Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Roman Józefowicz: Mimo wszystko wierzę w polską reprezentację

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 18 czerwca 2021 15:34

Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, zdobywcą Pucharu Polski w 1983 roku, który mimo przegranej Polski ze Słowacją nie stracił wiary w polską reprezentację


- Polska reprezentacja zgasiła pana optymizm sprzed pierwszego meczu?
Roman Józefowicz: Mimo wszystko nadal wierzę w naszą reprezentację.


- Jest pan mocno zawiedziony meczem ze Słowacją?
Roman Józefowicz: Uważam, że nie byłoby tak źle, gdyby Krychowiak nie zachował się tak jak się zachował. Dla mnie był do zmiany w przerwie i wszystko by grało. Tak uważam, ale szczerze mówiąc to nie Krychowiak, a trener nie poukładał jak trzeba.


- Ciągłe rotowanie zestawieniem linii obrony chyba nie pomogą w jej zgraniu.
Roman Józefowicz: Dobrze, dobrze, ale grali zawodnicy, którzy w swoich klubach coś tam grają. Grają dobrze Bednarek, Bereszyński, Glik. Nikogo innego nie wybierzemy, bo nie ma z kogo wybierać.


- Niestety, nie jako tradycyjnie przy udziale naszej reprezentacji w dużej imprezie drugi mecz jest "meczem o wszystko". Zagramy z Hiszpanią i na pewno nie będziemy faworytami.
Roman Józefowicz: Na pewno nie. Hiszpania ostatnie dwa mecze zagrała mecze na 0:0. Moim zdaniem 1:1 da nam nadzieję.

alt


- Jest pan chyba jednym z nielicznych optymistów.
Roman Józefowicz: Mimo wszystko jestem optymistą. Mówię to szczerze. Mówię, że zremisujemy z Hiszpanią i wygramy ze Szwecją.


- To duży optymizm, biorąc pod uwagę to co pokazali Szwedzi z Hiszpanami, umiejętnie broniąc się przez praktycznie cały mecz.
Roman Józefowicz: Ja mimo wszystko wierzę w naszą drużynę. Wszyscy wieszają psy na kadrze. Obrywa się Lewandowskiemu, ale co można zrobić jak nie ma kto mu dograć piłki w pole karne, tak jak ma w Bayernie gdzie czeka na piłkę i strzela. Ktoś mu dogrywa. W kadrze nie ma takiego zawodnika. Sam musi wracać, coś kombinować, żeby cokolwiek zrobić. Była jedna sytuacja, w której przesadził. Mógł podać, ale nie podał i uderzał z nie wiadomo jakiej pozycji.


- Zawód po pierwszym meczu jest duży. Słowacja nie jest jakąś potęgą piłkarską i liczyliśmy na udaną inaugurację mistrzostw. Łatwiej byłoby grać w kolejnych meczach, a tak jesteśmy pod dużą presją i po drugiej kolejce, przy niekorzystnym układzie wyników, możemy nie mieć już szans na wyjście z grup.
Roman Józefowicz: Uważam, że gdyby nie było czerwonej kartki to byśmy ten mecz wygrali. Teraz pozostaje tylko gdybanie. Obecnie w Europie każdy z każdym może powalczyć. Nie ma już takich sytuacji jaki kiedyś, że gdy spotykały się dwie drużyny to było wiadomo, że która wygra wysoko. Trzeba być optymistycznie nastawionym i wierzyć, że wreszcie się uda.

Rozmawiał Tomasz ŁunkiewiczInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież