-siatka, graj swoje Łukasz". To miłe z jego strony i zawsze motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Takie chwile, jak ta, powodują, że wiem, iż cały trud treningów i wstawanie, co rano o piątej godzinie opłaciły się, choć nie było łatwo.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski i Witold Mokrzycki

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież